Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το παιχνιδι εχει περισσοτερο κοσμο απο οτι πριν δυο χρονια. ριχνουν πολυ δουλεια και προωθηση. απλως χρειαζεται περισσοτερους ηρωες για να υπαρχει ποικιλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, KilliK είπε

το παιχνιδι εχει περισσοτερο κοσμο απο οτι πριν δυο χρονια. ριχνουν πολυ δουλεια και προωθηση. απλως χρειαζεται περισσοτερους ηρωες για να υπαρχει ποικιλια.

ισχυει αυτο? εχω να παιξω παρα πολυ καιρο. Το αξιζει ομως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ισχυει αυτο? εχω να παιξω παρα πολυ καιρο. Το αξιζει ομως !

ναι. δεν θα φτασει ποτε φυσικα τα νουμερα των LOL/DOTA2 αλλα θα υπαρχει για αρκετο καιρο ακομη. οποτε αξιζει καποιος να επενδυσει χρονο σε αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,


Είμαι casual gamer με περίπου 2 ώρες την ημέρα playtime.
Το lvl μου είναι 930 και έχω περίπου 5000 games στο ενεργητικό μου.
Δεν θα αναφερθώ στο HL γιατί την τελευταία season την έκανα skip εντελώς.

Παίζω συνήθως μαζί με έναν φίλο μου και κυρίως κάνουμε Unranked Draft games.
Το πρόβλημα μας είμαστε εμείς και οι συμπαίκτες μας.
Όντας 2 άτομα στο party είναι πολύ πιθανό να είμαστε η μειοψηφία στο group και έτσι πολλές φορές οι υπόλοιποι συμπαίκτες μας αγνοούν pings και messages.

Αν έχουμε καταλάβει καλά, το MMR μας είναι περίπου στο 2000 με 2200 και πραγματικά νιώθουμε ότι έχουμε βαλτώσει!
Τα games με leavers η AFKers νομίζουμε ότι αυξάνονται.
Τα games με troll-picks στο draft are too damn high!
Επειδή πλέον το παρακολουθώ, τα lvl των συμπαικτών μας είναι χαμηλά με πολλές φορές να έχουν εως και 3 και 5 φορές λιγότερα παιχνίδια από εμάς.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα εχθές:
Είμασταν εγώ και ο φίλος μου και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μας ήταν κάτω από 100lvl (με μεγάλο winrate όμως) και με πολύ λίγα παιχνίδια στο profile τους.
Εντάξει λέω, μπορεί να είναι smurfed accounts.
Το θέμα όμως ήταν ότι ήταν υπερβολικά άπειροι παίκτες όπου χωνόντουσαν σε 1 vs 4 ή 1 vs 5.
Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμος και δεν βρίζω ποτέ.
Απλά γράφω στο chat τον λόγο για τον οποίο είναι λάθος αυτό.
Κάνω pings για να ακολουθήσουν ή να κάνουν defend ένα lane.
Και πάλι όxι υπερβολικά pings.

Θέλουμε να βελτιωθούμε και να χαρούμε το παιχνίδι λίγο περισσότερο.
Γιαυτό έκατσα και έκανα μια μικρή έρευνα.
Ψάχνοντας online βρήκα ένα καλό οδηγό από έναν τύπο ο οποίος είναι κοντά και ηλικιακά μαζί μου και φαίνεται να είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
Το άρθρο είναι αυτό:
from_sub1000_mmr_to_master_league

Συμφωνώ πάρα πολύ ότι το κάθε MMR έχει το δικό του meta και το δικό του game style.
Εγώ με το να μη συμμετέχω σε ανούσια fights μάλλον κάνω περισσότερο κακό απ'οτι καλό στην ομάδα...  κλπ.

Είδα επίσης και αυτό το βίντεο που πραγματικά συνέπεσε το release του γάντι με την αναζήτηση μου!
https://www.youtube.com/embed/tksotqmNTYE

Προσπαθώντας να εφαρμόσουμε ότι περισσότερο μπορούμε από αυτά που διαβάσαμε και είδαμε πάλι καταλήξαμε στο να χάνουμε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και μάλιστα αυτή την φορά πληγώνουμε και το KDA μας.
Αν μετράει κάπου αυτό.. δεν γνωρίζω.

Που έχω καταλλήξει προσωπικά και παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Solo ή με 2άδα δεν πας πουθενά.
Θέλεις τουλάχιστον 3άδα για να έχεις την πλειοψηφία στο group και τα calls σου να έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα και γενικά οι πράξεις σου να έχουν μεγαλύτερο αντίκτυπο στην έκβαση του παιχνιδιού.

Αν θέλει κάποιος/α και το ψήνει για casual games όπως εμείς μπορεί να με κάνει add Oxyhydrogen#2988
Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα το lvl του και το skill του απλά να μπορούμε να βγάζουμε λίγη συννενόηση κατα την διάρκεια του games.
Μη είμαστε πίσω 2 - 3 lvls και ψάχνει fights στο game...

Οι ώρες που παίζουμε συνήθως είναι 21:00+ και τα ΣΚ είμαστε λίγο πιο flexible και μπορεί να μπούμε για κανένα μεσημεριανό game ή να ξεκινήσουμε πιο νωρίς το απόγευμα.
Αυτά.
Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι όσο απογοητευμένος ακούγομαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2018 στις 9:52 ΜΜ, XPHSTOS_ είπε

Καλησπέρα,


Είμαι casual gamer με περίπου 2 ώρες την ημέρα playtime.
Το lvl μου είναι 930 και έχω περίπου 5000 games στο ενεργητικό μου.
Δεν θα αναφερθώ στο HL γιατί την τελευταία season την έκανα skip εντελώς.

