Προς το περιεχόμενο

The Strain (TV)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 869
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι "αρχαίοι" έχουν μοιράσει τον κόσμο μεταξύ τους (σε στυλ εγώ θα κάνω κουμάντο στη βόρεια αμερική, εσύ στην ευρώπη κλπ). Η φιλοσοφία τους είναι να συνυπάρχουν με τους ανθρώπους και να κινούν τα νήματα από το παρασκήνιο, χωρίς να γίνεται γνωστή η παρουσία τους.

 

Ο "αφέντης" είναι σαν αυτούς αλλά έχει δική του ατζέντα. Όπως είδαμε μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα να γίνει γνωστή η παρουσία των βαμπίρ και το σχέδιο του φαίνεται να είναι η παγκόσμια κυριαρχία.

 

 

Blade (1ο) και Deacon Frost η φαση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώνει και καλά να αναλύσετε ταινίες επιστημονικής φαντασίας με κάποιους λογικοφανείς τρόπους ε;

 

Βασικά γιαυτό είμαστε εδώ :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευτυχώς φέτος έστρωσε λίγο η σειρά γιατί προς το τέλος του πρώτου κύκλου είχα αρχίσει να βαριέμαι! Πλεον τα νέα επεισόδια "κυλάνε" καλύτερα και έχουν ενδιαφέρον. Για να δούμε! :)

 

Επίσης αν γίνεται να μην προσπαθούμε να αναλύουμε το κάθε επεισόδιο με όρους λογικής κλπ γιατί είναι λίγο αστείο ε (αυτά τα κάναμε όταν είμασταν ...12ετών και φοβόμασταν μην έρθει ο Φρέντυ στο παράθυρό μας το βράδυ)!

 

Δεχόμαστε κάθε φορά το σενάριο και με αυτό σαν οδηγό βγάζουμε τα συμπεράσματά μας, ναι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Where is the fun in that???

 

Εντάξει λοιπόν πάμε:

 

- Είναι δυνατόν βρυκόλακες (ή ο,τι είναι τελος πάντων) να κάνουν βόλτα μέσα σε εκκλησίες? Απο που κι ως που? :P

- Είναι δυνατόν να κόβονται κεφάλια με τόση ευκολία κάνοντας ένα χρατς με το σπαθί? :P

- Τώρα που ο ροκ σταρ αναβαθμίστηκε, εξακολλουθεί να μην έχει πουλί αφού του έπεσε μέσα στη λεκάνη (sorry, spoilers)? :P

 

 

Είδες? Κι εγώ μπορώ!  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει λοιπόν πάμε:

 

- Είναι δυνατόν βρυκόλακες (ή ο,τι είναι τελος πάντων) να κάνουν βόλτα μέσα σε εκκλησίες? Απο που κι ως που? :P

- Είναι δυνατόν να κόβονται κεφάλια με τόση ευκολία κάνοντας ένα χρατς με το σπαθί? :P

- Τώρα που ο ροκ σταρ αναβαθμίστηκε, εξακολλουθεί να μην έχει πουλί αφού του έπεσε μέσα στη λεκάνη (sorry, spoilers)? :P

 

 

Είδες? Κι εγώ μπορώ! :devil:

Υπαρχουν αρκετές ταινίες με βρυκόλακες που δεν νοιάζονται για τους σταυρούς...

Αν είναι καλό το.σπαθί τοτε ναι...

Έχει άλλο μακρυναρι για να αντικαταστήσει το χαμένο φαλλό του...

 

In other news

 

Τι είναι το παλικάρι με το κόκκαλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγώθηκες :P

 

Το παλικάρι με το κόκκαλο είναι

 

 

Ο γιός του Μάστερ, ονομάζεται κ. Κουίνλαν και γεννήθηκε βαμπίρ όταν ο μάστερ μόλυνε την μητέρα του. 

 

Α, κι επειδή ο Μάστερ σκότωσε την γυναίκα του και τα παιδιά του, ο Κουίνλαν  θέλει να τον καθαρίσει

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χαλάει στην σειρά είναι ότι δεν μου δίνει την αίσθηση του χάους στους δρόμους, αντιθέτως μου δίνει την εντύπωση ότι μόνο οι πρωταγωνιστές αντιμετωπίζουν πρόβλημα.

 

Στον δεύτερο κύκλο είναι πιο έντονη και ενοχλητική αυτή η αίσθηση.Σε γενικές γραμμές η σειρά δεν είναι κακή και την βλέπω ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Τώρα που ο ροκ σταρ αναβαθμίστηκε, εξακολλουθεί να μην έχει πουλί αφού του έπεσε μέσα στη λεκάνη (sorry, spoilers)? :P

 

 

Είδες? Κι εγώ μπορώ!  :devil:

 

Τι να το κάνει αφου αλλιώς αναπαράγεται :P

 

Τι είναι το παλικάρι με το κόκκαλο?

 

3η και φαρμακερί, πήρες επιτέλους απάντηση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...