Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα από σήμερα τα Windows 8.1 μέσω του Windows Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκες αλλα προγράμματα;

Όλο το βράδυ έψαχνα, έψαχνα, μάτι δεν έκλεισα, αλλά δε βρήκα τίποτα. :-D

 

Edit: Ένα προγραμματάκι "φορολογία εισοδήματος" που είχα κατεβάσει, δεν ανοίγει. :-)

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πόση ώρα σας πηρε η όλη διαδικασία του update? εδω εχει πανω απο μισαωρο που καθεται στο preparing to configure windows/do not turn off your computer (δεν εχει ξεκινησει καν δλδ, το πρωτο restart μετα το κατεβασμα ειναι)  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν τα έχω περάσει ακόμα γιατί είμαι στη μέση μιας δουλειάς, αλλά πριν με δεξί κλικ στην task bar>properties>Multiple Displays ξετσεκάρεις το show taskbar on all displays

δεν θέλω να εξαφανιστεί η taskbar από τις άλλες οθόνες, μόνο το start button :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλα καλά με το upgrade.

 

Ένα όμως αρκετά μεγάλο πρόβλημα που δημιουργήθηκε είναι ότι όποτε τρέχει ο installer του vmware player (πήγα να τον κάνω uninstall για να βάλω την καινούρια έκδοση) τρώω blue screen!

 

Ελπίζω να βγει σύντομα κάποιο patch και να το φτιάξει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προβλημα μετα την εγκατασταση εχει να κανει με τα γραφικα / οθονη. Ισως να μην ειναι εμφανες κατευθειαν αλλα θα εχετε καποια μικροπροβληματα και μαλλον θα το καταλαβετε με καποια εφαρμογη / παιγνιδι.

 

Με το που κανετε το upgrade σε 8.1, κατεβαστε και βαλτε τους νεους drivers της καρτας γραφικων. Nvidia εχω και υπαρχουν drivers συγκεκριμενα για 8.1, δεν γνωριζω για ati.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει τα 8.1 εδώ και ένα μήνα, σαν φοιτητής τα είχα ως δωρεάν download... Νόμιζα ότι ήταν διαθέσιμα για όλους αλλά προφανώς όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, η γλωσσα στα 8 δεν αλλαζει αυτοματα ή ειναι ιδεα μου;
στα 7 οταν πχ εδω εγραφα ελληνικά και πηγενα να κανω login στο lol ας πουμε, το πληκτρολογιο γυρναγε μονο του στα αγγλικα. ειναι καποια ρυθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννοώ: Θέλω 8.1 χωρίς start button. Έχω βρει κάποια πραγματάκια googlάρωντας, αλλά εφόσον δεν έχω ακόμη βάλει τα 8.1 δεν μπορώ να τα δοκιμάσω για να δω κατά πόσο δουλεύουν..

Στα Windows 8 είχα βάλει το Start8 (κανονικά αγορασμένο), μετά το update σε Windows 8.1 το έδιωξε το Start8 κουμπί που τόσο με βόλευε και έβαλε το δικό του, το οποίο το μόνο που κάνει είναι να σε πηγαίνει στο Metro.

Δεν δοκίμασα χτες να επαναφέρω το Start8, σήμερα όμως που προσπάθησα είχε βγάλει το Start8 Update (γρήγοροι είναι) το οποίο έδινε την δυνατότητα στο Start8 να μπει στην θέση ξανά της σημαιούλας τον Windows 8.1 .΄

Τώρα αυτό που θέλεις εσύ είναι να μην έχεις καθόλου start button... Ίσως εάν έβαζες κάποιο αντίστοιχο δωρεάν και μετά το απενεργοποιούσες ή είχε επιλογή Hide να σου δούλευε.

 

 

Εγώ πάντως έχω κάνει τα πάντα αλλά συνεχίζει να μην μου βγάζει το update στο windows store.

Αύριο θα πάρω στο κέντρο βοήθειας της Microsoft να τους το βάλω σαν θέμα, να δω τι θα μου πούνε και θα σας ενημερώσω.

δοκίμασες το παρακάτω και δεν το κατάφερες;; Περίεργο μου φαίνεται

 

Από τις 2:00μμ είναι διαθέσιμο σε όλους τους Έλληνες, αλλά δεν είναι εμφανίσιμο σε όλους. (πηγή)

Για να παρακάμψετε αυτή την λεπτομέρεια από το site της Microsoft χρησιμοποιήστε το Get the update link:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/buy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με τα app της καμερας κ των φωτογραφιων στην καμερα δεν δειχνει τιποτα κ εχω κανει εγκατασταση κ τους drivers απο windows update κ logitech αλλα μαυρη μαυριλα κ στο app για τις φωτογραφιες μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορω να εχω προσβαση ξερει καποιος κατι για να με βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...