Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • De@th L0rd

    1432

  • Unabomber

    1344

  • Thresh

    1318

  • viper2005

    1282

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/15/2018 στις 7:33 ΜΜ, McNerd είπε

online shopping fail

882878838413418496-png__700.jpgfunny-online-shopping-scams-fails-expectfunny-online-shopping-scams-fails-expectfunny-online-shopping-scams-fails-expect5a9928c64a2ee_6Pb4thI__700.jpgfunny-online-shopping-scams-fails-expectfunny-online-shopping-scams-fails-expect

funny-online-shopping-scams-fails-expect

funny-online-shopping-scams-fails-expect

942829753144348673-png__700.jpg

Καθαρά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους να πω οτι η πρώτη φωτό με τα ακουστικά μπορεί και να μην είναι τόσο "λάθος". Με αρκετά mini disc players η sony έδινε τέτοια ακουστικά γιατί τα mini disc είχαν wired controller με δικό του , πλήρους μήκους, καλώδιο. Τα bundled ακουστικά είχαν τέτοιο κοντό καλώδιο έτσι ώστε o controller, που είχε clip για να πιάνει στα ρούχα σαν μικρόφωνο, να βρίσκεται στο ύψος του πέτου. Ενδεχομένως και άλλες συσκευές να έχουν κάτι παρόμοιο.

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το έχω και εγώ απορία, γιατι η γαλοπούλα ονομάζεται turkey, έχει κάποια σχέση η Τουρκία με την γαλοπούλα ;;

Και ποια πήρε το όνομα πρώτη ;;

http://www.kathimerini.gr/504959/article/epikairothta/kosmos/h-istoria-kai-ta-polla-onomata-ths-galopoylas

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, dhmak said:

Αυτό το έχω και εγώ απορία, γιατι η γαλοπούλα ονομάζεται turkey, έχει κάποια σχέση η Τουρκία με την γαλοπούλα ;;

Και ποια πήρε το όνομα πρώτη ;;

Η turkey a.k.a. γαλοπουλα πηρε το ονομα της απο την Turkey (a.k.a. Τουρκια)  γιατι την εισηγαγαν απο την συγκεκριμένη χωρα. (αν θυμαμαι καλα, οποιος δεν βαριεται ας googlαρει) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^^ Meleagris gallopavo και Meleagris ocellata (source: wikipedia). Αν και το 2ο ειδος δεν το εχω δει ουτε φαει. Κρίνοντας ομως απο το ονομα του 1ου μια χαρα κολλάει η ονομασία γαλοπούλα :D

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...