Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ακόμα γελάω με αυτούς που έχουν μπει δύο μέρες και λένε πως το παιχνίδι είναι κάνουμε και δεν απαιτεί σκιλλ.

 

Το ότι δεν έχεις λάστ χιτ και items, στο φινάλε μόνο καλό έχει κάνει για το genre. Το ότι δεν έχεις carry, αναγκάζει όλους να παίζουν το 100% για να μπορέσεις να πάρεις κεφάλι. Ίσα ίσα που τα plays εδώ φαίνονται. Το να πάρεις ένα double kill εδώ, σημαίνει play. Στο να πάρεις ένα double στο lol, απλά είσαι fed carry και είναι πράξη ρουτίνας.

 

Το metagame ακόμα δεν είναι σταθερό, έχουμε να δούμε πάρα πολλά από πλευράς στρατηγικής και build στο παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθές ξεκίνησα το game και δεν θα έλεγα οτι μου έδωσε τις καλύτερες εντυπώσεις...

 

Καταρχήν με απογοήτευσε το γεγονός οτι είναι υπερβολικά πολύ casual και "noob friendly" σε βαθμό που με έκανε να αναρωτιέμαι ξανά μετά απο χρόνια γιατί η Blizzard δεν υποστήριξε τη DotA όταν ήταν ακόμα ανεξάρτητο/fan made game την εποχή του Warcraft και γιατί άφησε να το εξαγοράσει η Valve εφόσον είχε σκοπό (δεν είχε) να ασχοληθεί με moba! Ωραία το αποφάσισε αρκετά αργότερα και είπε να κάνει το δικό της moba που θα χτυπήσει τα δύο μεγάλα DotA 2 και LoL. Και αποφάσισε να το πετύχει αυτό κάνοντας ένα game κατώτερο απο πλευράς in depth και απο απαιτήσεις ικανοτήτων?

 

 

Ακολουθεί δηλαδή την φιλοσοφία του LoL με την διαφορά οτι ρίχνει το επίπεδο πολύ πιο χαμηλά! Το LoL έπιασε γιατί είναι mainstream ενώ μέχρι τότε η DotA δεν απευθυνόταν σε όλους τους παίκτες. Το Hots τι σκοπεύει να πετύχει? Μέχρι που αποφεύγει να χρησιμοποιήσει τον όρο MOBA για να αποφύγει την σύγκριση με DotA,LoL,HoN.

 

 

Mήπως εξ'αρχής δεν είχε σκοπό να τα βάλει με τα μεγάλα moba και απλά θέλει να κάνει ενα εύπεπτο casual παιχνίδι σε στυλ Strife ή TOME βασιζόμενο στην φήμη και το lore της Blizzard, κοινώς κι'αλλο άρμεγμα απο τις παλιές καλές δόξες?

 

 

Ποια είναι η δική σας άποψη? Επίσης, σας άρεσε αυτός ο αχταρμάς, όλοι οι ήρωες απο Warcraft, Diablo και SC μαζί?

Για το πρωτο που γραφεις αν δεν μου ανεβασεις Screenshot που να εισαι Rank 1 στο Ranked δεν μου λεει κατι. Και το γραφω αυτο γιατι το εχω ακουσει πολλες φορες και απο πολλα αλλα ατομα αλλα αν δεν παιξεις Ranked πως γινεται να εκφερεις γνωμη????

 

Επισης μην ξεχνας οτι ενω η Riot εχει μονο το Lol να σκεφτεται,η Blizzard εχει το Starcraft 2,Diablo 3,WoW expansions,το νεο δημοφιλες Hearthstone και οπως παει και το Overwatch. Οταν λοιπον εχεις τοσα αλλα μεγαλα Projects παιχνιδιων που τα παιζουν εκ. τοτε λογικο ειναι να μην ασχολεισαι πια οπως παλια επι εποχες Warcraft 3.

 

Να πω ακομα οτι μαρεσει που το παιχνιδι ξεφευγει απο τα αλλα 2 και ξεχωριζει.Δοξα το θεο χορτασαμε απο Dota,Dota 2 και Lol(το Hon δεν το αναφερω παει αυτο),ας δουμε και τιποτα αλλο.

