Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ  kyriakosm σκεφτεσαι σαν καταναλωτης (πελατης) ή σαν Nvidia ?

 

Η Nvidia καλά έκανε και σου ρούφηξε το μεδούλι ! Αλλά ο καταναλωτής δεν είναι βλάκας να επενδύει σε μια εταιρία της οποίας το προιόν θα χάσει σε αξία μεταπώλησης σε 2 μήνες μέσα ... γιατί η Nvidia δεν έβγαλε από την αρχή τις σωστές κάρτες στην αγορά και με την σωστή τιμή τους, αλλά άλλαζε τα μοντέλα με το σταγονόμετρο μέχρι να φτάσει στην TITAN !

 

Εστω ότι κάποιος έριξε χρήμα στην TITAN  και μετά πετάχτηκε η 780 (300€ κάτω) που είναι οριακά χαμηλότερης απόδοσης ! Πόσο θα την πουλήσει την TITAN σαν μεταχείρο ?

 

Για την 690 ειναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

 

Ασε που επειδή αυτές οι κάρτες πάνε για τους Κ@λωμ€ν@υς τους ανάγκασε να αναβαθμιστούς 2 και 3 φορές σε μια γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

τι επρεπε να κανει δηλαδη, να μεινει με την 7970 1,5 χρονο και να σου παρουσιασει την 7990 μετα? :-D

τουλάχιστον δεν της άλλαξε όνομα και δεν τη παρουσίασε ως νέα σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ τι προβλημα εχεις?

 

Bλεπω παντως,απο τροπους ομιλιας και συμπεριφορας...μετα αν κανω την ιδια ερωτηση για ηλικια,θα παρω απαντηση;

Mπααα... ^_^ Σας καταλαβαινω.Ειλικρινα.Αλλα εγω μιλω με γεγονοτα.Αυτα σας διαψευδουν.Τα παραπονα φιλε,στην αγαπημενη εταιρεια σου.Εγω προσπαθω με τα λαθη,να γινομαι καλυτερος.Εσεις να πραξετε οπως επιθυμειτε.

 

καλυτερα προιοντα σου παρουσιαζε το ενα με μετα το αλλο!

 

Nαι,σκοτωνουν.7χχ σειρα,5% καλυτερη.Με τα ιδια specs.

Aν ηταν και τσαμπα,τοτε θα ελεγα μια καλη κουβεντα. :lol:

 

hawk πάντως εσύ αν είχες 680 και την έδωσες ήταν λάθος κατά την άποψη μου, δεν υπάρχει κάτι που να μην κάνει η συγκεκριμένη κάρτα παρά την απαξίωση που της έριξε ο κατασκευαστής της

 

Ειπα.Εγω προσπαθω με τα λαθη,να γινομαι καλυτερος.Ξανα;απο την κλειδαροτρυπα.

Κουτια θα αλλαζω καθε 2 χρονια,αλλα αυτο το δουλεμα,δεν θα το επιτρεψω ξανα στον εαυτο μου.

 

+ το νεο cooler που παρουσιασε στις reference

 

Aυτο με την "καμπυλη";ναι,ναι...φοβερο.Αφου μαλλον απ'οτι διαβαζω,ολες οι εταιρειες asus,gigabyte,σκεφτονται να το υιοθετησουν.Τι κατασκευης ειναι ειπαμε;ρωταω επειδη δεν αναφερθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hawk πάντως εσύ αν είχες 680 και την έδωσες ήταν λάθος κατά την άποψη μου, δεν υπάρχει κάτι που να μην κάνει η συγκεκριμένη κάρτα παρά την απαξίωση που της έριξε ο κατασκευαστής της

true...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ  kyriakosm σκεφτεσαι σαν καταναλωτης (πελατης) ή σαν Nvidia ?

 

Η Nvidia καλά έκανε και σου ρούφηξε το μεδούλι ! Αλλά ο καταναλωτής δεν είναι βλάκας να επενδύει σε μια εταιρία της οποίας το προιόν θα χάσει σε αξία μεταπώλησης σε 2 μήνες μέσα ... γιατί η Nvidia δεν έβγαλε από την αρχή τις σωστές κάρτες στην αγορά και με την σωστή τιμή τους.

H AMD γιατι δεν εβαλε τις σωστες τιμες απο την αρχη και κατρακυλισαν σε 3μηνες οι ιδιες καρτες(χρονο ρεκορ)+παιχνιδια δωρο

οι 600 ενα χρονο στην αγορα, μια χαρα σταθερες τιμες ειχαν.

 

Τωρα τι κανουν οι  Κ@λωμ€ν@οι ειναι δικο τους θεμα.

 

 

 

qsis

TITAN,780,760 νεες καρτες ειναι,και η 770 εχει καποιες μικρες βελτιωσεις οπως και στην τιμη της!

+ το νεο cooler που παρουσιασε στις reference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε όμως να βγει ένα rumor και φτιάξτε το 10xxx ..  :P

Από που ξεκίνησε η κουβέντα και που τελείωσε,παίζοντας μπάλα πάλι όλα τα γνωστά παλικαράκια με τις κόκκινες φανέλες..

