Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμένα έχει ένα κενό περίπου ένα χιλιοστό εκει που σταματάει να φαίνεται η οθόνη.....

 

 

Είναι τελικα σχεδιαστικο λαθος τελικα!Βασικα επρεπε το πλαισιο να είναι μισο χιλιοστο πιο χοντρο για να είναι στην ιδια ευθεια με εκει που τελιωνει η οθονη για να μη φαινεται!

 

 

Είναι εύκολο καμία φώτο να δούμε πως φαίνεται;

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτυπησα το 32αρι για μια φιλη απο amazon.it με 362€ με τα μεταφορικα .

Δεν ειχε λαπτοπ(ειχε χαλασει) και ηθελε να παρει κ ενα tablet 7" με 250€.

 

Με 360€ συνδυασε και τα 2!

 

Oι απαιτησεις ηταν φορητοτητα, αυτονομια, skype, browsing με 3 tab maximum, office , ταινιες.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπησα το 32αρι για μια φιλη απο amazon.it με 362€ με τα μεταφορικα .

Δεν ειχε λαπτοπ(ειχε χαλασει) και ηθελε να παρει κ ενα tablet 7" με 250€.

 

Με 360€ συνδυασε και τα 2!

 

Oι απαιτησεις ηταν φορητοτητα, αυτονομια, skype, browsing με 3 tab maximum, office , ταινιες.

 

Ποτε το παρηγγειλες γιατι δεν ειναι διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις,το 64αρι έχει 1024χ768 ανάλυση?? Έτσι λέει στο Σκρουτζ για αυτό tablet. Δεν ισχυει κατι τέτοιο έτσι??

 

Φυσικα και οχι.... 1366χ768 εχει, δεν αλλαζει η αναλυση.

Μη δινεις σημασια στα χαρακτηριστικα στο skroutz, πολλες φορες ειναι ασχετα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χτυπησα το 32αρι για μια φιλη απο amazon.it με 362€ με τα μεταφορικα .

Δεν ειχε λαπτοπ(ειχε χαλασει) και ηθελε να παρει κ ενα tablet 7" με 250€.

 

Με 360€ συνδυασε και τα 2!

 

Oι απαιτησεις ηταν φορητοτητα, αυτονομια, skype, browsing με 3 tab maximum, office , ταινιες.

Ποτε το παρηγγειλες γιατι δεν ειναι διαθεσιμο

Σημερα το πρωι το παρηγγειλα, δεν ηταν διαθεσιμο και απλα θα το στειλουν οταν γινει διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις,το 64αρι έχει 1024χ768 ανάλυση?? Έτσι λέει στο Σκρουτζ για αυτό tablet. Δεν ισχυει κατι τέτοιο έτσι??

Εγώ το 64αρι έχω και αν πρόσεξες όταν αναφερομε σε native ανάλυση γράφω δίπλα 1368x768!

Εξάλλου δε βγαίνει win8 tablet με τέτοια ανάλυση που αναφέρει το site!

Σημερα το πρωι το παρηγγειλα, δεν ηταν διαθεσιμο και απλα θα το στειλουν οταν γινει διαθεσιμο.

Ελπίζω να τη βολέψει το 32αρι, γιατί εγώ με το 64 μάλλον θα παραγγείλω και μια 64αρα Samsung pro micro SD, για να μπορώ να κάνω install τα προγράμματα του desktop και να μένει χώρος για τα apps του metro!

Τώρα με τις metro εφαρμογές μου κ τα offise μόνο,μου μένουν 35gb free και το φάκελο του user στην 8αρα micro sd που έχω τώρα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να τη βολέψει το 32αρι, γιατί εγώ με το 64 μάλλον θα παραγγείλω και μια 64αρα Samsung pro micro SD, για να μπορώ να κάνω install τα προγράμματα του desktop και να μένει χώρος για τα apps του metro!

Τώρα με τις metro εφαρμογές μου κ τα offise μόνο,μου μένουν 35gb free και το φάκελο του user στην 8αρα micro sd που έχω τώρα!

Το budget ηταν περιορισμένο , οτι την επεισα να παει απο τα 250 του nexus 7 στα 360 του asus t100 ηταν ηδη υπερβαση.

Θα παρει sd, αλλα εχε υποψην σου οτι θα το χρησιμοποιει κυριως σαν tablet κ στο metro ui. Σκεψου το σαν ipad/nexus 7/surface rt που θα εχει 10+ ελευθερο χωρο κ μια sd για τα downloads.

 

Πρωτα θα το στησω εγω ωστε να του κάνω εξτρα χωρο, σβηνοντας αχρηστα προγραμματα, αναβαθμισεις των windows κλπ.

Ισως να απενεργοποιησω κ το hibernating για να γλυτωσω 2gb, αν κ περιεχει ενα ρισκο αυτό.