 

Μπραβο που ειναι τοσο απλο και δεν χρειαζεται να φαρμαρεις οπως στο Lol,gold για Rune pages,gold για Tier 3 runes και φυσικα Gold για τους 110+ χαρακτηρες που εχει βγαλει που μπορει να σου παρουν απειρο χρονο.

 

Ειπαμε οποιος γουσταρει Last hit,items κλπ υπαρχουν αλλα Moba γιαυτο.(για το δε Lore του Lol δεν θα το σχολιασω καν)

 

Οποιος γουσταρει Objectives και Team fights μολις βρηκε το παιχνιδι του.

Γιατι και στο Lol βαρεθηκα τοσα χρονια να βλεπω τα ιδια και τα ιδια,δηλαδη να μην καταλαβαινουν οι αλλοι οτι υπαρχει και Baron στο παιχνιδι και τα κλασσικα''ελα να  παιξουμε 1v1 να σου δειξω '' σε Team game. Ψηλα στο Lol δεν ημουν(gold div λογω Hardcore raiding στο Wow)αλλα ασχολιομουν παρα πολυ και εβλεπα ακομα και γνωστους μου που βαριοντουσαν ακομα και τα διαφορα Patch notes να διαβασουν με τις αλλαγες.

 

Παρα πολλα μπραβο που καταφεραν να μειωσουν το βρισιδι στο παιχνιδι κλεινοντας το αντιπαλο Chat. Χορτασα βρισιμο διαβαζοντας στο Tribunal για East,West και NA.

 

Εξ αρχης δεν ηθελε να τα βαλει με τα αλλα Moba,εξου και γιατι λειπουν στοιχεια οπως last hit,items κλπ

Βεβαια αυτο το καλυπτει το γεγονος οτι υπαρχουν διαφορετικα maps που παιζεις με διαφορετικα Objectives και οχι ολο το ιδιο και το ιδιο Map των αλλων Moba(παρολα αυτα χρειαζονται ακομα μερικα Maps για καλυτερη ποικιλια).

 

Οσο για τον αχταρμα το μονο κακο που εχει ειναι οτι επειδη το Warcraft βασικα με το απειρο Lore και τους ηρωες ξεχωριζει απο τα αλλα 2(ειδικα απο αυτο του Starcraft)το μεγαλυτερο κομματι θα ειναι απο αυτο. Τουλαχιστον το προτιμαω απο το ψευτο Lore και τον αντιστοιχο ας πουμε αχταρμα του Lol.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι οτι το LoL ναι μεν έχει αντιγράψει πάρα πολλά απο την DotA απο θέμα gameplay, abilities και ήρωες, όπως επίσης οι περισσότεροι ήρωες (champions) είναι εμπνευσμένοι απο χαρακτήρες απο ταινίες, anime/manga, classics κτλ όμως ήταν κάτι καινούριο το οποίο ήρθε απο το πουθενά και ξεκίνησε απο το μηδέν και ξεπέρασε σε διασημότητα την DotA που γέννησε το είδος λόγο του mainstream χαρακτήρα του.

 

Το Hots απο την άλλη δεν έχει καν δικό του lore! Δεν κάθισαν στην Blizzard να κάνουν ενα νέο παιχνίδι απο το μηδέν, να φτιάξουν ενα καινούριο σύμπαν, χαρακτήρες κτλ απλά πήραν τα ήδη υπάρχοντα απο τα 3 άλλα games της Blizzard και εκμεταλλευόμενοι την διασημότητα και την επιτυχία τους έκαναν μια μίξη σε ένα casual moba παιχνίδι που στοχεύει σε ένα μεγάλο εύρος παικτών που είτε δεν είναι παίκτες moba είτε σ'αυτούς που έχουν φύγει απο τα δύο μεγάλα moba για διάφορους λόγους.

 

Αυτό αν και απο την μια δεν θα λεγα οτι τιμάει την Blizzard γιατί διάλεξαν τον εύκολο δρόμο και για ακόμη μια φορά βασίζονται στις παλιές δόξες για να πετύχουν σε κάτι νέο. Απο την άλλη όμως προσφέρουν κάτι διαφορετικό στο είδος των moba και αυτό είναι πάντα κάτι θετικό! Επίσης κακώς αποφεύγουν τον όρο αυτό, μιας και δεν υπάρχει κάτι που να περιγράφει αυτό το game πιο εύστοχα απο τo Multiplayer Online Battle Arena!

