Προς το περιεχόμενο

Το Sony SmartWatch 2 έφτασε στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι το ρολόι χειρός είναι το μοναδικό κόσμημα που μπορεί να φορά ένας άντρας και έτσι το βλέπω, ως κόσμημα, ως αξεσουάρ. Χρησιμότητα πλέον δεν έχει αφού όλοι κουβαλάμε ένα κινητό μαζί μας. Τα smartwatch με αφήνουν αδιάφορο, προτιμώ κόσμημα, μηχανικό ρολόι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα.

Βέβαια οι αθλητές επιλέγουν ψηφιακό ρολόι, επειδή τους δίνει επιπλέον δυνατότητες από το μηχανικό, αυτό όμως είναι άλλη περίπτωση. Αν πρόκειται για ρολόι ως κόσμημα, κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα μηχανικά.
Βγάζουν μια "αίγλη" προς τα έξω, που τα ψηφιακά όσο φουτουριστικά κι αν είναι, δε μπορούν να τη βγάλουν.
Μπορεί να είναι high-tech, μπορεί, μπορεί, μπορεί... αλλά δε με συγκινούν.

Προσωπική άποψη (σαφώς)! Σε άλλους αρέσουν τα ψηφιακά.
Είναι στο στυλ του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενουμε την Apple να μας δειξει πως γινεται σωστα το smartwatch. 

 

Μεχρι τοτε, τα γατακια (samsung, sony) παιζουν μονα τους, και κανουν λαλακιες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά της Apple της απομένουν μόνο τηλεοράσεις, στερεοφωνικά, Blu-Ray Decks, DVD-Decks, Home Cinema, φωτογραφικές μηχανές, βιντεοκάμερες, στερεοφωνικά αυτοκινήτου & καμιά game κονσόλα ala Play Station για να γίνει Sony...

Νιάου! :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πλεον εχω κουραστει με ολην την ωρα με οθονες να ειμαστε συνεχεια πανω Ακομα και για να βλεπεις την ωρα

 

κινητο να μιλας ειχαμε

κινητο να παιζεις ολη την ωρα ειχαμε

τωρα εχουμε και ρολοι επειδη βαριεσαι να εχεις το κινητο

 

τρεξτε παιδια να προλαβαιτε οτι καινουργιο βγαζει η καθε εταιρια

 

γιατι ο μεγαλος γιωργης λεει ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και το Pebble ... και γενικως σταματηστε την κλαψα,τα gadgets ειναι gadgets δεν χρειαζεται να εχουν λογο υπαρξης τα αγαπαμε anyway.Τωρα να κλαιγεσαι για techno-gadgets σε φορουμ τεχνολογιας δεν ειναι λιγο ...καπως?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρολοι το αγορασα πριν απο 5 ημερες, sta 174E, ημουν αναμεσα σε αυτο και το SAMSUNG, βεβαια μολις μου ειπαν οτι δεν συνδεεται με ολα τα android phones αλλα και την τιμη του SAMSUNG "κατεληξα" οτι καλο ειναι και το SONY ελα ομως που εδω παιρνει σαρκα και οστα το "οτι πληρωσεις παιρνεις".....

 

Loipon.......απο μπαταρια, με μετρια χρηση (που σημαινει χειριστηριο για τον Music player και οθονη για να βλεπω ποιος με καλει) κρατησε μαξιμουμ 2 ημερες, πριν τη δευτερη φορτιση.

