Προς το περιεχόμενο

Nexus 10 299€ @Plaisio "Pick of the day"


Blacky4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή δεν είναι κακή. Ούτε το Nexus 10 είναι κακό μηχάνημα, χωρίς να είναι τέλειο. Το κύριο πρόβλημα δεν είναι τόσο οι δύο πυρήνες και το λαγκ σε κάποιες εφαρμογές όσο το ότι το Android στις 10 ίντσες δεν βρίσκεται ακόμα στο σημείο που θα έπρεπε κάνοντας την εμπειρία όχι ιδανική σε αρκετές περιπτώσεις. Οι περισσότερες εφαρμογές δεν είναι προγραμματισμένες να τρέχουν σε 10 ίντσες καθώς οι χρήστες που χρησιμοποιούν μεγάλα αντρόιντ τάμπλετ είναι λίγοι.  Όταν με 50 ευρώ λιγότερα παίρνεις το σχεδόν εξαιρετικό νέο Nexus 7, η μεγαλύτερη οθόνη έρχεται με δυσανάλογο κόστος.  Καλή η προσφορά για όσους οπωσδήποτε θέλουν προσιτό δεκάιντσο Android, αλλά εγώ δεν θα αγόραζα τη συγκεκριμένη συσκευή αυτή τη χρονική περίοδο ούτε με 250 ευρώ. 

 

+1000 στον φιλο!!!!

Εγω προσωπικα εχω ενα ταμπλετ 8΄(κινεζικο) λιγο καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο αυτο που αναφερεται και σε τιμη 140 ευρω (1,5 χρονια αγορα)

Δυστιχος ομως το εχει φαει η ντουλαπα (ασχετο)

Η αληθεια ειναι οτι πανω απο 7,8΄χανει αυτο που λεμε ευκολο στην μετακινηση ,σε καποια καφετερια - Ikea κλπ.

Για το σπιτι σαν τηλεοραση η υπολογιστης νομιζω οτι ειναι ιδανικο ,αλλα αυτην ειναι η χρηση του κλεισμενο σε 4 ντουβαρια?

Και μην ξεχναται οτι η περισσοτερη εδω μεσα ειναι με ενα κινητο 4,5 - 5 ΄(κινεζικο η μη) τετραπυρινο 1,2 μνημη και κανουν την ιδια δουλεια που θα καννουν με το ταμπλετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγώ παντως πρόλαβα το τελευταίο στο πλαίσιο μεταμόρφωσης..........οταν το έπιασα στα χέρια μου σε 1 λεπτό είχα πάρει την απόφαση......το πακέτο είναι οτι δεν θυμόμουν το πιν της κάρτας γιατί η παλιά δεν είχε οπότε τη έκανα επιτόπου την αγορά μέσω τηλεφώνου με παράδοση στη δουλειά μου.

Και εννοήται ενω τα είχα μετρητά σε 50 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις.

Δόση όσο 2 καφέδες!!! Πιστεύω οτι αξίζει εκτός απο την καλή τιμή του.....για τις 50 άτοκες δόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα το σκεφτομαι,πηγα σημερα απο το πλαισιο και το ειχαν δυστυχως  διπλα απο xperia z. :shock: Η ημερα με την νυχτα βεβαια πιο φωτεινη οθονη,καλη αποκριση και πιο ελαφρυ.ΚΑΙ 150 ευρω παραπανω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα το σκεφτομαι,πηγα σημερα απο το πλαισιο και το ειχαν δυστυχως  διπλα απο xperia z. :shock: Η ημερα με την νυχτα βεβαια πιο φωτεινη οθονη

 

 

είχαν ίδια ρύθμιση στη φωτεινότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αφου μπηκα και στο menu του nexus για να δω αν ειναι στο 100%.Η μεγαλη διαφορα ειναι σε video απο το youtube που ετρεξα ,την ιδια χρονικη στιγμη και στα 2 μηχανηματα.

 

Εdit....Βλεποντας πριν λιγο αυτο το βιντεο νομιζω οτι εβλεπα αλλο tablet και οχι το nexus.Εχει δικιο για το πολυ καλο note που ειναι τουμπανο αλλα λογω τιμης δεν πλησιαζεται αλλα πως δινει στο overall το nexus πρωτο ειναι αξιο αποριας.Μονο την ταχυτητα στην αποκριση του xperia να δειτε ειναι το κατι αλλο.Στη ψηφοφορια βεβαια απο τα μελη στο site αλλαζουν τα πραγματα. http://www.androidauthority.com/best-android-tablet-2013-323608/ Ο καθενας μπορει να καταλαβει τι γινεται.Τεσπα αυτο ειναι το βιντεο...στο  4:35 λεει για τα 10αρια

 

Επεξ/σία από kukukali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.fr/dp/B00EZTR668/ref=gb1h_tit_cin_8327_85686c0f?smid=A1X6FK5RDHNB96&pf_rd_m=A1X6FK5RDHNB96&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-sign-in&pf_rd_r=1ECMF0Y20A2CWD0APPF5&pf_rd_i=51375011&pf_rd_p=453158327 για όποιον θέλει το xperia z. Αλλά σε κάθε περίπτωση στα 360 ευρώ είναι 20% πάνω και οι 50 άτοκες και η ανάλυση που είναι καλύτερη... δεν ξέρω. βέβαια για όποιον δεν πήρε είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασική διαφορά που έχουν τα sasmung με τα nexus δεν είναι ότι τα κουμπιά είναι μέσα στην οθόνη στο nexus. Αρα χάνεις λίγη οθόνη?

ασχετα αν έχει διπλή ανάλυση

Διορθώσετε με να κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανενα μηνα αν εχει μεινει αλλο αποθεμα μπορει να το ριξει κανενα 50αρικο ακομα.

Παντως το καινουργιο που λεγανε οτι θα βγει δεν εκανε ακομη την εμφανιση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιο φιλο ενδιαφερεται για το Nexus μου ηρθε εμαιλ επιβεβαιωσης απο το Plaisio για αυριο Τριτη μετα τις 12 (καλυτερα να παρει τηλεφωνο για σιγουρια) απο το καταστημα της Μεταμορφωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ παντως πρόλαβα το τελευταίο στο πλαίσιο μεταμόρφωσης..........οταν το έπιασα στα χέρια μου σε 1 λεπτό είχα πάρει την απόφαση......το πακέτο είναι οτι δεν θυμόμουν το πιν της κάρτας γιατί η παλιά δεν είχε οπότε τη έκανα επιτόπου την αγορά μέσω τηλεφώνου με παράδοση στη δουλειά μου.

Και εννοήται ενω τα είχα μετρητά σε 50 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις.

Δόση όσο 2 καφέδες!!! Πιστεύω οτι αξίζει εκτός απο την καλή τιμή του.....για τις 50 άτοκες δόσεις.

θα το εχεις παρατησει, θα εχεις αγορασει 1-2 γεννιες ακομα νεξους, και θα πληρωνεις δοσεις ακομα το παλιο!

 

εγω ετσι το σλεφτηκα και δεν εβαλα τοσες δοσεις σε ενα ταβλετ που ειχα παρει! :mellow: :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...