Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω κι εγώ invite :'(

 

Α ρε blizzard, με ξέχασες, ξέχασες τον έρωτά μας, απογοήτευση, πίκρα, μπουχουχουυυυ

 

Sent from a galaxy far faaar away.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς το παρόν, "τεχνικά", δε λέει και πολλά.

 

"Παλιά" γραφικά (ούτε καν επιπέδου D3, νομίζω...πιο προς WoW πάνε), κι αυτά με άσχημο optimization (25-35 frames max, με όλα τέρμα βέβαια, αλλά ούτε για αστείο δε δικαιολογείται).

 

Σωστά δείχνει να λειτουργεί.

 

Φαντάζομαι οι φαν του είδους θα το φχαριστηθούν.

 

Εγώ σίγουρα θα το δοκιμάσω λίγο ακόμα και θα το παρατήσω, δε μου ταιριάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν, "τεχνικά", δε λέει και πολλά.

 

"Παλιά" γραφικά (ούτε καν επιπέδου D3, νομίζω...πιο προς WoW πάνε), κι αυτά με άσχημο optimization (25-35 frames max, με όλα τέρμα βέβαια, αλλά ούτε για αστείο δε δικαιολογείται).

 

Σωστά δείχνει να λειτουργεί.

 

Φαντάζομαι οι φαν του είδους θα το φχαριστηθούν.

 

Εγώ σίγουρα θα το δοκιμάσω λίγο ακόμα και θα το παρατήσω, δε μου ταιριάζει.

Δεν νομίζω να υπάρξει μεγάλη αποδοχή.Έχει κάποια βασικά μειονεκτήματα.

1)Πλήρης ομαδικότητα το οποίο σημαίνει αυτόματα ότι στηρίζεσαι στους συμπαίκτες σου.Αν κρίνω από όλα τα moba  που έχω παίξει μάλλον θα πέσει άπειρο rage,flame.

2)Δεν υπάρχει last hitting

3)Δεν υπάρχει ούτε gold ούτε items

Φυσικά έχει και θετικά στοιχεία και το όνομα blizzard από πίσω ...μόνο και μόνο θα το δοκιμάσω και ας φαίνεται ρηχό as hell...

Λινκ για όποιον ενδιαφέρεται.

http://venturebeat.com/2014/04/29/blizzards-heroes-of-the-storm-is-checkers-to-league-of-legends-dota-2s-chess/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τrue, αλλά αν έχεις πάει σε συναυλία τους...πας και ξαναπας και περιμένεις πως και πως.

 

Ακόμα και κάτω απο τη βροχή περιμένεις και δε σε νοιάζει τπτ!

 

2010 Big Four?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν σε κάποιον περισσεύει  κάνα key ας με έχει κατά νου. tnx !

δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά αλλά δεν νομίζω ότι παίζει key...

 

δλδ, σε μένα απλά ξαφνικά μια μέρα το είδα στην game list μου, δεν μου έστειλαν καν email, οπότε υποθέτω ότι και στους υπόλοιπους έτσι θα έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup και γω απο όσο ξέρω δεν παίζουν keys. Απλά σκαει mail και το βλέπεις στη list.

Στις κάποιες ώρες/μέρες που ασχολήθηκα έχω πολύ μέτριες εντυπώσεις. Ωραίο game, ευχάριστα γραφικά στο μάτι αλλα απίθανα noob friendly απο τη μία και team based απο την αλλη.

 

Χωρίς cs/gold και μόνο με τα talents πρώτον ξεχνάς ότι ήξερες απο όλα τα moba μέχρι σήμερα και δεύτερον βασίζεσαι ΠΑΡΑ πολύ στους συμπαίκτες σου για να κερδίσεις κάτι που θα κάνει το flame να ανέβει σε αναπάντεχα επίπεδα. Δεν υπάρχει one man army και το μόνο carry που μπορεί να κάνει κάποιος είναι επικοινωνιακό. Το πώς ακριβώς μπορεί να συμβεί αυτό στις ορδές των 12χρονων που θα κατακλύσουν το παιχνίδι όταν θα βγεί σε open beta είναι μια άλλη υπόθεση.

 

Objectives > everything κάτι που ναι μεν κάνει το παιχνίδι καθαρά στρατηγικό αλλα νομίζω πως μόνο σε high elo/5δες θα μπορέσει κανείς να παίξει χωρίς να ανεβάσει πίεση.

 

Προσωπικά το άφησα σχετικά άμεσα γιατί με έκανε να "χαλάω" στα βασικά στο lol  (έπαιζα και ξεχνούσα να κάνω last hit/βλέπω items κτλ). Αν κάποιος το έχει πάντως σαν main game είναι σίγουρα fun, ευχάριστο και γρήγορο και αν με κάποιο μαγικό τρόπο υπάρξουν μέθοδοι επικοινωνίας  (είναι και πολλά τα modes/maps/stages/objectives) τότε ίσως θα ειναι και πολύ ωραίο σαν e-sport.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...