 

Οσων αφορά την μίξη των χαρακτήρων απο 3 διαφορετικά παιχνίδια δεν ξέρω αν το βλέπετε θετικά ή αρνητικά, εμένα πάντως μου φάνηκε κάπως περίεργο όταν το πρωτο είδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που έγινε mainstream το lol είναι ότι ήταν τα μοναδικό moba σε f2p μοντέλο. Και η Dota, αλλά και το τότε ακμαιο hon έπρεπε να σκάσεις το 30αρι.

 

Στην πορεία πέσανε και τα λεφτά του μάρκετινγκ και εγινε ο γίγαντας που είναι σήμερα...

 

Όσο για το Lore του Hots, θα σε εκπλήξει το πόσοι παίζουν για να παίξουν τον αγαπημένο τους ήρωα από το universe της blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι οτι το LoL ναι μεν έχει αντιγράψει πάρα πολλά απο την DotA απο θέμα gameplay, abilities και ήρωες, όπως επίσης οι περισσότεροι ήρωες (champions) είναι εμπνευσμένοι απο χαρακτήρες απο ταινίες, anime/manga, classics κτλ όμως ήταν κάτι καινούριο το οποίο ήρθε απο το πουθενά και ξεκίνησε απο το μηδέν και ξεπέρασε σε διασημότητα την DotA που γέννησε το είδος λόγο του mainstream χαρακτήρα του.

 

Το Hots απο την άλλη δεν έχει καν δικό του lore! Δεν κάθισαν στην Blizzard να κάνουν ενα νέο παιχνίδι απο το μηδέν, να φτιάξουν ενα καινούριο σύμπαν, χαρακτήρες κτλ απλά πήραν τα ήδη υπάρχοντα απο τα 3 άλλα games της Blizzard και εκμεταλλευόμενοι την διασημότητα και την επιτυχία τους έκαναν μια μίξη σε ένα casual moba παιχνίδι που στοχεύει σε ένα μεγάλο εύρος παικτών που είτε δεν είναι παίκτες moba είτε σ'αυτούς που έχουν φύγει απο τα δύο μεγάλα moba για διάφορους λόγους.

 

Αυτό αν και απο την μια δεν θα λεγα οτι τιμάει την Blizzard γιατί διάλεξαν τον εύκολο δρόμο και για ακόμη μια φορά βασίζονται στις παλιές δόξες για να πετύχουν σε κάτι νέο. Απο την άλλη όμως προσφέρουν κάτι διαφορετικό στο είδος των moba και αυτό είναι πάντα κάτι θετικό! Επίσης κακώς αποφεύγουν τον όρο αυτό, μιας και δεν υπάρχει κάτι που να περιγράφει αυτό το game πιο εύστοχα απο τo Multiplayer Online Battle Arena!

 

Οσων αφορά την μίξη των χαρακτήρων απο 3 διαφορετικά παιχνίδια δεν ξέρω αν το βλέπετε θετικά ή αρνητικά, εμένα πάντως μου φάνηκε κάπως περίεργο όταν το πρωτο είδα :P

Αν θες Lore παιζεις τα αλλα 3 παιχνιδια ή διαβαζεις βιβλια/Comics του Wow. Απο Moba παιχνιδι εσυ περιμενες να βρεις Lore,πλακα μας κανεις??? Αλλωστε αν το καλο σκεφτεις και απο την Dota οι χαρακτηρες ειναι απο το παιχνιδι μεσα αρα πραγματικα δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Απλα η Riot μιας και δεν εχει βγαλει αλλο παιχνιδι λογικο ειναι να κανει οτι κανει.

 

Το ξανατονιζω οτι αυτο που πραγματικα γουσταρω στο Hots ειναι το λιγοτερο flaming απο οτι πχ στο Lol. Εδωσε καποιος Fb στο Lol κατευθειαν αρχιζουν τα βρισιδια λες και τελειωσε το τελος του κοσμου. Πηρε πολλα kills το Mid ή το Adc αρχιζει και κοβει τους παντες.

