Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι για την ιστορία.. Σχετικά με την κούραση που μπορεί να προκαλέσαμε στον τίμιο πωλητή του συγκεκριμένου tablet άσχετα με το τελωνείο, και το ενδεχόμενο να μην ξαναστείλει κτλ.

 

10 και παραπάνω άτομα απο εδώ "εξαπατήθηκαν" απο τον συγκεκριμένο σχετικα με την αποστολή του προιόντος, θες γιατι δεν είχε stock και πουλούσε αέρα, θες γιατι τα έκανε αχταρμά με 2000 παραγγελείες. Το να σου δίνει tracking number μόνο με το initial entry USPS οτι έχει πάρει slip χωρίς να έχει δώσει το προιον για αποστολή με αποτέλεσμα να είσαι ξεκρέμαστος 20+ μέρες και σε νέα επικοινωνία να απαντά copy paste το ίδιο στους παθόντες, οτι δλδ χάθηκε και θα φύγει καινούριο...για μένα είναι μαλάκας. Και όχι μα μου, γιατι εδώ ενα media markt πάτε για καμια προσφορά και μετά τρέχετε και βαράτε σταυροφορίες για ψευτικες διαθεσιμότητες προιόντος κτλ οποτε..

 

Δεν είχε κανενα ιδιαίτερο φόρτο απο εδώ και ότι είχε το προκάλεσε μόνος του. Τα λοιπά περι αποστολής απο ebay στην ελλάδα και μαύρες λίστες να μένουν. τουλάχιστον γραφικά.

 

Πόσο αλήθεια!! Και εγώ μέσα σε αυτούς που λες.

Περιμένω από αύριο να το έχω στα χέρια μου σύμφωνα με το δεύτερο tracking number. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το ζήτημα τελωνείου παρατηρήθηκε κυρίως Θεσσαλονίκη και έχω την υποψία για να μην πω βεβαιότητα ,ότι προκλήθηκε από την έκταση που πήρε από τα σχόλια κάποιων .Και τέλος πάντων ας γίνει μια έρευνα εδώ μέσα, πόσοι πέρασαν-πόσοι δεν πέρασαν.

 

 

 

Καλά πλάκα κάνεις ? Δηλ. οι τελωνιακοί στην Θεσ/νίκη διάβαζαν insomnia ενώ οι Αθηναίοι πήγαν για καφέ ? :-D  Απλά είναι θέμα συνθηκών-φόρτου εργασίας.Δεν νομίζω τα 2 τελωνεία να έχουν ίδιο φόρτο εργασίας.Όπως επίσης πιστεύω πως αν ήταν άλλη χρονική περίοδος πχ Φεβρουάριος-Μάρτιος και οι Αθηναίοι θα είχαν την αντίστοιχη χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Τα λοιπά περι αποστολής απο ebay στην ελλάδα και μαύρες λίστες να μένουν. τουλάχιστον γραφικά...

Oχι φίλε μου δυστυχώς δεν είναι γραφικά,αν είχες ασχοληθεί λίγο παραπάνω με το ebay θα το γνώριζες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι φίλε μου δυστυχώς δεν είναι γραφικά,αν είχες ασχοληθεί λίγο παραπάνω με το ebay θα το γνώριζες...

 

Πριν αρκετές σελίδες που ανέφερα ακριβώς τα ιδια με σένα δέχτηκα έντονη "επιθεση" ακούγοντας μάλιστα οτι οταν αυτοί ψώνιζαν απο εξωτερικό εγω εκανα bmx - πιθανώς απο εένα 20χρονο που δε με γνωρίζει καν προσωπικά...

 

Επειδή το 95% των αγορών μου κάτω απο 100 ευρώ τις πραγματοποιώ απο εξωτερικό και ειδικά ebay εχω να πω οτι είμαστε τουλάχιστον αδαείς αν όχι προκλητικοί...

 

Έτσι, παρακολουθώντας το θέμα, αν και δεν αγορασα το προιόν καθώς ήξερα οτι υπάρχει ΣΟΒΑΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να περάσει τελωνείο ερχομαι σήμερα να "την πω στα ισα" σε όλους αυτούς που άνοιξαν υπόθεση απο την 1η-2η εβδομάδα...

 

"Κύριοι", βρείτε μου κάποιον να αγοράσω αυτη τη βάση με την τσιμπίδα γιατι με τις εξυπνάδες σας οι πρώτοι 20-30 πωλητές μας έχουν αποκλείσει...

 

Επίσης θερμη παρακληση, οσοι δεν αντέχετε το ρισκό για τα λεφτα σας πηγαινετε ψωνίστε απο την ελλάδα που σας κάνουν τεμενάδες οι επιχειρηματίες και σας συμπεριφόρονται τίμια (ναι εδω γελάμε)...

