Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ανούσιες υπερβολές χωρίς καν να έχει παίξει το game...είπαμε έχει σοβαρά θέματα atm αλλα όχι και βλακεία, μια χαρά θα γίνει το game στο κοντινό/μακρινό μέλλον.

Xtr δεν είναι indie dude και για αυτό είναι υπερβολικά unfinished, το έχω πει σε παραπάνω post. Συνήθως οι indie εταιρίες που βγάζουν τέτοια game κλείνουν κιόλας. Το ίδιο περίπου έγινε και με το NMS όταν μπήκε η Sony μέσα.

ε πως δεν είναι indie?
Δεν είναι κάποιο μεγάλο dev studio,οι ίδιοι δε το έκαναν και publish?.. independent είναι..αυτό σημαίνει indie.

 

Τα patches τί έγινε; Τα ξέχασε η εταιρία; Έχει να βγει ουυυυυ καιρό.
Μάλλον θα πίνουν πινα κολαδα και θα ονειρεύονται ότι έφτιαξαν κάτι εφάμιλλο του SKYRIM- κλαίω πραγματικά...το λέω και θέλω να σπάσω το πληκτρολόγιο μου

1 ώρα πριν, TitanX είπε

Έχει κάποια bug αλλά είναι playable. Πάντως από το fallout 4 τουλάχιστον για μένα έχει πιο λίγα 

τί έγινε; ποιός ήρθε;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι buddy 1 mil πήρανε από kickstarter και τα υπόλοιπα 30+ mil είναι από Deep Silver και investors. Δες τα προηγούμενα post μου. ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Deep_Silver_video_games

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Πάντως το patch δεν το βλέπω να έρχεται άμεσα 

Screenshot_1.png

ας τους απαντήσω στο twitter,ότι ο κύριος φακτορ είναι να μάθουν προγραμματισμό :P ..αυτοί είναι χειρότεροι από μένα!

Άκου 1 εκατομμύριο +30 από την DS..και έφτιαξαν ένα παιχνίδι φουλ στα bugs,με ανύπαρκτα facial animations,άδειο map και χωρίς τέλος!
οουυυξξωωωω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2018 στις 1:40 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

ας τους απαντήσω στο twitter,ότι ο κύριος φακτορ είναι να μάθουν προγραμματισμό :P ..αυτοί είναι χειρότεροι από μένα!

Άκου 1 εκατομμύριο +30 από την DS..και έφτιαξαν ένα παιχνίδι φουλ στα bugs,με ανύπαρκτα facial animations,άδειο map και χωρίς τέλος!
οουυυξξωωωω

Ε όχι και άδειο, ενα σωρό δέντρα έχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καλεσω τον @xtrmsnpr στο κοκκινο δωματιο, να δοκιμασει και να μας πει τι γινεται με το καινουριο patch. :D

Το επομενο θα ειναι το v1.4..

- -

Release Notes for version 1.3

9 MARCH - WARHORSE_JIRIRYDL
  • The game now has Save and Exit feature.
  • Saving is much more robust and saves won't get corrupted even if the game crashes while saving.
  • Performance improved
    • LoD switching tweaked, reducing pop-in and improving texture streaming.
    • Stuttering in some areas reduced.
    • Slightly smoother framerate on Vsync 30. (Consoles and some PCs)
  • Improved lockpicking
    • New interface design makes it much easier to hold the sweet spot while turning the lock.
    • Easy and Very Easy trunks are now easier to lockpick when playing with controller. (Mouse difficulty unchanged)
  • Improved pickpocketing
    • You will no longer get caught if you stop at the beginning of the minigame. (Unless someone sees you)
    • The risk indicator is now much more precise. When green, you are sure not to get caught.
  • Alchemy bench will no longer shoot you into the air.
  • The last quest with Lord Capon is now visible on the map when he is ready to assign it to you.
  • Guards won't frisk you so often.
  • Your horse shouldn't get stuck when jumping fences.
  • Horse items are cleaned along with player items in bathhouses.
  • You can see when looking at a bed whether it will save your game.
  • You can sleep on beds without having to sit down first.
  • Levelling up stealth by sneaking past enemies is more consistent.
  • Sneaking past sleeping NPCs is now easier.
  • Some easily accessible trunks with extremely good loot have been removed.
  • Cave mushrooms can now be found in many other damp places.
  • You can no longer autocook potions that you haven't brewed by hand at least once before.
  • German voiceovers will no longer cut off in mid-sentence in cutscenes.
  • Late game player strength tweaked
    • Some combat perks that were unintentionally overpowered were tuned down.
    • Weapons scale less with high-level stats.
    • It should now be much harder to kill high-level enemies with one hit. (Unless they're helmetless. Stupid Runt...)
  • Other combat system tweaks
    • "Untargeted attack" exploit fixed.
    • Enemy combat archery AI improved.
    • Guards now react to combat more aggressively.
    • And many other minor tweaks.
  • (PC only) It is now possible to select different types of anti-aliasing.
  • (PC only) It is now possible to set VSync to 30 or 60, or disable it completely.
  • (PC only) Steam Cloud saving enabled.
  • And over 300 other fixes in various quests.
  • Turkish subtitles added.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εεε λοιπόν power of love βλέπω όταν κάθομαι για μεσημεριανό..πιο χαζοί πεθαίνεις αυτοί εκεί μέσα!
Ελπίζω το patch να λέει,είναι 5.7gb Το κατεβάζω τώρα και σας λέω!