 

Στο Hots ακομα και το Support μπορει να κανει πολυ Dmg αναλογα με τα σωστα Talents κοινως κανενας δεν ειναι αχρηστος.

Αν επισης το Lol μας διδασκει οτι το να γινεις τοσο δημοφιλες ενα παιχνιδι θα οδηγησει σε τοσο Flaming και Trolling(Tribunal wins) τοτε καλυτερα να ειναι για λιγοτερο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες Lore παιζεις τα αλλα 3 παιχνιδια ή διαβαζεις βιβλια/Comics του Wow. Απο Moba παιχνιδι εσυ περιμενες να βρεις Lore,πλακα μας κανεις??? Αλλωστε αν το καλο σκεφτεις και απο την Dota οι χαρακτηρες ειναι απο το παιχνιδι μεσα αρα πραγματικα δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα. Απλα η Riot μιας και δεν εχει βγαλει αλλο παιχνιδι λογικο ειναι να κανει οτι κανει.

 

Το ξανατονιζω οτι αυτο που πραγματικα γουσταρω στο Hots ειναι το λιγοτερο flaming απο οτι πχ στο Lol. Εδωσε καποιος Fb στο Lol κατευθειαν αρχιζουν τα βρισιδια λες και τελειωσε το τελος του κοσμου. Πηρε πολλα kills το Mid ή το Adc αρχιζει και κοβει τους παντες.

 

Στο Hots ακομα και το Support μπορει να κανει πολυ Dmg αναλογα με τα σωστα Talents κοινως κανενας δεν ειναι αχρηστος.

Αν επισης το Lol μας διδασκει οτι το να γινεις τοσο δημοφιλες ενα παιχνιδι θα οδηγησει σε τοσο Flaming και Trolling(Tribunal wins) τοτε καλυτερα να ειναι για λιγοτερο κοσμο.

Τα παραδείγματα που λες είναι ατυχές. Δεν ισχύουν σε όλες τις περιπτώσεις. πχ για το flame στο LoL αυτό που περιγράφεις είναι καθαρά ο κόσμος στο bronze. Στα υπόλοιπα divisions υπάρχει flame μόνο αν είσαι εσύ ο ίδιος τοξικός και προκαλείς τους άλλους στο team σου να εκδηλώσουν την τοξικότητα τους και τότε ξεκινάει το flame. Είμαι gold και συναντώ περιπτώσεις flaming μια στα 10 games! Το ίδιο και όταν ήμουν Silver. Και στις περιπτώσεις που κάποιος/κάποιοι flamaroun πατάς ένα mute και λύθηκε το θέμα.

 

Το hots είναι λογικό να είναι πολύ λιγότερο τοξικό για πολλούς λόγους οι οποίοι δεν αφορούν μόνο το τσατ που είναι το προφανές. Βέβαια αυτό έχει επιπτώσεις στο παιχνίδι. πχ η απουσία του snowballing στο hots έχει ως αποτέλεσμα να κάνει το παιχνίδι λιγότερο ανταγωνιστικό και τοξικό, όμως κάνει το παιχνίδι πιο noob friendly με την έννοια οτι συγχωρούνται τα λάθη ώστε ο κακός παίκτης να συνεχίσει να ευχαριστιέται το game και ο καλός ο παίκτης να μην μπορεί να ξεχωρίσει.

 

Επίσης η αντίληψη που έχεις αποκτήσει για τα support μέχρι τώρα απο το LoL είναι λανθασμένη. Ο καθένας μπορεί να κάνει τα πάντα με το ανάλογο build στο LoL κάτι το οποίο δεν γίνεται στο hots μιας και δεν υπάρχουν items. Εδώ βασίζεσαι καθαρά στα abilities kai ta talents οπότε ακολουθείς ένα συγκεκριμένο gamestyle που δεν μπορεί να ξεφύγεις πολύ απ'αυτό. Κοινώς πολύ λιγότερο customazation => περισσότερο noob friendly περιβάλλον. Ολο το game είναι βασισμένο σ'αυτη τη φιλοσοφία. Οπως και το Strife. Δεν λέω οτι είναι κακό μην παρερμηνεύεις τα λεγόμενά μου. Είναι καθαρά τι προτιμάει ο κάθε παίκτης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραδείγματα που λες είναι ατυχές. Δεν ισχύουν σε όλες τις περιπτώσεις. πχ για το flame στο LoL αυτό που περιγράφεις είναι καθαρά ο κόσμος στο bronze. Στα υπόλοιπα divisions υπάρχει flame μόνο αν είσαι εσύ ο ίδιος τοξικός και προκαλείς τους άλλους στο team σου να εκδηλώσουν την τοξικότητα τους και τότε ξεκινάει το flame. Είμαι gold και συναντώ περιπτώσεις flaming μια στα 10 games! Το ίδιο και όταν ήμουν Silver. Και στις περιπτώσεις που κάποιος/κάποιοι flamaroun πατάς ένα mute και λύθηκε το θέμα.

