Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα από σήμερα τα Windows 8.1 μέσω του Windows Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και κατι αλλο θελω να ρωτησω αν εχουμε καποιο προβλημα κ θελουμε να τα ξανακανουμε εγκατασταση πως γινεται αφου τα πηραμε απο το store με αναβαθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα μια χαρα.Αντιλαμβανομαι οτι τρεχουν ενα επιπεδο πιο γρηγορα.Θα δω και σε καποιες μετρησεις.

Μου αρεσαν ακομη περισσοτερο.Κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο θελω να ρωτησω αν εχουμε καποιο προβλημα κ θελουμε να τα ξανακανουμε εγκατασταση πως γινεται αφου τα πηραμε απο το store με αναβαθμιση;

 

Η λύση της Microsoft είναι το refresh και το reset, ενσωματωμένο μέσα στις ρυθμίσεις της. Αλλιώς γενικά μπορείς να κατεβάσεις Retail images, όχι Cracked κλπ και να χρησιμοποιήσεις το Key σου. 

 

Ολα μια χαρα.Αντιλαμβανομαι οτι τρεχουν ενα επιπεδο πιο γρηγορα.Θα δω και σε καποιες μετρησεις.

Μου αρεσαν ακομη περισσοτερο.Κανενα προβλημα.

Έχεις να προτείνεις κάποιες μετρήσεις-δοκιμές να κάνω και γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν έχεις 8.1 preview από Dreamspark(πρώην msdnaa) μπορείς να τα βάλεις με update ή πρέπει να κατεβάσω το iso από 8.1 ?

 

Κανονικα κατεβαζω τωρα το update απο το store

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια! Ακομα δεν κατεβασα το update λογο ελλειψης χρόνου. μπορει καποιος να μου λυσει μερικες αποριες? 1. με την εγκατασταση χανεις αρχεία και εγκαταστάσεις προγραμματων (οχι εφαρμογων απο το store) ή όλα ειναι οπως τα εχεις αφησει στο desktop? και 2. ειναι υποχρεωτικο να βαλεις email κατα την εγκατασταση η μπορεις να κανεις skip οταν το ζητησει? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου βγάζει πουθενά όσες φορές και αν προσπάθησα το update ούτε από το link όταν πατάω... 

μερικές φορές μου βγάζει αυτό

 

https://www.dropbox.com/s/s47cobn40u2ulzd/windows%208.1%20update%20error.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια! Ακομα δεν κατεβασα το update λογο ελλειψης χρόνου. μπορει καποιος να μου λυσει μερικες αποριες? 1. με την εγκατασταση χανεις αρχεία και εγκαταστάσεις προγραμματων (οχι εφαρμογων απο το store) ή όλα ειναι οπως τα εχεις αφησει στο desktop? και 2. ειναι υποχρεωτικο να βαλεις email κατα την εγκατασταση η μπορεις να κανεις skip οταν το ζητησει? ευχαριστω!

 

Για όσους κάνουν αναβάθμιση σε 8,1 καλό είναι κρατήσετε backup τα αρχεία σας σε κάποιον εξωτερικό σκληρό δίσκο για την αποφυγή τυχόν παρατράγουδων. Προσέχουμε για να έχουμε.Και ναι, η Microsoft ζητάει email από το Outlook, είναι πλέον υποχρεωτικό.

 

Το start button είναι πλέον βολικό, όλες οι ρυθμίσεις με ένα κλικ. Στη νέα αυτή έκδοση έχει προστεθεί και οθόνη η οποία απεικονίζει όλες μας τις εφαρμογές, είτε είναι αυτές metro apps, είτε προγράμματα. Και η εξατομίκευση έχει γίνει ενδιαφέρουσα. Μπορεί να την παραμετροποιήσει κανείς και να την προσαρμόσει στο δικό του γούστο. Η Microsoft έχει ακούσει τον κόσμο και έχει κάνει αρκετά καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα δεν θα μου ήταν καθόλου δύσκολο να παντήσω το power button. Στην παρούσα φάση όμως δεν υαπρχει κουτί οποτε δεν υπαρχει και power button παρα μόνο πανω στην μητρική :P Και το βαλει χερι η γυναικα στην μητρική για να κλεισει το PC..... είναι κατι που δεν θέλω να ζήσω.

alt+f4, βγαίνει το menu για shut down/restart/sleep/hibernate...

 

 

τα κουμπια restart/shutdown μπορουν να γινουν tile, για οδηγιες εδω:

http://www.pcworld.com/article/2038647/how-to-create-a-windows-8-shutdown-tile.html

 

Windows_8_start_screen_610x381.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα των drivers λυθηκε με μια απλη επανεγκατασταση,τωρα ολα δουλευουν ρολοι.Οποτε εαν εχετε καποιο θεμα με κατι,απλα ξαναβαλτε το.Λιγο που τα δουλεψα παντως,πανε παρα πολυ καλα ακομα και στον ταπεινο amd e1200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν βλεπουν την αναβαθμιση στο store  να κατεβασουν απο το windows update to KB 2871389  και μετά θα εμφανιστεί κανονικά 

 

εμένα είναι εγκατεστημένο κανονικά στον υπολογιστή, αλλά το update δεν εμφανίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πέρασα και εγώ και όλα μια χαρά.

έχω όμως κάποιες ερωτήσεις.

καταρχήν γίνετε τελικά να κατεβάσω από την microsoft κατευθείαν τα windows 8.1 και να τα ενεργοποιήσω με το κλειδί που έχω για τα windows 8?

και τέλος πήγα να κατεβάσω κάτι προγράμματα και drivers ,κυρίως για την μητρική και ενώ έχει βάλει επιλογή για windows 8.1 δεν υπάρχουν όλα εκεί μέσα, να περιμένω να βγούν για windows 8.1 η δουλεύουν και αυτά τον windows 8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...