 

Απο εκει και περα, δε νομιζω οτι θα σας ικανοποιησει σαν ρολογοκινητο tongue.gif ή καμεροκινητο οπως το λεει η κορη μου smile.gif (λογω του app για την καμερα), εαν μαλιστα εχετε μεγαλα δαχτυλα τοτε οχι μονο νουμερο δεν θα μπορειτε να καλεσετε αλλα ουτε καν πραξεις σαν αριθμομηχανη δεν θα μπορεσετε να πραγματοποιησετε,

 

Επισης αλλο ενα αρνητικο οτι εαν θελετε να το χρησιμοποιησετε σαν "δευτερη" οθονη για την εφαρμογη runtastic (κατι σαν τα ΝΙΚΕ και adidas apps για τζοκινγκ, ποδηλατο κλπ) τοτε ΑΤΥΧΗΣΑΤΕ, η οθονη μετα την παροδο ουτε πεντε δευτερολεπτων "σβηνει" επιστρεφει στο ρολοι και πρεπει να "μπειτε" στην διαδικασια Power-->home-->app για να ξανα"ανοιξει"....ενω εαν ολα αυτα προσπαθησετε να τα κανετε εν κινησει σε ενα ποδηλατο το ποιο πιθανο ειναι να πεσετε.....τουλαχιστον εαν ζουσαμε Αμερικη θα μπορουσαμε να διεκδικησουμε και τρεεεεελλλλεεες αποζημιωσεις smile.gif ομως στο μπανανισταν που ζουμε τζιφος... lipssealed.gif

 

Αλλο "κακο", χανει αρκετα ευκολα την "συνδεση" με το κινητο και μιλαμε για αποσταση μερικων εκατοστων....(ποση δηλ μπορει να ειναι η "αποσταση" απο τον καρπο του χεριου μεχρι την τσαντα ωμου.....)

Tο δοκιμασα με δυο κινητα ενα nexus s και ενα s3, Και με τα δυο ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, τη μια δεν εδειχνε ποιος καλει, την αλλη εδειχνε ποιος καλει αλλα στις αναπαντητες η λιστα παρεμενε μηδεν, το NEXUS S μαλιστα το "γονατισε" απο μπαταρια, ενω "ετρωγε" και τρεεεεεεεεεεεελλλλλααααα κολλλλημμμμματττα εν αντιθεση με το S3, εαν μαλιστα χρησιμοποιουσα και την εφαρμογη custom watch η οποια παρεπιμντοντως προσθετει πολυ ομορφα watchfaces τοτε και κινητα και ρολοι αποτελειωνοντουσαν, τα μεν κολλλλλλουσαν το δε λειτουργουσε απλα σαν ρολοι και τιποτε παραπανω.

 

Γενικοτερα το smartwatch 2 το θεωρω μια απογοητευση και ειλικρινα ειχα παααααααρα πολυ καιρο να στεναχωρηθω και να "κλαψω" λεφτα για gadget.

 

Κατι ακομα...στην Ελλαδα λιγο δυσκολα να βρειτε το ρολοι με τον μεταλλικο μπρασελε, τα μονα που κυκλοφορουν ειναι τα σιλικονατα σε διαφορα χρωματα, ενω αυτο με το δερματινο ή μεταλλικο μπρασελε μονο με παραγγελια απο την ιδια τη SONY οπως μου ειπαν.

 

H συμβουλη μου ειναι μια.........ΜΑΚΡΙΑ!!!!! Ή προτιμηστε το αντιστοιχο της SAMSUNG (αν και αυτο "τρωει" τα κολλημμματτακια του) το οποιο εχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ και λιγο που το "επαιξα" δειχνει σαφως ποιο ανωτερο απο το SONY!!  το μονο προβλημα ειναι οτι προς στιγμην συγχρονιζει μονο με το ΝΟΤΕ3 και η μικρη διαρκεια της μπαταριας του.....(σχεδον 20 κατι ωρες και αυτο με παααρα πολυ "νορμαλ" χρηση.)

