Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικα, στο amazon.it ειναι στα 354€ τελικη τιμη με μεταφορικα με qwerty πληκτρολογιο:

http://www.amazon.it/Asus-T100TA-DK002H--Touchscreen-Processore-Antracite/dp/B00G5BHDY4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1386090916&sr=8-1&keywords=asus+t100

 

Δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο , αλλα μπορειτε να το παραγγειλετε και να επωφεληθειτε της τιμης.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιτελους σε μια λογικη τιμη και στα μερη μας,δε νομιζω να αξιζει η αναμονη και το <<αγχος>> η την ταλαιπωρια της χαλασμενης παρτιδας να ξαναστελνεις πισω με κουριερ κτλπ για 12 ευρω λιγοτερα...αυριο θα παω απο εκει να το παρω,ευχαριστω το παλικαρι με το λινκ για το Media markt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανα νεοτερο σχετικα με αντικατασταση πληκτρολογιου μαθαμε?

Πήρα σήμερα τηλέφωνο την Asus.

Μάλλον θα γίνει η ανταλλαγή αλλά με "πουστιά".

Του λέω στο τηλέφωνο τι θέλω να κάνω και μου λέει να παραγείλω άλλο πληκτρολόγιο από την Asus.

Μιας και ως άμεση λύση δεν μπορούσε αυτό να γίνει λοιπόν αυτό που ήθελα, του είπα ότι θέλω να το δηλώσω ως

ελλατωματικό αυτό που έχω αλλά το ανταλλακτικό του να είναι QWERTY. Μου είπε ότι ίσως αυτό γίνεται και ότι θα

ειδοποιηθώ μέσω email στο επόμενο 48ωρο. Αυτά προς το παρόν. Η ταλαιπωρία πάντως δεν θα είναι τόσο μεγάλη όσο 

υπολόγιζα για την αποστολή. Έρχεται courrier σπίτι, το παίρνει, και όταν έρθει το καινούργιο στο φέρνει.

 

Υ.Γ. Στα 64gb ελευθερώνει χόρο αν μεταφέρετε το recovery. Στα 32gb όχι! Προσοχή!

Επεξ/σία από jimaros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υ.Γ. Στα 64gb ελευθερώνει χόρο αν μεταφέρετε το recovery. Στα 32gb όχι! Προσοχή!

Απο οτι διαβασα και στο 32gb γινεται, αλλα με λιγο πιο μπελαλιδικο τροπο.

 

 

Ερωτηση:

για αυτους που το εχουν παρει απο amazon, γνωριζουμε αν τους καλυπτει κανονικα για εγγυηση η asus εδω?

Ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της asus εδω?

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το παρηγγειλα απο Media markt,αυριο παραλαμβανω απο καταστημα με αγορα Online μεσω Paypal χωρις κανενα προβλημα.Ειναι ευκολο να μου πειτε τι ακριβως πρεπει/δεν πρεπει να κανω? Π.χ τι να προσεξω,τι να αναβαθμισω (bios,drivers) κτλπ.Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι διαβασα και στο 32gb γινεται, αλλα με λιγο πιο μπελαλιδικο τροπο.

 

 

Ερωτηση:

για αυτους που το εχουν παρει απο amazon, γνωριζουμε αν τους καλυπτει κανονικα για εγγυηση η asus εδω?

Ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της asus εδω?

Δεν γίνεται να ελευθερωθεί η μνήμη από το 32gb γτ δεν είναι μέσα στα 32gb. Είναι 32+8 και αυτή με τα 8gb είναι read-only και δεν μπορείς να την κάνεις τπτ μετά. Και να μπορούσες να την κάνεις κάτι δεν έχει νόημα γιατί δεν θα ήταν στον C:\

 

Κοίταξε εδώ http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-book-t100/39494-recovery-partition-recovery-usb-4.html

 

Btw βγήκε καινούργιο bios, έκδοση 220 https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_Transformer_Book_T100/#support

 

Γενικά παρακολουθείστε αυτό το forum, έχει τα πάντα για το Τ100.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να ελευθερωθεί η μνήμη από το 32gb γτ δεν είναι μέσα στα 32gb. Είναι 32+8 και αυτή με τα 8gb είναι read-only και δεν μπορείς να την κάνεις τπτ μετά. Και να μπορούσες να την κάνεις κάτι δεν έχει νόημα γιατί δεν θα ήταν στον C:\

Ουσιαστικα δε χρειαζεται να τη φυγεις,γιατι ετσι κι αλλιως δε σου κραταει χωρο από τα 32gb του C:!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα 32 Gb κατά τη γνώμη σας είναι αρκετά? Η χρήση που θέλω είναι κλασσική tablet (internet, καμιά ταινία, κανα παιχνιδάκι και κάποιες εφαρμογές από το app store-όχι καμιά βαριά), λίγη χρήση office και ίσως κανα steam (ή ανάλογο Online παιχνίδι-minecraft) ο πιτσιρικάς.

Θα με καλύψουν τα 32 gb ή αν περιμένω το 64ρι?

Μπορούμε να αλλάξουμε το e-MMC και να του βάλουμε μεγαλύτερο εκ των υστέρων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να ελευθερωθεί η μνήμη από το 32gb γτ δεν είναι μέσα στα 32gb. Είναι 32+8 και αυτή με τα 8gb είναι read-only και δεν μπορείς να την κάνεις τπτ μετά. Και να μπορούσες να την κάνεις κάτι δεν έχει νόημα γιατί δεν θα ήταν στον C:\

 

Κοίταξε εδώ http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-book-t100/39494-recovery-partition-recovery-usb-4.html

Μαλιστα, ευχαριστω  για τις πληροφοριες.

Ηξερα οτι ηταν σε ξεχωριστη μνημη, αλλα δεν ηξερα οτι ηταν σε read-only .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα 32 Gb κατά τη γνώμη σας είναι αρκετά? Η χρήση που θέλω είναι κλασσική tablet (internet, καμιά ταινία, κανα παιχνιδάκι και κάποιες εφαρμογές από το app store-όχι καμιά βαριά), λίγη χρήση office και ίσως κανα steam (ή ανάλογο Online παιχνίδι-minecraft) ο πιτσιρικάς.

Θα με καλύψουν τα 32 gb ή αν περιμένω το 64ρι?

Μπορούμε να αλλάξουμε το e-MMC και να του βάλουμε μεγαλύτερο εκ των υστέρων?

Βασικά απο 32gb,η πραγματική χωρητικοτητα του δισκου είναι 30gb.Απο αυτά μετά την εγκατάσταση του λογισμικου και του office σου μένουν 15gb free space.Τα παιχνίδια του steam και άλλες εφαρμογές του desktop μπορείς να τα εγκαταστησεις στην SD και να μεταφερεις και το φάκελλον του user εκεί, και θα μείνουν τα 15gb μόνο για τις εφαρμογές του metro, που δεν σου τρώνε μεγάλο χώρο, εκτός απο κάποια μεγάλα παιχνίδια!

Οπόταν κάνε τους υπολογισμους σου και κρίνε!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...