Προς το περιεχόμενο

Μεταναστευση στην Νεα Υορκη.


brucel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν ισχυει σημαινει οτι οι natives ειναι β΄κατηγοριας...

Πληρωνουν τα εξοδα τους κονδηλια απο ΕΕ κλπ

Και ο Ελληνας αν εχει αναγκη δικαιουται βιβλιαριο αποριας που μπαινει δωρεαν στα νοσοκομεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν ισχυει σημαινει οτι οι natives ειναι β΄κατηγοριας...

Πρώτον αυτό:

 

Πληρωνουν τα εξοδα τους κονδηλια απο ΕΕ κλπ

Και ο Ελληνας αν εχει αναγκη δικαιουται βιβλιαριο αποριας που μπαινει δωρεαν στα νοσοκομεια

Δεύτερον, δε σου άρεσε όταν νόμιζες πως ήταν δωρεάν, δε σου αρέσει και τώρα που το ελληνικό κράτος πληρώνεται... Εσύ δηλαδή τι ακριβώς θέλεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρά offtopic έχετε βγεί για την Αμερική μιλάμε για τη μετανάστευση ΕΚΕΙ όχι στην Ελλάδα... ας επικεντρωθούμε σε αυτό και ας διαβάσουμε και εμπειρίες ανθρώπων που τα έχουν καταφέρει ή αλλες πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον αυτό:

 

Δεύτερον, δε σου άρεσε όταν νόμιζες πως ήταν δωρεάν, δε σου αρέσει και τώρα που το ελληνικό κράτος πληρώνεται... Εσύ δηλαδή τι ακριβώς θέλεις;

Αυτό που λένε για τους λαθρομενάστες είναι μεγάλο παραμύθι(οτι και καλα πανε τσαμπα στα νοσοκομεια).  
Επισης πληρωνονται και για να τους ταιζουν να τους παρεχουν σωστη στεγαση και να τους στελνουν στην χωρα τους αλλα φυσικα αυτοι τα καβατσονουν.
 
Δυστηχως βγαζουμε μισος στους αδυναμους τα λαμογια που παιρνουν προνοιακα επιδοματα που δεν τα δικαιουνται δεν λεμε τιποτα.

καρά offtopic έχετε βγεί για την Αμερική μιλάμε για τη μετανάστευση ΕΚΕΙ όχι στην Ελλάδα... ας επικεντρωθούμε σε αυτό και ας διαβάσουμε και εμπειρίες ανθρώπων που τα έχουν καταφέρει ή αλλες πηγές.

Φυσικο ειναι αφου μιλαμε για μεταναστευση να φτασουμε και στην μεταναστευτικη νομοθεσια της χωρα μας.

Μεταναστευση Αμερικη = δυσκολάκι αρκετα. =/

Σχεδον αδυνατο θα ελεγα, οπως επισης για Καναδα και Αυστραλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον αδυνατο θα ελεγα, οπως επισης για Καναδα και Αυστραλια.

 

 

Παλια εχω ακουσει ηταν πιο ευκολο αλλα καποιοι εκαναν το λαθος να εξαπατησουν τους Αμερικανους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια εχω ακουσει ηταν πιο ευκολο αλλα καποιοι εκαναν το λαθος να εξαπατησουν τους Αμερικανους. 

Πολυ πιθανο, Εμενα παλια κατι θειοι μου πηγαν πηγαν μεσω καβατσας-παραθυρακι.

Ο θειος παντρευτηκε μια αμερικανοκυπρια και εφερε αδερφια και τα αδερφια φεραν τα παιδια τους κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο, Εμενα παλια κατι θειοι μου πηγαν πηγαν μεσω καβατσας-παραθυρακι.

Ο θειος παντρευτηκε μια αμερικανοκυπρια και εφερε αδερφια και τα αδερφια φεραν τα παιδια τους κλπ

 

Oι Αμερικανοι δεν ειναι Έλληνες έχω ακουσει απο πλοιαρχο του εμπορικου ναυτικου οτι ειναι υπεροπτες αλλα δεν τον πιστευω. Ειναι αρκετα συνεργασιμοι μεχρι να τους κανεις την μλκια. Μετα απλα παιρνουν μέτρα. Ωραία τακτικη. Και εμεις αμα παιζαμε ετσι δεν θα ειχαμε αυτα τα χαλια τωρα. Με το δεν βαριεσαι και το νερό και αλατι οτι εγινε δουλειες δεν γινονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Αμερικανοι δεν ειναι Έλληνες έχω ακουσει απο πλοιαρχο του εμπορικου ναυτικου οτι ειναι υπεροπτες αλλα δεν τον πιστευω. Ειναι αρκετα συνεργασιμοι μεχρι να τους κανεις την μλκια. Μετα απλα παιρνουν μέτρα. Ωραία τακτικη. Και εμεις αμα παιζαμε ετσι δεν θα ειχαμε αυτα τα χαλια τωρα. Με το δεν βαριεσαι και το νερό και αλατι οτι εγινε δουλειες δεν γινονται. 

Καθε λαος εχει την νοοτροπια του με τα καλα και τα κακα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακριβώς αυτό έχουν άλλη κουλτούρα .. για βάλτους να ζήσουν στην Ελλάδα με 600 ευρώ και την δική μας ποιότητα ζωής (δρόμους γραφειοκρατίες κτλ κλτ ) να σου πώ τι καντήλες θα ανεβοκατέβαζαν κάθε μέρα..

 

Το είχα συζητήσει με φίλους Αμερικάνους για την ποιότητα ζωής στην Ελλάδα και νόμιζαν οτι έλεγα ψέματα.. δεν το χωράει η λογική τους πώς ζεί ο μέσος Ελληνας .. χωρίς υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εκανα application για dv-lottery 2015 και ... the god, helper!! πρεπει να εισαι καργα φαρδυκωλος. εχω ακουσει για 50 πρασινες καρτες ανα 2000 αιτησεις απο ελλαδα. δεν ξερω αν ισχυει το νουμερο...

 

μαιο θα μαθουμε!μπαχαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εκανα application για dv-lottery 2015 και ... the god, helper!! πρεπει να εισαι καργα φαρδυκωλος. εχω ακουσει για 50 πρασινες καρτες ανα 2000 αιτησεις απο ελλαδα. δεν ξερω αν ισχυει το νουμερο...

 

μαιο θα μαθουμε!μπαχαχαχ

το έχασα 2 φορές το Lottery .. ενώ το είχα έννοια 1 χρόνο .. ξεχάστηκα 1 μήνα και πάπαλα.. ξέρουμε κάθε πότε βγαίνει; εχω ξεχάσει εντελώς

Αυτό που διάβασα είναι οτι αν κληρωθείς θα πας σε state οπου οι ίδιοι σου ορίζουν.. Βάση κάποιων κριτηρίων και όχι όπου θέλεις εσύ..

Για πχ μπορουν να σε στείλουν Colorado Καμία σχέση με new york κτλ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι 5 χιλιαδες το ατομο αλλα δεν ειμαι σιγουρος 

 

Kαι πως γνωριζουν ποσοι ακριβως ειναι οι μεταναστες? Αλλωστε το νουμερο αλλαζει καθημερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...