και φυσικά δεν θα το συνεχίσω .. είναι τόσο αποδομημένη αυτή την περίοδο η AMD που είναι πολύ εύκολο να γράψεις οτιδήποτε.

Αν όσοι την υποστηρίζετε εξάλλου και αγοράζετε (σατε) τα προϊόντα της είσαστε ευχαριστημένοι τότε πόσο μάλλον εμένα δεν μου πέφτει κανένας λόγος.. Εγώ μια εικόνα περιέγραψα μιας Εταιρίας για το πως φαντάζει στα μάτια μου που αν κρίνω και από τα δικά σας γραφόμενα πριν την παρέμβαση μου κάπως ετσι φαντάζει κ στα δικά σας μάτια απλά είναι η συσπείρωση που λένε και στα πολιτικά αν την παρέμβαση την κάνει κάποιος άλλος.. 

Από εκεί και πέρα άκουσα εικασίες,πολλά ίσως,μελλοντολόγους ξανά,όπως και για την προσφορά της στον ανταγωνισμό.. μόνο που έχει καταλήξει να σας παίρνει τα ίδια χρήματα από την ίδια τσέπη με τον ανταγωνιστή με μια διαφορά.. παραμένοντας πάντα δευτεραντζα...

Επίσης ποτε δεν κατάλαβα αυτο το επιχείρημα με τις κονσόλες.. η με την Apple που έγραψε κάποιος .. αυτή την αναγνώριση περιμένετε στα Pc σας ? Δεν ξέρετε ότι ολα κατασκευάζονται πια στην κινα για μείωση κόστους ? δεν ειναι τελείως φυσικό να πάνε στο φτηνό υλικο οι κατασκευαστές ? .. Νομίζω οτι και τα ξέρετε και τα βλέπετε απλα δεν σας αρέσει να σας τα λένε οι άλλοι...

Συνεχίστε εγω είμαι υπέρ της ελπίδας που πεθαίνει πάντα τελευταία εξάλλου,και πραγματικά πρωτοπορεί κανείς ανοίγοντας απο πέρσι ενα τοπικ για κάρτες που τελικά δεν θα κυκλοφορήσουν μάλλον ποτέ,αλλά αυτό αποτυπώνει και καταγράφει και την ανάγκη για καλύτερα πιο εξελιγμένα προϊόντα.. άμεσα όμως δεν υπάρχει παραδοχή... υπάρχει εικονική ικανοποίηση σε έναν εικονικό κόσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρουμε στα πόσα νανόμετρα θα είναι η λιθογραφία της νέας σειράς; Ρωτάω για να κάνουμε μια εκτίμηση γύρω από τις θερμοκρασίες και την κατανάλωση των νέων μοντέλων! Φυσικά θα πρέπει να ξέρουμε και τις συχνότητες των GPUs και το μέγεθος της μνήμης τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρουμε στα πόσα νανόμετρα θα είναι η λιθογραφία της νέας σειράς; Ρωτάω για να κάνουμε μια εκτίμηση γύρω από τις θερμοκρασίες και την κατανάλωση των νέων μοντέλων! Φυσικά θα πρέπει να ξέρουμε και τις συχνότητες των GPUs και το μέγεθος της μνήμης τους!

Οι φήμες λένε για 28nm και αυτό είναι και το λογικό. Είναι πολύ νωρίς για τα 20nm.

 

amd crystal system

http://edc.amdcss.com/course/list/

Ο αντικαταστάτης των solar system gpu στα λαπτοπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη παιδιά!  :-D

 

Ολοι θελουμε/ελπιζουμε/ευχόμαστε για την ΑΤΙ να βγαλει ενα  ανταγωνιστικο προϊόν οχι μονο να χτυπήσει τα Kepler αλλά να σταθεί και κοντά στα Maxwell. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η AMD βγάζει μικρούς (και μεσαίους) πύρινες εδώ και χρόνια, δε πρέπει κανείς να περιμένει δυνατότητες γομαροπυρίνα. Ειδικά γομαροπυρίνα επόμενης γενιάς…

 

Κατά τα άλλα για κάρτες γραφικών μιλάμε και για τους γραφικούς οπαδούς τους ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

 

Εδώ λέει ότι στοχεύουν να βγεί κατευθείαν στα 20nm, και μάλιστα Οκτώβρη.

 

Δεν το νομίζω, για να γίνει αυτό θα περίμενα να πάει το release προς αρχές Q1 2014, όπως είχε υποτεθεί αρχικά.

 

Το αναμενόμενο αυτή τη στιγμή είναι 28nm Οκτώβρη και refresh στα 20 nm Q2-Q3 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει που θα πηδήξει το 8xxx και θα πάει στο 9xxx , αν ισχύσει κάτι τέτοιο τελικά.

 

Από την άλλη έχει υπερεκτιμηθει η 780. Βάση benchmark δεν είναι και τόσο θηρίο και ούτε οικονομική. Με κάποιο SLi ή crossfire την ξεπερνάς με πολύ λιγότερα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και το 9xxx θα το ξεπερνας με sli ,crossfire προηγουμενης γενιας δεν εχει να λεει τιποτα αυτο ...Δεν συγκρινεις ποτε single με multi-gpu κανονας αυτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...