Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα από σήμερα τα Windows 8.1 μέσω του Windows Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι δεν βλεπουν την αναβαθμιση στο store και εχουν win8 Pro
Πρεπει να πανε:
Settings--change pc settings--windows update
Κανοντας update απο εκει, και μετα απο το restart που ειναι απαραιτητο, εμφανιζεται η αναβαθμιση στο store.

Δεν ξερω αν το εχει πει καποιος μεχρι τωρα, αλλα μου πηρε 3 ωρες να βρω γιατι δεν μου το εμφανιζε εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα τα 8.1 και όλα φαίνονται πιο μεγάλα... Στο chrome είχα βάλει να τα δείχνει όλα σε μεγέ8θνση 125% γιατί με ανάλυση 1080 έδειχναν πολύ μικρά. Τώρα για να γίνει το ίδιο με πριν το έβαλα 100%. Επίσης ενώ χωρούσαν όλοι οι σελιδοδείκτες στη γραμμή σελιδοδειχτών τώρα περισσεύει ένας. Τέλος στο file manager όλα δείχνουν μεγαλύτερα, τα γράμματα στη λίστα, τα εικονίδια, όλα.... Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ... Η ανάλυση είναι 1080(όπως πρέπει) είναι το πρώτο που έλενξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν βλεπουν την αναβαθμιση στο store και εχουν win8 Pro

Πρεπει να πανε:

Settings--change pc settings--windows update

Κανοντας update απο εκει, και μετα απο το restart που ειναι απαραιτητο, εμφανιζεται η αναβαθμιση στο store.

 

Δεν ξερω αν το εχει πει καποιος μεχρι τωρα, αλλα μου πηρε 3 ωρες να βρω γιατι δεν μου το εμφανιζε εμενα.

Τίποτα δυστυχώς ακόμα.

Έκανα update και απο εκεί που είπες αλλά δεν μου βρήκε τίποτα για να εγκαταστήσει και δεν εμφανίζει τίποτα στο windows store για 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλουν με το ζόρι να σε κάνουν να βάλεις email κατά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης των 8.1 είναι απελπιστικά ενοχλητικό. Πρέπει να κάνεις πατέντες για να τις αποφύγεις. Τους έχω σιχαθεί πραγματικά με όλες αυτές τις εξυπνάδες που κάνουν για να κερδίσουν online χρήστες για τις άχρηστες υπηρεσίες τους. 

 

Για να μην βάλεις email κατά την εγκατάσταση (με το στανιό) πρέπει να δώσεις ένα άκυρο email πρώτα και μετά θα σου βγάλει επιλογή να προχωρήσεις χωρίς λογαριασμό microsoft

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απορήσετε στα 8.1 γιατί οι φωτογραφίες σας από facebook και flickr δεν συγχρονίζονται/εμφανίζονται στο Photos app η "μαμα" είπε πως η εφαρμογή είναι ιδανική #μόνο# για τις τοπικές φωτο και για αυτές που είναι σωσμένες στο Skydrive. :facepalm:

 

Pictures-From-A-Developer---s-Life.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι εκανα ολα τα updates εβαλα region united states αλλα τιποτα....δεν μου το βγαζει στο store τερμα αριστερα οπως λετε εχει ενα tile του facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ?

Όλα τα 3dmark (vantage, 11, κλπ). Επίσης, το corsairlink δε βλέπει την h100i, θέλει registry edit. Αυτά είναι που απασχολούσαν εμένα και τα είδα στα πρώτα λεπτά χρήσης, φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...