 

Σημειωτεον οτι ηδη χρησιμοποιω windows 8.1 64bit με office σε ενα macbook air σε partition 30gb κ εχω 10+ ελευθερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ektor7 δε μας στελνεις κι εμας απο εκει κανενα :-)

 Mου φαινεται θα περιμενουμε πολυ μεχρι να δουμε αντιστοιχες τιμες κι εδω!

Λες να γινω ανεπίσημος αντιπρόσωπος των καταστημάτων της βουλγαριας στην ελλαδα/κυπρο? :P

 

Το budget ηταν περιορισμένο , οτι την επεισα να παει απο τα 250 του nexus 7 στα 360 του asus t100 ηταν ηδη υπερβαση.

Θα παρει sd, αλλα εχε υποψην σου οτι θα το χρησιμοποιει κυριως σαν tablet κ στο metro ui. Σκεψου το σαν ipad/nexus 7/surface rt που θα εχει 10+ ελευθερο χωρο κ μια sd για τα downloads.

 

Πρωτα θα το στησω εγω ωστε να του κάνω εξτρα χωρο, σβηνοντας αχρηστα προγραμματα, αναβαθμισεις των windows κλπ.

Ισως να απενεργοποιησω κ το hibernating για να γλυτωσω 2gb, αν κ περιεχει ενα ρισκο αυτό.

 

Σημειωτεον οτι ηδη χρησιμοποιω windows 8.1 64bit με office σε ενα macbook air σε partition 30gb κ εχω 10+ ελευθερα.

 Δεν αμφιβαλλω ότι θα της το σεταρεις σωστα,αλλα είναι καπως λιμιτ τα 30gb,σκεψου και το recovery partition που σε μενα είναι περιπου 10gb!Φυσικα στο 32αρι δε ξερω αν είναι πιο μικρο το recovery.

 

 

Με τις αναβαθμίσεις τι γίνεται τελικά? Τις κάνετε? Η αναβάθμιση του BIOS ξαναβγήκε? Βελτιώθηκαν τα πράγματα?

Όλα μια χαρα με τα updates,απλα στο bios δεν ακουμπαω μεχρι να βεβαιωθώ ότι όλα είναι μια χαρα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβαλλω ότι θα της το σεταρεις σωστα,αλλα είναι καπως λιμιτ τα 30gb,σκεψου και το recovery partition που σε μενα είναι περιπου 10gb!Φυσικα στο 32αρι δε ξερω αν είναι πιο μικρο το recovery.

 

Το recovery θα φυγει απο τον ssd.

Το ξερω οτι ειναι περιοριστικα τα 32, αλλα μην σκεφτεσαι τη χρηση που θα κανεις εσυ.

Σκεψου ελαφρια χρηση(χωρις καν παιχνιδια) ενος tablet οπως το ipad, nexus 7 κλπ.

Οπως εκει αρκουν τα 2gb ελευθερου χωρου, ετσι θα αρκουν κ σε αυτο, ειδικα απο την στιγμη που την μουσικη κ τα downloads θα τα εχει σε microsd, ενω στις παραπανω συσκευες ετρωγαν χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το recovery θα φυγει απο τον ssd.

Το ξερω οτι ειναι περιοριστικα τα 32, αλλα μην σκεφτεσαι τη χρηση που θα κανεις εσυ.

Σκεψου ελαφρια χρηση(χωρις καν παιχνιδια) ενος tablet οπως το ipad, nexus 7 κλπ.

Οπως εκει αρκουν τα 2gb ελευθερου χωρου, ετσι θα αρκουν κ σε αυτο, ειδικα απο την στιγμη που την μουσικη κ τα downloads θα τα εχει σε microsd, ενω στις παραπανω συσκευες ετρωγαν χωρο.

Αν φυγει το recovery τι γίνεται αν θέλουμε να το επαναφερουμε?

Με το κλειδί των windows που δε υπάρχει κάπου γραμμένο, για clean install,τι γίνεται?

Θέλω και εγώ να το αφαιρεσω, αλλά χωρίς το κλειδί δε τολμώ να το κάνω!

Όσα key Finder δωκιμασα μου έβγαζαν λάθος κωδικο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το budget ηταν περιορισμένο , οτι την επεισα να παει απο τα 250 του nexus 7 στα 360 του asus t100 ηταν ηδη υπερβαση.

Θα παρει sd, αλλα εχε υποψην σου οτι θα το χρησιμοποιει κυριως σαν tablet κ στο metro ui. Σκεψου το σαν ipad/nexus 7/surface rt που θα εχει 10+ ελευθερο χωρο κ μια sd για τα downloads.

Γιατί αντί αυτής της ταλαιπωρίας να μην πάει εδώ και να τελειώνει;

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...