Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mα όταν απευθύνεσαι σε ευρύ κοινό δε μπορείς να έχεις θρησκευτικά σύμβολα φάτσα φόρα. Έτσι μαζεύεις περισσότερο κόσμο από άλλες θρησκείες γιατί δε τους προσβάλεις.

το μηνυμα μου ειχε σαρκασμό πραγματικότητας. 

Και εγω αν ειχα προιόντα με πολυεθνικό/πολυφυλετικό target group θα ξήλωνα οτιδήποτε θρησκευτικό. 

 

Το αντίθετο αν πουλούσα σε συγκεκριμένο θρησκευτικό target group. Εκει θα έκανα το σταυρό/ημισέληνο/αστρο στο δεκαπλάσιο μεγεθος απο το πραγματικό. 

 

Αντί να κρίνουμε την ποιότητα του προιόντος, κρίνουμε την φωτογραφία του κουτιου. Κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δάσος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • De@th L0rd

    1432

  • Unabomber

    1344

  • Thresh

    1318

  • viper2005

    1282

το μηνυμα μου ειχε σαρκασμό πραγματικότητας.

Και εγω αν ειχα προιόντα με πολυεθνικό/πολυφυλετικό target group θα ξήλωνα οτιδήποτε θρησκευτικό.

 

Το αντίθετο αν πουλούσα σε συγκεκριμένο θρησκευτικό target group. Εκει θα έκανα το σταυρό/ημισέληνο/αστρο στο δεκαπλάσιο μεγεθος απο το πραγματικό.

 

Αντί να κρίνουμε την ποιότητα του προιόντος, κρίνουμε την φωτογραφία του κουτιου. Κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δάσος

Καλύτερα θα ήταν να βάλεις φωτογραφία που δεν έχει θρησκευτικά σύμβολα και όχι μια φωτογραφία που έχει και να τα ξηλωσεις.

 

Ζούμε στην εποχή της πολιτικής ορθότητας όπου και κλανοντας στο σπίτι σου εμφανίζεται μια ομάδα οπου προσβληθηκε και σε κατηγορεί για ρατσισμό, φασιαμο κ.α

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα ήταν να βάλεις φωτογραφία που δεν έχει θρησκευτικά σύμβολα και όχι μια φωτογραφία που έχει και να τα ξηλωσεις.

 

Ζούμε στην εποχή της πολιτικής ορθότητας όπου και κλανοντας στο σπίτι σου εμφανίζεται μια ομάδα οπου προσβληθηκε και σε κατηγορεί για ρατσισμό, φασιαμο κ.α

 

Διαφωνώ. Εφόσον το target group σου έχει κ αλλόθρησκους, ξηλώνεις ότι έχει σχέση με θρησκεία. Ειδικά στο γαλλικό λιντλ που είναι φουλ στους μουσουλμάνους. Δε πρέπει να τσαντίζεις έτσι τους πελάτες.

Με τη δεύτερη σου πρόταση διαφωνώ ακομη περισσότερο γιατί συνηθως αυτο το επιχειρημα το προβαλλουν οι κατα αρχήν ρατσιστες ομοφοβικοί κτλ και το προβάλλουν ως ελευθερία λόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγίζει και τα όρια περί ρητορικής μίσους κατά συγκεκριμένης θρησκευτικής ομάδας. Μπορεί η Εκκλησία να κινηθεί και νομικά.

 

Υπερβάλλεις... Που είναι η ρητορική μίσους γαμώτο; 2-3 σταυρούς ξήλωσαν δεν έβαλαν σκύλο να χέζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Εφόσον το target group σου έχει κ αλλόθρησκους, ξηλώνεις ότι έχει σχέση με θρησκεία. Ειδικά στο γαλλικό λιντλ που είναι φουλ στους μουσουλμάνους. Δε πρέπει να τσαντίζεις έτσι τους πελάτες.

Με τη δεύτερη σου πρόταση διαφωνώ ακομη περισσότερο γιατί συνηθως αυτο το επιχειρημα το προβαλλουν οι κατα αρχήν ρατσιστες ομοφοβικοί κτλ και το προβάλλουν ως ελευθερία λόγου.

Μπορείς να πάρεις μια εικόνα ή να τραβήξεις τη φωτογραφία με τέτοιο τρόπο που να μη φαίνεται. Δεν με ενόχλησε μιας και το προϊόν τους είναι για τα σκουπίδια αλλά νταξ, θα μπορούσε να το αποφύγει

 

Για το δεύτερο, άπειρα τα βίντεο και τα posts όπου πολλοί γίνονται τριγκερντ με ασήμαντες αφορμές. Συμφωνώ ότι έχει γίνει επιχείρημα ρατσιστων.

 

Κι επειδή όλα αυτά θα σβηστούν χαιρετώ απο τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβάλλεις... Που είναι η ρητορική μίσους γαμώτο; 2-3 σταυρούς ξήλωσαν δεν έβαλαν σκύλο να χέζει...

 

Στο ότι προσβάλλεται μια συγκεκριμένη πληθυσμιακή ομάδα από την παρουσία μου, τα πιστεύω μου και τα σύμβολα μου. Η αρμονική συνύπαρξη προϋποθέτει αμοιβαία ανοχή και σεβασμό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21151688_885904094917171_348146952709045

 

Μου έχει συμβεί... πολύ ψέμα στο ιντερ το νετ. Τελικά ήταν καστανά τα μαλλιά του πιτσιρικά ενώ μου έλεγε ότι ήταν ξανθός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ρε τι κάνανε !!!

Μα τετοιο λάθος να ξεχασουνε να βάλουνε την ημισέλινο ή το αστρο του Δαβίδ

Πακετακι μουσακα για αγγλόφωνη αγορά

Μάλλον ΟΥΣ τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...