EKZ8qyx.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.7GB my arse! Ειλικρινά τί διόρθωσαν ακριβώς; Θέλω έναν από τους devs να μου πει τί τεστινκ έκαναν πριν μας το δώσουν!

Σε κάποια πόρτα δεν κόλλησα. Lockpicking δεν έκανα,δεν έχω για να δοκιμάσω :P .
fps is all over the place,ακόμα και στα lowest settings,αλλά όχι τόσο χάλι όσο πριν!

Facial animations ΔΕΝ έβαλαν,κάτι ηλίθιους βλέπεις να κουνάνε σαν εκκρεμές κεφάλι και χέρια.
Κάνεις το οτιδήποτε ή μιλάς με άλλους,και ακούς NPC να σε χαιρετάνε και να πατάνε πάνω από τον υπάρχον διάλογο και δεν ακούς τί σου λέει αυτός που μιλάς,ευτυχώς που υπάρχουν υπότιτλοι, "Hello Henry,hi Herny,oh hello there Herny"..ε βάλτε τον Χενρι εκεί που ξέρετε!

Τα quests,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν τα έφτιαξαν! Δηλαδή τα νεύρα μου @@@@@@@@@@ !!! Έχει κολλήσει ο ένας ο NPC που ακολουθούσα και δεν γίνεται να προχωρήσει το παιχνίδι χωρίς αυτόν..μιλάμε για main quest!

4 ώρες από την στιγμή που σας πόσταρα, είμαι μέσα στο παιχνίδι..με αυτόν τον *** κολλημένο τoν nightgale,3 ώρες στην καρέκλα του και γω να μην έχω τι να κάνω πέρα από side quests.. Πήγα-ήρθα, έκανα έρανα,ο τύπος είναι κολλημένος εκεί!
Εννοείται πως δεν ξεκινάω το παιχνίδι από την αρχή..θα είναι η 4η φορά αν το κάνω,έχω μάθει τα πάντα να τα κάνω τυφλοσούρτη.

Επίσης είδα ότι κάποια settings στα γραφικά δεν άλλαζαν..Άλλαζα το lod ή το object distance και έβαζε δικά του πράγματα..

Οι τύποι είναι τραγικοί,έχουν βάλει για οχλαγωγία μέσα στις πόλεις-χωριά, και τα NPC που κυκλοφορούν παίζει να ναι το πολύ 20..και ακούγεται λες και είσαι down town Manhattan ξέρω γω :P  .


Δηλαδή στα διάλα με το κ**λ*παίχνιδο και τους γελοίους τους devs. :angry:
Πιστεύω 23 ώρες στο παιχνίδι φτάνουν και αναμονή για τα patches για να πάω να γράψω αρνητική κριτική στο steam ή δε θα μπορέσει να κοιμηθεί το μισό ινσομνια αν το κάνω αυτό και θα έρθει να μου πει ότι είναι ένα μικρό studio και γω άσχετος που θα έπρεπε να χω περάσει κανονικά μισό αιώνα πάνω από το παιχνίδι για να χω άποψη;
Εδώ υπάρχουν άτομα με 2ώρες στο παιχνίδι και έχουν βάλει θετική ψήφος,αυτοί είναι άγιοι άνθρωποι μάλλον!


Αλλά όχι,θα παίξω κιάλλο,θα περιμένω και το επόμενο patch! Και τότε πραγματικά θα κάνω rate.
Όχι τίποτα μη με πείτε κακοπροαίρετο.
 

ΥΓ, τουλάχιστον μειώθηκε το loading όταν πατάς να μιλήσεις σε κάποιο NPC..

ΥΓ2, 12 φίλους έχω στο steam που έχουν το παιχνίδι,βλέπω σκίζονται να το παίξουν..ΝΟΤ!

ΥΓ3, αντίο για την ώρα

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, seithan είπε

Έχω την εντύπωση οτι αγοράζετε day-1, μόνο και μόνο για να γίνεται κουβέντα μετά στα φόρα, δεν εξηγείται αλλιώς. 

:lol::lol:

αφού δε μπορούμε να παίξουμε..τουλάχιστον ας έρθουμε πιο κοντά και ας μιλήσουμε!

άσε που κοντεύει μήνας και το παιχνίδι δεν...παίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να φτιαχτει...το παιχνιδι επρεπε να βγει σε εναμιση χρονο κανονικα.Παντως με ξεπερναει ποσο *** μας θεωρουν οι εταιρειες,σου λενε ασε το ***  να παιζει με δοσεις καθε δυο μερες θα βγαζω patch για διορθωνει και μια τσαπατσουλια,το ποσα reload εχω κανει γιατι κολλησα σε σκαλες ,ειτε επειδη κολλησε το αλογο καπου...ειτε οταν ο αλλος κοιμοταν και μου ελεγε μη με ξυπνας μεσα στη νυχτα και ειχε νταλα ηλιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...