Προς το περιεχόμενο

Nokia: Πώληση 8.8 εκατομμυρίων Lumia συσκευών το τελευταίο τρίμηνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού έφυγε ο Δούρειος Ίππος Elop και πουλήθηκε σε ξεφτελιστική τιμή η Nokia mobiles με πουστιά του Balmer αναμενόμενο ήταν να ανέβουν οι πωλήσεις.

Αυτά τα οικονομικά παιχνίδια με έκαναν να σιχαθώ την Microsoft μιας και η Nokia ήταν η αγαπημένη μου. Τώρα αν και θέλω να γυρίσω σε Android, το Lumia 1020 δεν με αφήνει μιας και η κάμερα είναι πρωτεύον εξάρτημα για το κινητό μου.

Ενημερωθου πριν να κραξεις τη ms και το Balmer!

Τη πουστια την εχει κανει η αγαπημενη σου Nokia και οχι η ms!

Και επίτηδες προσληφθηκε ο Elop,για να κανει αυτο που εγινε!

http://www.theverge.com/2013/9/24/4766072/report-says-stephen-elops-contract-with-nokia-paid-him-to-fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πολύ οικονομικό παρά τεχνολογικό νέο είναι...

 

Προφανώς και είναι οικονομικό, αλλά γνωρίζοντας τα οικονομικά δε σου έρχεται σαν κεραμίδα η είδηση "η MS αγοράζει τη Nokia" ή πχ. "η Blackberry ξεμένει από ρευστό και βγαίνει στο σφυρί".

 

Όλα αλληλένδετα είναι.Χωρίς χρήμα, δεν υπάρχει έρευνα, άρα δεν υπάρχει εξέλιξη/μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τις πωλήσεις συνεχίζει για άλλη μια χρονιά να έχει ζημιές στο τομέα κινητή τηλεφωνίας ενώ αντίθετα κέρδη στους άλλους τομείς που δραστηριοποιείται. 

Νομίζω έτσι όπως κατάντησε η nokia στα κινητά ήταν η ποιο λογική κίνηση που έκανε για την διάσωση της να πουλήσει το τμήμα της στην microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τις πωλήσεις συνεχίζει για άλλη μια χρονιά να έχει ζημιές στο τομέα κινητή τηλεφωνίας ενώ αντίθετα κέρδη στους άλλους τομείς που δραστηριοποιείται.

Νομίζω έτσι όπως κατάντησε η nokia στα κινητά ήταν η ποιο λογική κίνηση που έκανε για την διάσωση της να πουλήσει το τμήμα της στην microsoft.

διαβασα στο verge, ότι απο μόνη της ήθελε να πουλήσει αυτο το τμήμα της (αν θυμάμαι καλα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωθου πριν να κραξεις τη ms και το Balmer!

Τη πουστια την εχει κανει η αγαπημενη σου Nokia και οχι η ms!

Και επίτηδες προσληφθηκε ο Elop,για να κανει αυτο που εγινε!

http://www.theverge.com/2013/9/24/4766072/report-says-stephen-elops-contract-with-nokia-paid-him-to-fail

Ενδιαφέρον το άρθρο με λογικές απόψεις αλλά είναι αμερικάνικο, οπότε είναι η μία όψη του νομίζματος. Παρακάτω στα σχόλια οι απόψεις διίστανται και ο χρόνος μονο θα δείξει τι τελικά έγινε. Παρόλα αυτά η Nokia είχε την δυναμική να ανακάμψει από μόνη της, τώρα που είναι σε ξένα χέρια σίγουρα το κέρδος που θα έμενε στη Φιλανδία θα είναι λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...