Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα πολύ ωραία παίζοντας το, είχε μια ομορφιά που δεν τα έχουν τα άλλα moba. Το παιχνίδι δεν χτύπησε της προσδοκίες τους, ίσως έπρεπε αυτό που έγινε στο heroes of the storm 2.0 να υπήρχε απ'την αρχή του παιχνιδιού. Ήταν πολύ ακριβό στην αρχή και αυτό έδιωξε κόσμο πριν καν τον φέρει. 
Όπως είπε και ένας φίλος στο reddit The Activision part of the company name starts to show!

Η Blizzard που ξέρουμε, αγαπήσαμε και μεγαλώσαμε μαζί της έφυγε ανεπιστρεπτί. The blizz is dead, long live the blizz!

 Κρίμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/11/2018 στις 2:14 ΜΜ, Vasivouzoukos είπε

Ωραία τα γράφεις όλα αυτά αλλά πόσα λεφτά έχεις δώσει αν επιτρέπεται στο game;

Εγώ βλέπω διάφορους που παινεύονται ότι παίζουν ένα παιχνίδι (όποιο και αν είναι αυτό) και λένε με καμάρι ''εγώ δεν έχω δώσει ούτε 1 ευρώ''. Πως βρε γελοίε τότε θα συνεχίσει να υπάρχει το game αν όλοι σκέφτονται έτσι; Όλοι θα περιμένουν από τις whale να σκάσουν χιλιάρικα ώστε να συνεχίσουν να παίζουν και αυτοί.

Προσωπικά μόνο στο hearthstone έχω δώσει λεφτά και το έκανα για να ανταμείψω τους developers αφού παίζω από closed beta με πολλές ώρες στο ενεργητικό μου. Το hots πάντως από την αρχή που βγήκε (μην πω και από beta) ήταν αδύναμο και δεν τράβαγε κόσμο. Ίσως έφταιγε που ως ανταγωνισμό είχε lol και dota οπότε λογικό να το φάνε λάχανο. To sc2 χρόνια παραπαίει και πέραν κάτι hardcore κορεατών ποιος είχε ασχοληθεί σοβαρά μαζί του; Καλά για την μεγαλύτερη μαλακία της δεκαετίας το diablo 3 δεν θα μπω καν να το αναλύσω γιατί μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, κάπως πες το βελτίωσαν με το expansion του για να έρθει το ολικό ξεφτίλισμα στο blizzcon του 2018.

Με αυτά και με άλλα τι μένει; Το wow που είναι πανάρχαιο αλλά κρατάει ακόμα (το bfa απέτυχε αλλά πολλοί θα γυρίσουν για vanilla servers), το hearthstone που είναι ο βασιλιάς στα card games και το overwatch που αν και δεν κάνει τα νούμερα που θέλουν στο overwatch league ακόμα κρατάει γιατί έχει μεγάλη απήχηση στις μικρές ηλικίες.  Μπες σε ένα internet cafe και δες τι παίζει ο κόσμος: fortnite-pubg-lol-dota2-cs. Έχεις ακούσει η δει πολλούς να παίζουν hots/cs;  Πως να τα βάλει κάτω και να τα τραβήξει η blizzard για να προσελκύσει κόσμο; Ένα προιον περνάει την περίοδο της εισαγωγής-ανάπτυξης-ωριμότητας-παρακμής. Ας μην περιμένουμε κάθε game να υπάρχει για καναν αιώνα, ειδικά αν δεν φέρνει μπικικίνια.

Συμφωνώ πάντως πως η Activision είναι κακό που συμπτύχθηκε από τη Blizzard. Έχουν αρχίσει και γίνονται κινήσεις πρωτόγνωρες από την δεύτερη (και μόνο προς την αρνητική κατεύθυνση).

Εν κατακλείδι παίξε και απόλαυσε τα παιχνίδια που σου αρέσουν και αν μπορέσεις στήριξε τα. Ότι βρέξει ας κατεβάσει, εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Fulgore μην μπεις καν στο κόπο να με παραθέσεις, ξέρουμε εγώ είμαι ο κακεντρεχής και η Blizzard η υπέρτατη εταιρία που έχει υπάρξει στο gaming.

---

https://www.reddit.com/r/heroesofthestorm/comments/a63l63/with_heroes_20_they_literally_removed_our_ability/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγαλανε και τον Ιmperius που ζηταγανε οι φανς, φτιαξανε και τα μικρα του φτερα,  αλλα τι να το κανεις. η designer του τουηταρε οτι ειναι η τελευταια της δουλεια για το HOTS, και πως την μεταφερανε σε αλλο project. ειναι φανερο οτι βγαζουν οτι υπηρχε ηδη στο dev pipeline και μολις τελειωσουν με αυτο το περιεχομενο, το παιχνιδι θα μπει σε μονιμο maintenance.

anyways, ερχονται νεα σκινς. ας ελπισουμε να μην ειναι και τα τελευταια.

Deckard Pain:

DylJuInW0AcyBSN.jpg:large

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oπως λεει και ο Sterling:

they dont want a lot of money, they want all the money. γιαυτο και αντικαταστησανε τα MTX με loot boxes, οταν βγαλανε το HOTS 2.0, το οποιο και ουσιαστικα σκοτωσε την μεχρι τοτε κερδοφορια του παιχνιδιου.

κριμα, το παιχνιδακι με μια καλυτερη επιχειρηματικη πολτικη, θα μπορουσε να αυτοσυντηρηθει και να μεγαλωσει, διοτι και καλο ειναι και ειχε το δικο του fanbase.

αλλα επρεπε να ευχαριστησουν τους shareholders.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχιζουμε γερα το σαπορτ στο πιο υπεργαματο moba ever!

 

βγηκαν σημερα τα νεα σκινς και μαουντς απο το join the resistance event.

πολυ ωραιο rework se  Αbathur / Αna

 

επισης τα δινουν ολα στον λαο.

All Skins and most Mounts in the collection are now available for purchase with Gems or crafting with Shards

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ το αρθρο μιλαει αποκλειστικα για twitch platform

αυτο το ξεραμε οτι θα γινοταν απο τοτε που ανακοινωσαν οτι σταματανε το HGC

το παιχνιδι εχει τονους παιχτων που ειναι casual, δε τους νοιαζει το τουρνουα ουτε το esport κομματι.. οκ  κριση ειναι, θα περασει..

keep this game alive guys

Επεξ/σία από nipoa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις περιεχομενο, θα το παρατησουν και οι πιο hardcore παικτες, την μοιρα του Diablo 3 θα εχει.

και μετα τις προσφατες δηλωσεις του CEO της Αct-Bliz, αναμενονται τρισχειροτερα σκηνικα στο μελλον. αυτο που συνεβει με το ΗΟΤS,D:I και τις απολυσεις, ειναι μονο η αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...