Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να υπάρξει μεγάλη αποδοχή.Έχει κάποια βασικά μειονεκτήματα.

1)Πλήρης ομαδικότητα το οποίο σημαίνει αυτόματα ότι στηρίζεσαι στους συμπαίκτες σου.Αν κρίνω από όλα τα moba  που έχω παίξει μάλλον θα πέσει άπειρο rage,flame.

2)Δεν υπάρχει last hitting

3)Δεν υπάρχει ούτε gold ούτε items

Φυσικά έχει και θετικά στοιχεία και το όνομα blizzard από πίσω ...μόνο και μόνο θα το δοκιμάσω και ας φαίνεται ρηχό as hell...

Λινκ για όποιον ενδιαφέρεται.

http://venturebeat.com/2014/04/29/blizzards-heroes-of-the-storm-is-checkers-to-league-of-legends-dota-2s-chess/

Καλα ουτως ή αλλως για το πρωτο που λες,δεν μπορω να πω οτι ξερω online παιχνιδι,Moba/mmo/fps που να μην υπαρχει flame ή Rage και σε αυτο δεν φταιει η εταιρια αλλα οι αμορφωτοι καταναλωτες.

 

Για τα 2 και 3 δεν καταλαβαινω γιατι ειναι αρνητικα.Απο την στιγμη που υπαρχει ηδη Dota 2 κατω απο το ονομα της Valve γιατι πρεπει η BLizzard να κανει κοπια τα αλλα παιχνιδια????Ενα μεγαλο μπραβο απο μενα που για αλλη μια φορα,κοιταζει μπροστα και πρωτοτυπει δοκιμαζοντας κατι το διαφορετικο.Αλλωστε ειναι λιγο αδικια να συγκρινουμε ενα παιχνιδι που ακομα ειναι σε Alpha με αλλα παιχνιδια που ειναι χρονια στον χωρο.

 

Οσο για την αποδοχη αυτο θα το δουμε στο μελλον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγω την γνωμη μου ..
Ημουν 40 lvl πριν το reset που εγινε και εχω περιπου 200-300 παιχνιδια με αυτο ,αν και πλεον ειμαι μονο 24 lvl

Το παιχνιδι ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ! Δεν υπαρχει κατι σαν αυτο....το καλο ειναι οτι ΕΙΝΑΙ αυτο που ειπατε (πληρης ομαδικοτητα )
Αυτο ειναι καλο με το να παιζεις με την ομαδα....οπως μπορεις να κανεις καποιος λαθος εσυ, ετσι μπορει και η αντιπαλη ομαδα.
Το μονο κακο πλεον ειναι οτι δεν παιζεις με παικτες στο ιδιο επιπεδο...θα περιμενενουμε μεχρι το Closed Beta.Αυτο εχει ως αποτελεσμα να υπαρχουν φορες που κερδισα και εχασα παιχνιδια σε 5 με 7 λεπτα (ναι ειναι αληθεια ) και  σε 40-50 λεπτα , καθως η ομαδα εαν δεν γινει 1 συνολο τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα μονος σου.
Επιπλεον  εχεις και λιγο τζογο μεσα στο παιχνιδι ..δεν ξερεις ΚΑΝ τι map θα παιξεις , και το καθενα κανει την διαφορα...
Για παραδειγμα που ημουν επιπεδο 10 Murky , δεν με αρεσει να παιζω στα Mines  ,καθως υπαρχουν μονο 2 lanes και μου ειναι πιο δυσκολο να κανω push καθως το map  ειναι πολυ μικρο για 5 heroes (οταν τα mines ειναι κλειστα)
Μενει μονο να δουμε πως θα το κανουν στην Closed Beta.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ειδα χτες το game στον launcher αλλα δεν εχει ερθει κανενα email, επαιξα το tutorial κανονικα παντως. Απο moba δεν εχω ιδεα οποτε κανενα καλο video/streamer/site να μαθω τα βασικα ξερετε? Θελω να παιξω Nova, μου αρεσει και σαν χαρακτηρας και δεν βλεπω να ειναι και ιδιαιτερα πολύπλοκη stealth και pew pew φαση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα χτες το game στον launcher αλλα δεν εχει ερθει κανενα email, επαιξα το tutorial κανονικα παντως. Απο moba δεν εχω ιδεα οποτε κανενα καλο video/streamer/site να μαθω τα βασικα ξερετε? Θελω να παιξω Nova, μου αρεσει και σαν χαρακτηρας και δεν βλεπω να ειναι και ιδιαιτερα πολύπλοκη stealth και pew pew φαση. :P

 

Δεν έχει σχέση με τα γνωστά moba κτλ, οπότε και δεν χρειάζεται να έχεις εμπειρία απο άλλα παιχνίδια για να διασκεδάσεις. το matchmaking στο solo απο ότι θυμάμαι είναι καλό και δεν θα σε πετάξει με φτασμένους, επίσης έχει και το vs ai που πας group playrs vs ai και μαθαίνεις εκεί τα διάφορα modes και objectives του κάθε χάρτη.

