Προς το περιεχόμενο

Firefox 25 με υποστήριξη Web Audio API, προφίλ επισκέπτη κ.α


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως, αμαν πια με αυτα τα crashes τους. Θα μπορούσαν να φτιάξουν ενα plugin wrapper ωστε κάθε φορά που κρασάρει το flash να μην παίρνει και ολο τον browser μαζι, και να κρατάνε το κάθε tab σε ξεχωριστή διαδικασία, ώστε όταν κρασάρει ένα tab να μην χανεις και τα υπολοιπα, όπως κάνει ο chrome.

 

 

 
 
αυτο υπαρχει απο την εκδοση 3...

μια χαρα ειναι 

 

απλα ειναι οπως παντα βαρυς... και πανω απο 4-5 tabs και με i7 κολλάει

 

η διαχειριση των resources θελει μάζεμα... χρονια τωρα

 

το συνηθισμενο λαθος. μπερδευεις την ταχυτητας αποκρισης του με την χρηση των resources.

στην πραγματικοτητα, ο FF ειναι πολυ πιο ελαφρυς σε σχεση με τον ανταγωνισμο, αλλα δυστυχως πιο αργος οσο αφορα την αποκριση του, αφου ολες οι content/chrome λειτουργιες περνανε απο το ιδιο process.

αν ολα πανε καλα, και αυτο το προβλημα θα λυθει με την ολοκληρωση του E10S Project, σε ενα χρονο απο τωρα.

Μέσα σε 2 δευτερόλεπτα από το update εφαγα και το πρώτο crash... Δεν ξέρω αλλά ο firefox πια δεν.....

 

μπα, το προφιλ σου φταιει. καντο reset.

To ότι σώζει σε όποιο φάκελο θέλει (τυχαία) τις φωτογραφίες ή τα αρχεία όταν πατάς save as θα το φτιάξουν ποτέ ή μόνο εμένα συμβαίνει???

 

μαλλον καποιο addon κανει την βρωμοδουλεια. κανε reset το προφιλ σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, αμαν πια με αυτα τα crashes τους. Θα μπορούσαν να φτιάξουν ενα plugin wrapper ωστε κάθε φορά που κρασάρει το flash να μην παίρνει και ολο τον browser μαζι, και να κρατάνε το κάθε tab σε ξεχωριστή διαδικασία, ώστε όταν κρασάρει ένα tab να μην χανεις και τα υπολοιπα, όπως κάνει ο chrome.

Εγώ που δουλεύω με πολλά tabs ανοιχτά έχω πρόβλημα πλέον μ' αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι από κατανάλωση πόρων. Το chrome το ανοίγεις και θέλει με τη μία 200mega. Και όσο προχωράει η χρήση, έχεις 20 διεργασίες chrome με 10-70 mega η κάθε μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για να μην ανοίγω καινούριο thread, έχει κανένας θέματα με τις τελευταίες εκδόσεις του flash player στα πρόσφατα upgrades του firefox όσον αφορά τη λειτουργία hd?? Όταν παταω το 720p την ώρα που ήδη παίζει το video (στο youtube πχ) σχεδόν πάντα freezarei και θέλει refresh. Πρέπει ''pause - 720p (1-2 sec αναμονή) - play''. Συμβαίνει σε κανέναν αυτό?? Μου γίνεται στις 2-3 τελευταίες εκδόσεις του flash player. Επανεγκατάσταση δε βοήθησε..

Το έχω και εγώ αυτό.^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό το κάνει ήδη. Εννοώ τα plugins είναι σε άλλη διεργασία (plugin-container.exe) απ τον browser.

Τωρα που το λες μαλλον ισχυει, αλλα το προβλημα οτι καθε tab δεν ειναι ξεχωριστο process παραμενει. Αν το javascript κρασαρει ή κάτι γενικά γίνει σε μια tab, κατεβαίνει ολος ο browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάνουμε και κανένα reset αν το προφίλ μας τα έχει δει όλα. Δεν είναι υποτιμητικό... :P

 

Α επίσης, μην αυτο-διαφημίζεστε μερικοί ως hardcore χρήστες που ανοίγουν δεκάδες ή και εκατοντάδες tabs αλλά ακόμα δεν έμαθαν τι εστί session manager addon. Γελάει η αλεπού μου. B)

 

kj3iyzS.png

 

Χτες το βράδυ, το saved session "ebay" ήταν 4/182 δηλ. είχε 4 windows και συνολικά 182 tabs. Σημερα κάπως καθάρισε το τοπίο.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ την παραλλαγή του Palemoon, και είναι αρκετά γρηγορότερη...

 

Ηταν :,(  Μετά την 24 ο ff έγινε σημαντικά πιο responsive.

 

(Ωπ! σαν τραχανάς απλώθηκαν τα post μου. Που είναι ωρέ το αυτόματο μάζωμα;;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι 

 

απλα ειναι οπως παντα βαρυς... και πανω απο 4-5 tabs και με i7 κολλάει

 

η διαχειριση των resources θελει μάζεμα...

 

are you trippin nigga???

εγω με athlon 4 cores και 15+ tab ανοικτα πεταωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...