 

Το hots είναι λογικό να είναι πολύ λιγότερο τοξικό για πολλούς λόγους οι οποίοι δεν αφορούν μόνο το τσατ που είναι το προφανές. Βέβαια αυτό έχει επιπτώσεις στο παιχνίδι. πχ η απουσία του snowballing στο hots έχει ως αποτέλεσμα να κάνει το παιχνίδι λιγότερο ανταγωνιστικό και τοξικό, όμως κάνει το παιχνίδι πιο noob friendly με την έννοια οτι συγχωρούνται τα λάθη ώστε ο κακός παίκτης να συνεχίσει να ευχαριστιέται το game και ο καλός ο παίκτης να μην μπορεί να ξεχωρίσει.

 

Επίσης η αντίληψη που έχεις αποκτήσει για τα support μέχρι τώρα απο το LoL είναι λανθασμένη. Ο καθένας μπορεί να κάνει τα πάντα με το ανάλογο copy past build στο LoL κάτι το οποίο δεν γίνεται στο hots μιας και δεν υπάρχουν items. Εδώ βασίζεσαι καθαρά στα abilities kai ta talents οπότε ακολουθείς ένα συγκεκριμένο gamestyle που δεν μπορεί να ξεφύγεις πολύ απ'αυτό. Κοινώς πολύ λιγότερο customazation => περισσότερο noob friendly περιβάλλον. Ολο το game είναι βασισμένο σ'αυτη τη φιλοσοφία. Οπως και το Strife. Δεν λέω οτι είναι κακό μην παρερμηνεύεις τα λεγόμενά μου. Είναι καθαρά τι προτιμάει ο κάθε παίκτης... 

Απο Season 2 επαιζα Lol 3 χρονακια και East και West και σε Ranked και σε Normal το Flaming πηγαινε συννεφο.......

Επισης με την λογικη σου στα Ranked παιχνιδια ολοι επρεπε να ηταν στο αντιστοιχο Bronze και Silver του Lol και κανενας να μην ηταν DIamond πραγμα που παλι δεν ισχυει. Βασικα σου ξαναλεω πως γινεται να εκφραζεις γνωμη οταν δεν εχεις παιξει καν Ranked??? Ο καλος παικτης θα ξεχωρισει στα normal παιχνιδια που παιζεις????

 

Επισης διορθωση στο παραπανω καθως και στο Lol σιγα την ποικιλια που υπαρχει στα Build,οτι build βγαζει ο Doublelift και ο καθε Doublelift για την αναλογη θεση το κανει Copy paste μετα και ολο το Community,βλεπε πχ Blue build Ezreal κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αναλώνεσαι λέγοντας τα ίδια πράγματα. Σου είπα. Είναι καθαρά θέμα προτίμησης. Δεν την βρήκες με το LoL γι'αυτο και μιλάς για ακραίες περιπτώσεις ή λες μισές αλήθειες. Το αν θα κάνεις copy paste build είναι δικό σου θέμα. Δεν σε υποχρεώνει κανείς. Μπορείς να κάνεις ότι τρέλα θες για να περάσεις καλά και το flame δεν θα σε αγγίζει αν έχεις το σωστό mindset (που κι'αυτο δεν είναι απαραίτητο με ενα mute όπως είπα). Πριν 2-3 χρόνια είχα το ίδιο θέμα που περιγράφεις με το flame. Πλέον δεν υπάρχει flame στα παιχνίδια μου! Οχι οτι άλλαξε το παιχνίδι, αλλά ο παίκτης.

