Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν γίνει κάποιος lvl20 νομίζω ότι δίνει προσκλήσεις σε όλο το friend list του. Έτσι πήρα κι εγώ από φίλο αλλά το βαρέθηκα στο 2 ματς.

 

Δεν ισχυει κατι τετοιο. Αν εισαι lvl 20 απλα υπαρχει ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να σε επιλεξουν και να στειλουν στα ατομα στο friendlist σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει κατι τετοιο. Αν εισαι lvl 20 απλα υπαρχει ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να σε επιλεξουν και να στειλουν στα ατομα στο friendlist σου.

 

Ναι αυτό ισχύει αλλά νομίζω έπρεπε να πας lvl 20 μέχρι τις 18 Νοέμβρη για να γίνει αυτό.

 

In other news τελικά μου αρέσει πάρα πολύ το παιχνίδι.Έχω παίξει καμιά 40αρια ματσάκια και δε το έχω βαρεθεί καθόλου.Πιστεύω θα πιάσει πολύ το παιχνίδι γιατί μπορεί να τραβήξει και κόσμο που δε του αρέσουν τα MOBA,αν κρίνω τουλάχιστον από τον εαυτό μου που δε μου αρέσουν καθόλου τα DotA,LoL αλλά αυτό δε το χορταίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει καμία σχεση με παραδοσιακά moba games, είναι εξαιρετικά "άδειο" σε σχεση με τα γνωστά games. όπως και ο Atallos, το έβαλα, μετά απο 3-4 μέρες δεν ξανα έκανα login το άφησα να σαπίζει :P Θα το κάνουν competitive σουξουμουξου με όλο το glam και τα βεγγαλικά due to Blizzard, και θα είναι και αυτό ένα απο τα παιχνίδια που λες "γιατι τόσος χαμός ρε μεγάλε" :P πχ HS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah , με εφτιαξε ο Κλαινμαιν για να δοκιμασω

 

Πραγματικα βαρεθηκα στα 2 game , δεν ξερω γιατι τοσο πολυ αλλα μου φανηκε εντελως ανευρο κ βαρετο χωρις ενταση . If that makes sense . Ισως το ειδα πολυ casual η ισως εχω συνηθισει απο το Lol που ειμαι πιο πολυ στην τσιτα . Ακομα κ το Smite δηλαδη που παιζω καμια Arena πχ για να περναει η ωρα μου φαινεται ετη φωτος μπροστα στο καθαρο gameplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά βαρετό +1

Είναι και η ψυχολογία όταν το πήρα, οταν το είδα ενεργοποιημένο στο λογαριασμό μου (εγινε ενεργοποίηση αυτόματη όχι μέσω κλειδιού)
είπα "α..." και ουτε καν εβαλα να κατεβαινει! μόνο κανα δυο μέρες αργότερα το κατέβασα τη μία μέρα και το δοκίμασα την άλλη.

στη δοκιμή μου σκότωσα τον diablo του tutorial και αυτό ήταν την επόμενη έπαιξα κιόλας ένα παιχνίδι... πολυυυ χαλλαρααα

 

αντικείμενα για χαρακτήρες δεν έχει

οι ηρωες φαίνονται πανάκριβοι, τα bundles ακόμη πιο ακριβά 8-10 ήρωες κατι skin κτλπ 100 ευρω

ενα άλλο bundle 20 ευρω με 3 ηρωες

και εναλλαγή ανά βδομάδα απότι κατάλαβα με δωρεάν ήρωες, το καλό είναι πως προτού αγοράσεις κάποιον ήρωα σου δίνεται η δυνατότητα να τον δοκιμάσεις για 1 παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ηρωες οντως ειναι ακριβοι. Οχι ολοι αλλα οταν οι περισσοτεροι κοστιζουν απο 7κ και πανω και εσυ παιρνεις 30g για καθε νικη (+300 στο περιπου για καθε daily) οποτε για εναν hero που κοστιζει 10κ θες πρακτικα 2-3 νικες τη μερα και ολα τα dailies για 20 μερες. Ελεος Blizzard!!!

Επισης ολους τους heroes μπορεις να τους τεσταρεις οχι σε παιχνιδι αλλα σε ενα map με 1 μονο lane που παιζεις εναντιον ενος αλλου random hero AI.

Σε οσους παιζουν προτεινω να περιμενετε και να παιζετε καθε εβδομαδα αυτους που ειναι σε free rotation. Ας τους πατε τουλαχιστον lvl5 γιατι τοτε ξεκλειδωνουν τα hero skills και μετα αποφασιστε. Μην αγοραζετε οτι ναναι γιατι θα το μετανιωσετε αργοτερα και δεν παιζει refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο βγει,για να χτυπησει τα αλλα Moba σιγουρα θα βαλουν κατι σαν extra,ειτε μειωση τιμων ειτε αλλο Mode κατι.Παρολα αυτα μεγαλο προβλημα για αλλη μια φορα τα κλειδια που στελνουν σε οτι να ναι accounts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να χτυπησει τα αλλα moba. Αυτος που εχει μαθει να παιζει dota - lol - hon (δεν θα αναφερθω στα υπολοιπα) δεν θα πολυασχοληθει με το HOTS. Θελει να τραβηξει αυτους που δεν καταφεραν ποτε να ασχοληθουν με τα παραπανω λογω skill ή λογω χρονου. Ειναι ποιο απλο, αμεσο και γρηγορο. Και φυσικα θα γινει e-sport και θα τραβηξει τους οπαδους του. Δεν το βλεπω ομως να "κλεβει" απο τα αλλα θα αποκτησει δικο του κοινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το game ειναι Heroes Vs Heroes και πανω σε αυτο ειναι βασίζεται κυριως. Ουτε last hits θα ασχοληθεις, ουτε αντικειμενα, pure ξυλικι ας πουμε μεταξύ των ηρώων της Blizzard οπου για τους φανατικούς ισως ειναι μαγεια κατι τετοιο.

Οχι πως εγω τρελάθηκα κιολας, απλα περιμένω να δω πολλα πράγματα ακομα μιας και ειναι ALPHA ακομα έκδοση, έχουν να μπουν πολλλα πράγματα ακομα δλδ (θελω να πιστεύω :P)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...