 

υπάρχουν διάφορα build που μπορεί να έχει ο κάθε χαρακτήρας, αν googlareis Nova Heroes builds θα σου βγάλει (αν είναι ακόμα χαμηλό lvl δεν θα έχεις πρόσβαση σε όλα τα abilities της οπότε παίξε λίγο ακόμα να δεις τι υπάρχει διαθέσιμο και τι σε καλύπτει). 

 

Βασικότερο όλων είναι να μάθεις τα objectives αφου το κάθε matchup έχει random χάρτη. Μια χαρά θα τα πας αν δεν είσαι 10χρονο στην ψυχή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες μπήκα κι εγώ στην Alpha, οποις ψήνει με κάνει add JacoTheSlime#2485 να παίξουμε παρέα μπας και πάρουμε και παραπάνω xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση με τα γνωστά moba κτλ, οπότε και δεν χρειάζεται να έχεις εμπειρία απο άλλα παιχνίδια για να διασκεδάσεις. το matchmaking στο solo απο ότι θυμάμαι είναι καλό και δεν θα σε πετάξει με φτασμένους, επίσης έχει και το vs ai που πας group playrs vs ai και μαθαίνεις εκεί τα διάφορα modes και objectives του κάθε χάρτη.

 

υπάρχουν διάφορα build που μπορεί να έχει ο κάθε χαρακτήρας, αν googlareis Nova Heroes builds θα σου βγάλει (αν είναι ακόμα χαμηλό lvl δεν θα έχεις πρόσβαση σε όλα τα abilities της οπότε παίξε λίγο ακόμα να δεις τι υπάρχει διαθέσιμο και τι σε καλύπτει). 

 

Βασικότερο όλων είναι να μάθεις τα objectives αφου το κάθε matchup έχει random χάρτη. Μια χαρά θα τα πας αν δεν είσαι 10χρονο στην ψυχή :)

Ναι επαιξα training μεχρι level 4 να παρω τα abilities, επαιξα και ενα vs πηγα 13-1 με εβαλε με εντελως ακυρους, πλακα ειχε με βλεπω να ασχολουμαι σιγα σιγα. :P Θα παιξω vs AI καλυτερα ομως για να μαθω τα objectives, ακομα δεν ξερω τι κανουν τα περισσοτερα απλα ετρεχα στον χαρτη και εκανα snipe οποιον ειχε low health. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάνει λίγη κοιλιά αυτές τις μέρες λόγω έλλειψης updates αλλά γενικά είναι fun. υπάρχει και ένα site που ψευτοβρίσκει το mmr σου και σου λέει στο πόσο είσαι αλλά και αυτό είναι σχετικό μιας και έχει τύχει σε plat/diamond game να πετάει άτομα από gold/silver . γενικά είναι αρκετά fun και με μία μέτρια προς καλή ομάδα χαίρεσαι το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάνει λίγη κοιλιά αυτές τις μέρες λόγω έλλειψης updates αλλά γενικά είναι fun. υπάρχει και ένα site που ψευτοβρίσκει το mmr σου και σου λέει στο πόσο είσαι αλλά και αυτό είναι σχετικό μιας και έχει τύχει σε plat/diamond game να πετάει άτομα από gold/silver . γενικά είναι αρκετά fun και με μία μέτρια προς καλή ομάδα χαίρεσαι το παιχνίδι

 

Το site ειναι το hotslogs το οποιο ειναι ψιλοπ@π@ρι@. Να σκεφτεις οτι εγω ημουν diamond με 300+ νικες και ετυχε να παιζω με ατομα στην ιδια κατηγορια (diamond) με 10-15 παιχνιδια ΣΥΝΟΛΟ (οχι νικες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το ranked λεει not yet available, φανταζομαι πρεπει να ανεβω level ετσι?? 

 

Αν δεν εχει αλλαξει κατι απο τοτε που επαιζα εγω, το mmr σου υπολογιζεται με τα uploads που κανεις εσυ ή καποιος που συμμετειχε στο παιχνιδι. Αν παραπανω απο 1 ατομα προσπαθησουν να ανεβασουν το παιχνιδι, τοτε αυτο χαρακτηριζεται ως duplicate. Για να ανεβασεις τα παιχνιδια που κανεις κατεβαζεις ενα προγραμμα που υπαρχει στο site ή τα ανεβαζεις manually. Το κακο εδω ειναι οτι μπορει επιλεκτικα να ανεβαζεις μονο τις νικες σου και να φτιαχνεις ψευτικο mmr γιαυτο λεω οτι ειναι π@π@ρι@ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ελεγα in game ranked play οχι στο site, επειδη λεγατε για leagues και τετοια και δεν βλεπω ranked play διαθέσιμο στο menu.. :P Εκτος αν ειμαι τοσο ασχετος και δεν εχω καταλαβει καν τι λετε.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι πως να μην αρχίσει όμορφα η ημέρα οταν ξυπνάς και βλέπεις το heroes of the storm στον launcher για download !!!!

 

Όποιος θέλει να παίξουμε το real id μου ειναι Spank#1478

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...