 

Και δεν είναι το θέμα μας το LoL btw. Το hots δεν είναι τοξικό γιατί δεν έχει τις απαιτήσεις  που χρειάζονται για να αναπτυχθεί ένα τοξικό περιβάλλον. Οχι οτι έχει καλύτερο community. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές ξεκίνησα το game και δεν θα έλεγα οτι μου έδωσε τις καλύτερες εντυπώσεις...

 

Καταρχήν με απογοήτευσε το γεγονός οτι είναι υπερβολικά πολύ casual και "noob friendly" σε βαθμό που με έκανε να αναρωτιέμαι ξανά μετά απο χρόνια γιατί η Blizzard δεν υποστήριξε τη DotA όταν ήταν ακόμα ανεξάρτητο/fan made game την εποχή του Warcraft και γιατί άφησε να το εξαγοράσει η Valve εφόσον είχε σκοπό (δεν είχε) να ασχοληθεί με moba! Ωραία το αποφάσισε αρκετά αργότερα και είπε να κάνει το δικό της moba που θα χτυπήσει τα δύο μεγάλα DotA 2 και LoL. Και αποφάσισε να το πετύχει αυτό κάνοντας ένα game κατώτερο απο πλευράς in depth και απο απαιτήσεις ικανοτήτων?

 

 

Ακολουθεί δηλαδή την φιλοσοφία του LoL με την διαφορά οτι ρίχνει το επίπεδο πολύ πιο χαμηλά! Το LoL έπιασε γιατί είναι mainstream ενώ μέχρι τότε η DotA δεν απευθυνόταν σε όλους τους παίκτες. Το Hots τι σκοπεύει να πετύχει? Μέχρι που αποφεύγει να χρησιμοποιήσει τον όρο MOBA για να αποφύγει την σύγκριση με DotA,LoL,HoN.

 

 

Mήπως εξ'αρχής δεν είχε σκοπό να τα βάλει με τα μεγάλα moba και απλά θέλει να κάνει ενα εύπεπτο casual παιχνίδι σε στυλ Strife ή TOME βασιζόμενο στην φήμη και το lore της Blizzard, κοινώς κι'αλλο άρμεγμα απο τις παλιές καλές δόξες?

 

 

Ποια είναι η δική σας άποψη? Επίσης, σας άρεσε αυτός ο αχταρμάς, όλοι οι ήρωες απο Warcraft, Diablo και SC μαζί?

Αυτο ειναι το σχολιο σου. Στα επομενα παλι δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως προσπαθεις να εξηγησεις. Και επισης σοβαρα τωρα θεωρεις αρμεγμα το οτι δοκιμασε να βγαλει κατι καινουργιο με καινουργια maps και Objectives???Αυτο ειναι δηλαδη αρμεγμα????

Τελος να πω οτι και στο World of Warcraft ακουγα πολλα ατομα που λεγανε οτι ειναι πολυ easy το ταδε Content(Noob friendly) αλλα οταν τους ρωταγες τι Hc progress ειχαν(πριν βγει δηλαδη το Mythic ) εκει στα μασαγαν και προσπαθουσαν να βρουν ακυρες δικαιολογιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το σχολιο σου. Στα επομενα παλι δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως προσπαθεις να εξηγησεις. Και επισης σοβαρα τωρα θεωρεις αρμεγμα το οτι δοκιμασε να βγαλει κατι καινουργιο με καινουργια maps και Objectives???Αυτο ειναι δηλαδη αρμεγμα????

Τελος να πω οτι και στο World of Warcraft ακουγα πολλα ατομα που λεγανε οτι ειναι πολυ easy το ταδε Content(Noob friendly) αλλα οταν τους ρωταγες τι Hc progress ειχαν(πριν βγει δηλαδη το Mythic ) εκει στα μασαγαν και προσπαθουσαν να βρουν ακυρες δικαιολογιες. 