Παίζω συνήθως μαζί με έναν φίλο μου και κυρίως κάνουμε Unranked Draft games.
Το πρόβλημα μας είμαστε εμείς και οι συμπαίκτες μας.
Όντας 2 άτομα στο party είναι πολύ πιθανό να είμαστε η μειοψηφία στο group και έτσι πολλές φορές οι υπόλοιποι συμπαίκτες μας αγνοούν pings και messages.

Αν έχουμε καταλάβει καλά, το MMR μας είναι περίπου στο 2000 με 2200 και πραγματικά νιώθουμε ότι έχουμε βαλτώσει!
Τα games με leavers η AFKers νομίζουμε ότι αυξάνονται.
Τα games με troll-picks στο draft are too damn high!
Επειδή πλέον το παρακολουθώ, τα lvl των συμπαικτών μας είναι χαμηλά με πολλές φορές να έχουν εως και 3 και 5 φορές λιγότερα παιχνίδια από εμάς.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα εχθές:
Είμασταν εγώ και ο φίλος μου και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μας ήταν κάτω από 100lvl (με μεγάλο winrate όμως) και με πολύ λίγα παιχνίδια στο profile τους.
Εντάξει λέω, μπορεί να είναι smurfed accounts.
Το θέμα όμως ήταν ότι ήταν υπερβολικά άπειροι παίκτες όπου χωνόντουσαν σε 1 vs 4 ή 1 vs 5.
Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμος και δεν βρίζω ποτέ.
Απλά γράφω στο chat τον λόγο για τον οποίο είναι λάθος αυτό.
Κάνω pings για να ακολουθήσουν ή να κάνουν defend ένα lane.
Και πάλι όxι υπερβολικά pings.

Θέλουμε να βελτιωθούμε και να χαρούμε το παιχνίδι λίγο περισσότερο.
Γιαυτό έκατσα και έκανα μια μικρή έρευνα.
Ψάχνοντας online βρήκα ένα καλό οδηγό από έναν τύπο ο οποίος είναι κοντά και ηλικιακά μαζί μου και φαίνεται να είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
Το άρθρο είναι αυτό:
from_sub1000_mmr_to_master_league

Συμφωνώ πάρα πολύ ότι το κάθε MMR έχει το δικό του meta και το δικό του game style.
Εγώ με το να μη συμμετέχω σε ανούσια fights μάλλον κάνω περισσότερο κακό απ'οτι καλό στην ομάδα...  κλπ.

Είδα επίσης και αυτό το βίντεο που πραγματικά συνέπεσε το release του γάντι με την αναζήτηση μου!
https://www.youtube.com/embed/tksotqmNTYE

Προσπαθώντας να εφαρμόσουμε ότι περισσότερο μπορούμε από αυτά που διαβάσαμε και είδαμε πάλι καταλήξαμε στο να χάνουμε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και μάλιστα αυτή την φορά πληγώνουμε και το KDA μας.
Αν μετράει κάπου αυτό.. δεν γνωρίζω.

Που έχω καταλλήξει προσωπικά και παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Solo ή με 2άδα δεν πας πουθενά.
Θέλεις τουλάχιστον 3άδα για να έχεις την πλειοψηφία στο group και τα calls σου να έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα και γενικά οι πράξεις σου να έχουν μεγαλύτερο αντίκτυπο στην έκβαση του παιχνιδιού.

Αν θέλει κάποιος/α και το ψήνει για casual games όπως εμείς μπορεί να με κάνει add Oxyhydrogen#2988
Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα το lvl του και το skill του απλά να μπορούμε να βγάζουμε λίγη συννενόηση κατα την διάρκεια του games.
Μη είμαστε πίσω 2 - 3 lvls και ψάχνει fights στο game...

Οι ώρες που παίζουμε συνήθως είναι 21:00+ και τα ΣΚ είμαστε λίγο πιο flexible και μπορεί να μπούμε για κανένα μεσημεριανό game ή να ξεκινήσουμε πιο νωρίς το απόγευμα.
Αυτά.
Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι όσο απογοητευμένος ακούγομαι!

Με 5.000 games στο ιστορικό σου, casual δεν είσαι σε καμιά των περιπτώσεων. Θα σου πω αυτό που ισχύει σε όλα τα παιχνίδια με MMR, είτε λέγεται lol, overwatch η οτιδήποτε. Όπως υπάρχουν γίδια στην ομάδα σου, υπάρχουν και στην αντίπαλη. Αν είσαι καλύτερος από το επίπεδο που παίζεις, αυτό θα φανεί στα αποτελέσματα, και θα ανέβεις ΜΜR. 

Στην περίπτωση του Hots το βασικό είναι να μη γράφεις την ομάδα σου. Πες κρίνεις πως κάνουν λάθος ντου, με το να λείπεις, μόνο κακό κάνεις. Ακολουθείς το ότι *** μπορούν να κάνουν, και εκεί κάνεις το play που θα κάνει τη διαφορά και θα γυρίσει το παιχνίδι υπέρ σας. Σίγουρα δεν θα πετύχεις 100%, αλλά ακόμα και δύο παιχνίδια στα δέκα να γυρίσεις με το δικό σου παίξιμο, είναι αυτά που θα σε ανεβάσουν MMR και θα βρεθείς με άτομα του skill σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...