Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η πιο σημαντικη ειδηση ειναι οτι ο τυπος που κανει το voice narration στα spotlight videos, θα ειναι και o announcer στο παιχνιδι, κατι που ζηταγανε οι φανς εδω και καιρο. 😁

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν 2 πράγματα.

1ον Βλέποντας το trailer της Orphea, θέλω asap να φέρουν τον Raven Lord στο παιχνίδι!

2ον Επιτέλους έβγαλαν το skin του Leoric που ζητούσε απεγνωσμένα το Reddit.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρχιζω και ανησυχω. διαβασα εχτες καποια σχολια οτι η Activision δεν ειναι καθολου ευχαριστημενη με την χαμηλη κερδοφορια του παιχνιδιου, και πως τωρα που εχει μια πιο ενεργη αναμιξη στα εσωτερικα της Blizzard, η πιθανοτητα στο προσεχες μελλον να ακυρωσουν τελειως το παιχνιδι ειναι πλεον σοβαρη. φοβαμαι μηπως το μεγαλο προμοτιον που γινεται τις τελευταιες βδομαδες, ειναι μια τελευταια αποπειρα απο την μερια τους να βελτιωσουν τα revenue νουμερα (με το να αυξησουν το playerbase), πριν παρουν την τελεσιδικη αποφαση..

τουλαχιστον το ευχαριστο για την ωρα ειναι οτι βγηκε ο Kevin announcer και ο janitor Leoric 

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε φίλε, το παιχνίδι από την αρχή δεν πήρε την αγάπη που του άξιζε (6.5/10 ign). Από τα πιο underrated online παιχνίδια. Αν όντως γίνει αυτό κρίμα γιαυτούς που δούλεψαν πάνω του και το έφεραν εδώ που ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υποψιν οτι ειναι random σχολια που διαβασα στο νετ, οποτε μπορει να ειναι και παραμυθια. απο την αλλη ομως η αληθεια παραμενει οτι το παιχνιδι εχει αποτυχει ως e-sports, και οτι απο την Blizzcon και με οτι ακολουθησε, εχει πλεον επιβεβαιωθει οτι το λουρι της Activision γυρω απο το λαιμο της Blizzard εγινε πιο ασφυκτικο. 

βεβαια στο panel του HOTS στην BZC ειπανε οτι οι αλλαγες που κανανε περυσι εφερε αρκετο απο τον παλιο κοσμο πισω. και παρολο τον σκληρο ανταγωνισμο, το παιχνιδι εχει το δικο του πιστο fanbase που ειναι σεβαστο μεγεθος. και αν ο Monheim ηταν ακομη CEO, θα ημουν αισιοδοξος. αλλα δεν ειναι και με την πολιτικη τοu maximum profit/minimum cost που ασκει σε μεγαλυτερο βαθμο τωρα η Activision στην Blizzard, η κατασταση ειναι πολυ σοβαρη.

και το προβλημα δεν ειναι μονο οτι θα ακυρωσουν το HOTS, αλλα ισως κατι παρομοιο συμβει και στα Starcraft 1/2 διοτι και αυτα εχουν πατωσει ως e-sports. μην εκπλαγει κανεις αν στο μελλον κλεισουν τους servers των παιχνιδιων και την επομενη μερα βγαλουν κανα mobile starcraft game επειδη ετσι αποφασισε η Activision..

τεσπα, προς το παρον παιζουμε το παιχνιδι που υπαρχει ακομη και ελπιζουμε για το καλυτερο δυνατο στο μελλον...

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει εδώ και 2 μήνες όπου το matchmaking είναι απαράδεκτο!!
Ελπίζω με τις νέες αλλαγές να είναι καλύτερο αν και σήμερα με 4 games που έκανα με κρέμασε στα 3!!!
2 Tank αυτοί, Varian solo εμείς.
1 Tank Malganis αυτοί, Blaze εμείς...

Γενικά η κατάσταση τελευταία είναι απογοητευτική, έβαλαν την Orphea.. πολύ καλός και δυνατός χαρακτήρας και στο τελευταίο patch την buff-αραν?!
Γιατί? Δεν πούλησε αρκετά packs? 
Την έσπασαν εντελώς!

Έχω φτάσει σε σημείο να παρακαλάω να το "σκοτώσουν" το game γιατί έχω αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο (από την alpha release) και δεν μπορώ να το σταματήσω μόνος μου!
Προσωπικά πάντως το βρίσκω απείρως καλύτερο από τα υπόλοιπα moba, χωρίς να έχω εμπειρία μεγάλη σε αυτά.. δηλαδή είμαι biased του κερατά, αλλά πιστεύω ότι χάνει από ποικιλομορφία σε items και hero pool το κερδίζει με πολλά maps και με διαφορετικά objectives.
+ ότι παίζεις ήρωες από τα παιχνίδια που κυριολεκτικά, για κάποιους, μας μεγάλωσαν...

Ελπίζω το version 3 του game να αλλάξει αρκετά και με κάνει να χαρώ πάλι το game..
Πέρυσι είχα ψηθεί τόσο πολύ στις αρχές του έτους ώστε είχα σκάσει και λεφτά για steampack... φέτος, για την ώρα, ούτε ένα cent δεν με ψήνει να τους δώσω...
Όσο αφορά τα e-sports, πέρα από HS και ΗοTS δεν έχω παρακολουθήσει άλλα παιχνίδια αλλά τα games από την pro scene ήταν χάρμα οφθαλμών και τα γούσταρα τρελά.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν αρέσει στο κοινό... ή τι τους λείπει...

Επεξ/σία από XPHSTOS_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτιάξουν το ranked επιτέλους γιατί προσωπικά είναι μεγάλο θέμα.

Ας παίζει με προσωπικό mmr , και ας κάνει καλύτερο match making.

Δεν μπορεί να σε ματσάρει με ένα κάρο άσχετους, να μην ξέρουν τι να κάνουν στο draft, να κάνουν pick πρώτοι ότι γουστάρουν να παίξουν , να μην ξέρουν να παίζουν και να σε υποχρεώνει εσένα να παίζεις με την πλέμπα. Βαρέθηκα να αναιβοκατεβαίνω ranks επειδή κόσμος δεν ξέρει να παίζει το game και αρνείται να ακούει.

οκ δεν είμαι pro και εγώ αλλά μετα απο περίπου 2000 games , tutorials , twitch κτλ. δεν μπορεί να ματσάρω με κόσμο που ψοφάει απο τα towers και δεν πηγαίνει στα objectives.

Ας κάνουν τουλάχιστον προσωπικό leveling στο game και όχι ομαδικό μήπως μπορείς και κουβαλήσεις κανα game.

Και εγώ δεν είμαι φαν dota ή lol , αλλά αρχίζω και το σκέφτομαι αν και μου αρέσει πολύ το HoTs για όλα τα παραπάνω που αναφέρω.

Τέλος ας κάνουν νερφ στο malganis που παίζει να είναι ο πιο σπασμένος χαρακτήρας το Hots ever

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...