 

υ.γ. εγώ ήμουν και αυτός που όταν εδινε καινούργια Tracking επειδη δηθεν χάθηκε το πρώτο τον κατηγόρησα οτι δεν ειχε στοκ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, για να καταλάβω τώρα, τι σημαίνει το ebay σε προστατεύει και αν είχες ασχοληθεί με το ebay θα γνώριζες;

 

Αλήθεια; Λέμε δηλαδή πως ακόμα κι αν ήταν φανερό πως ο συγκεκριμένος πωλητής σε κάποιους/αρκετούς είπε ένα "μικρό" ψέμα για να κερδίσει μέρες, αποδεδειγμένα, δεν θα έπρεπε να τον ενοχλήσουν γιατί το ebay σε προστατεύει και αν είχαν ασχοληθεί με το ebay θα γνώριζαν; Ναι. Ε και;

 

Δεν χρειάζεται κάθε φορά που υπάρχει μια διαμάχη με κάποιον πωλητή στο εξωτερικό να ανοίγει αυτή η συζήτηση λες και όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες. Ο τύπος έκανε λάθος, πως θα γίνει δηλαδή, πρέπει να τον βγάλουμε με το ζόρι λάδι;

Ας έστελνε ένα μήνυμα να εξηγεί την κατάσταση σε όσους δεν μπορούσε άμεσα να εξυπηρετήσει.

Εάν τότε κάποιος δημιουργούσε πρόβλημα θα συμφωνούσα. Τώρα όχι.

 

Γιατί αυτό που λέει ο φίλος paylidis από πάνω ισχύει κι απ'τις δυο μεριές. Αν είναι να είμαστε έρμαιο του οποιουδήποτε πωλητή έχει μια κακή συμπεριφορά, ε όντως, ας πάμε όλοι στο πλαίσιο. Δεν χάνουμε τίποτα.

 

 

 

Ένας που δεν ψώνισε το ipad γιατί δεν το ήθελε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μήπως, λέω μήπως να παραμείνουμε on-topic για να μην φάει κλείδωμα και όσοι έχουμε παραγγείλει ΔΕΝ έχουμε μέρος να συζητήσουμε;

Αν θέλετε να μιλήσετε για το ebay υπάρχει sub-forum στο insomnia να φαγωθείτε όσο θέλετε.

 

Επί του θέματος: το δικό μου φαίνεται να είναι στο Ηράκλειο Κρήτης λόγω εορτών, οπότε αύριο θα είναι Χανιά :X

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με πηραν τηλεφωνο απο τελωνειο για το iphone και μου ειπαν να στειλω με φαξ την αποδεικξ του paypal....Μου ειπε στο τηλ οτι βλεπει την τιμη που εβαλε ο πωλητης στα 685 δολαρια αμερικης.Γιατι λοιπον θελει να στειλω και εγω την αποδειξη?Ομολογω οτι εχω στεναχωρηθει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πήρα iPad Mini με 150 ευρώ!!

ΉΞΕΡΑ τα ρίσκα του τελωνείου τα οποία αναφέρθηκαν πάρα πολλές φορές στο νήμα αυτό, σε σημείο που κουραστήκαμε να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια!

 

Αν αγοράζεις από εξωτερικό πρέπει να το κάνεις προσεχτικά!

Βάζεις κάτω τα συν και τα ΠΙΘΑΝΆ μείον και βγάζεις μόνος σου το συμπέρασμα!

Εγώ προσωπικά πριν παραγγείλω το iPAD είπα το εξής: Αν έρθει με 150 ευρώ είμαι μάγκας και τυχερός!!!

Αν έρθει στη διπλή τιμή είναι σαν να το πήρα από ελληνικό μαγαζί!! Μου άξιζε το ρίσκο και έκανα την παραγγελία!

 

Και για να μην παρεξηγηθώ:

Και βέβαια λυπάμαι για τον φίλο μας τον GABRIEL πιο πάνω! Καταλαβαίνω το άγχος του αυτή τη στιγμή και μακάρι να τη γλιτώσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!!! 

 

Καλή σου τύχη και αν μιλάς με τον εκτελωνιστή τον ίδιο, τότε κλάψου για να κρατήσεις χαμηλά το κόστος!!!

 

Σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα συνεχισετε στο ιδιο υφος την συζητηση λογικο ειναι και να κλειδωθει.

Και επισης @agapitos44 εξ' αρχης γραφανε πολλοι οτι υπαρχει το ενδεχομενο για τελωνειο.Οσοι παραγγειλανε μπηκανε στον ρισκο αυτο.Κεγω για αυτο δεν παραγγειλα.Καλα εκανε και μπηκε σαν προσφορα γιατι οπως ειδες στους περισσοτερους δεν χρειαστηκε να δωσουν λεφτα στο τελωνειο και εχουν ενα ωραιοτατο ipad mini σε απιστευτη τιμη.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...