 

Θα σου πρότεινα εντελώς φιλικά να χαλαρώσεις λιγάκι γιατί βλέπω οτι τα παίρνεις όλα πολύ πατριωτικά.  Εχεις ταυτιστεί τόσο πολύ με τα games της Blizzard και θίγεται ο εγωισμός σου απο την κριτική μου προς το παιχνίδι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα εντελώς φιλικά να χαλαρώσεις λιγάκι γιατί βλέπω οτι τα παίρνεις όλα πολύ πατριωτικά.  Εχεις ταυτιστεί τόσο πολύ με τα games της Blizzard και θίγεται ο εγωισμός σου απο την κριτική μου προς το παιχνίδι? 

Μα το προβλημα δεν το εχω εγω αλλα εσυ στην συγκεκριμενη περιπτωση. Μπαινεις μεσα και μας λες οτι επαιξες μια μερα και το παιχνιδι κοινως δεν σου αρεσε για αυτα που γραφεις παραπανω. Οκ δεκτο. Αλλωστε οπως εχει υποθει δεν ειναι για ολους. Αυτο ομως που μου προκαλει εντυπωση οπως ειπα ειναι γιατι τοτε συνεχιζεις να σχολιαζεις για ενα παιχνιδι που απο οτι φενεται δεν θα συνεχισεις να παιζεις.

 

Το σχολιο περι Blizzard το προσπερναω γιατι ειναι ακυρο και το εχουμε ακουσει πολλες φορες και ειναι κουραστικο να λεμε τα ιδια και τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα εντελώς φιλικά να χαλαρώσεις λιγάκι γιατί βλέπω οτι τα παίρνεις όλα πολύ πατριωτικά. Εχεις ταυτιστεί τόσο πολύ με τα games της Blizzard και θίγεται ο εγωισμός σου απο την κριτική μου προς το παιχνίδι?

Φιλαράκι κριτική σε moba με τέσσερις και πέντε ώρες play time δεν κάνεις... Παίξε, φτάσε ranked και έλα να μας πεις αν δεν έχει βάθος και skill. Και ο Fulgore αν θυμάμαι καλά τα ίδια έλεγε πριν κανένα δίμηνο, δες στροφή που έκανε τώρα...

 

10 και βάλε χρόνια moba παίζω, για πρώτη φορά βλέπουμε το είδος να εξελίσσεται,και αυτό είναι πολύ καλό, ειδικότερα για τους νέους παίκτες. Το ότι το entry level είναι χαμηλότερο από πρωτογονα games δεν σημαίνει πως δεν απαιτείται skill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι κριτική σε moba με τέσσερις και πέντε ώρες play time δεν κάνεις... Παίξε, φτάσε ranked και έλα να μας πεις αν δεν έχει βάθος και skill. Και ο Fulgore αν θυμάμαι καλά τα ίδια έλεγε πριν κανένα δίμηνο, δες στροφή που έκανε τώρα...

 

10 και βάλε χρόνια moba παίζω, για πρώτη φορά βλέπουμε το είδος να εξελίσσεται,και αυτό είναι πολύ καλό, ειδικότερα για τους νέους παίκτες. Το ότι το entry level είναι χαμηλότερο από πρωτογονα games δεν σημαίνει πως δεν απαιτείται skill.

Μα γιαυτο ακριβως και γραφω αυτα που γραφω,γιατι και εγω στις αρχες τα ιδια ελεγα παιζοντας 1-2 παιχνιδια. Μετα ομως που και απο εδω βρηκα ατομα και παιξαμε μερικα παιχνιδια,και παραπανω ηρωες που επαιξα και που ανεβηκα γρηγορα Lvl,πραγματικα το εχω ευχαριστηθει 1000φορες απο οταν επαιζα πχ Lol ακομα και ας χανω,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει skill εννοείται, θέλει και πολύ καλό teamplay και πολλά άλλα για να βρίσκεσαι σε υψηλό rank, αλλά έχω να πω πως το skill cap είναι πολύ χαμηλότερο από τα άλλα MOBA κατά την γνώμη μου διότι το game σου επιτρέπει να κάνεις απίστευτα πολλά λάθη και να την βγάλεις καθαρή. 

http://www.twitch.tv/ggmarche/v/4118344Απ'την άλλη υπάρχει κ αυτό. 


Ίσως το game τελικά να είναι πιστό στην ιδεολογία της Blizzard easy to learn hard to master.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...