 

το ειδιο εκανε και το πρωτο που εδινε η sony με τα 20 ευρω με ενα update διορθοθηκε στα 10 λεπτα αλα σαν ρολοι μια χαρα ειναι το προτο που ειχε βγαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου λεει ο μεγαλος γιωργης λεφτα υπαρχουν ε ας του στιλουμε τον λογαργιασμο να πληρωνει το νεο μου xperia z αμαρτια ειναι να τα δοσω απο την τσεπη μου γιοργως κερναει με μπλοκακι παροχης υπειρεσιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδιο εκανε και το πρωτο που εδινε η sony με τα 20 ευρω με ενα update διορθοθηκε στα 10 λεπτα αλα σαν ρολοι μια χαρα ειναι το προτο που ειχε βγαλει

Ποτε εδινε η SONY SMARTWATCH με 20Ε? ? ? ? εγω ακομη στα 99Ε το βρισκω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το sony Ericsson MN800 LiveView με 8 λίρες συν 7 λίρες αποστολή, βέβαια είναι δημοπρασίες απο εδώ:

http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericsson-MN800-LiveView-FB-Android-Bluetooth-Smart-Watch-FITNESS-PACK-OLED-/400607126681?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item5d460ba499

 

To e-shop το έχει 40 Ευρώ, http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014295

 

Για να βλέπω κλήσεις και μηνύματα μιά χαρά είναι.

     
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρολόι έχω κόψει να φοράω εδώ και 10 χρόνια... αρκεί το κινητό!

Προσωπική άποψη βέβαια και δεν συμμερίζομαι τις απόψεις για "κατάργηση δια νόμου" αλλά προσωπικά μου είναι άχρηστο και ως χρήσιμο εργαλείο και ως "κόσμημα" (ούτε τη βέρα μου δεν φοράω)..

Κάποια στιγμή είχα αγοράσει το παλιό smartwatch της SE στα 20 ευρώ αλλά και αυτό δεν βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE: Υστερα απο "αναζητησεις"-ερωτησεις στο σχετικο forum της SONY, υστερα και απο το update που "ηρθε" απο τη SONY και μετα και απο παροτρυνση φιλου ηρθε και η ωρα να γραψω τις νεες μου "εντυπωσεις" .....εν ολιγοις, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το smartwatch2 συμπεριφερεται σαν smartwatch!!! αναλυτικοτερα...

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ: μετα απο ερωτηση στο forum της ΣΟΝΥ πηρα την απαντηση να κανω το update και να περιμενω 2 με 3 πληρους κυκλους φορτισης, εαν συνεχισει να "αδειαζει" ετσι γρηγορα να το γυρισω πισω....πραγματι μετα τον 3ο κυκλο φορτισης η μπαταρια "κραταει" οσο αναφερει και η ΣΟΝΥ  3 ημερες!!!!

 

BLUETOOTH: μετα το update Ολα καλα "πιανει" το βεληνεκες που αναφερει η ΣΟΝΥ δηλ 10μετρα.

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ - ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΚΙΝΗΤΟΥ: Οσο περιεργο και εαν σας φανει ΜΕΤΑ το update σταματησε το "αδειασμα" του κινητου και τα κολληματα του NEXUS (για το S3 δεν μπορω να γνωριζω καθως δεν το εχω μαζι μου).

 

ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΛΟΥΝΤΩΝ-ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΩΝ ΚΛΙΣΕΩΝ-ΜΝΜΑΤΑ: Μετα το update το smartwatch2  ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!

 

RUNTASTIC: Λογω ιωσης ακομα δεν εχω κανει τσεκ εαν μετα το update αποφασισε να "δουλεψει".

 

Εφαρμογη CUSTOMWATCH και ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΛΟΥΝΤΩΝ-ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΩΝ-ΜΝΜΑΤΑ: Μετα το update ολα καλα, εμφανιζει τα ΠΑΝΤΑ!!

 

Εν κατακλειδι, μετα το update λες και η ΣΟΝΥ αποφασισε να κανει το smartwatch2 Να "δουλευει" για ολα αυτα που το ειχε προορισμενο, και ΕΜΕΝΑ να αναθεωρησω σχεδον ολα οσα εγραψα, με εξαιρεση το ποσο "ανωτερω" εξακολουθω να θεωρω το smartwatch της SAMSUNG!!!!!!! KAI οτι εαν "δουλευε" με αλλα κινητα-tablets Πλην του ΝΟΤΕ θα ειχα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μετανοιωσει εαν δεν αγοραζα εκεινο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...