Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

δεν ήταν preorder (ήταν κάτι ώρες μετά την κυκλοφορία του :P ),αλλά και να περίμενα δε θα έβγαινε κάτι..εδώ εγκώμια του πλέκουν όλοι,και το ετοιμάζουν για το the new shit.
Δε πιστεύω να έβρισκα "κακά" λογάκια..δεν παραδέχονται ότι δεν τρέχει το παιχνίδι σωστά και ότι δεν έχει facial animations.. σιγά μην έβρισκα όλα τα καλούδια :P που έχω βρει παίζοντας μέσα από gameplay videos..

Δε γίνεται,μου αρέσει ( :D )η ιστορία του μπούμπη Χένρι και όσο έχω παίξει..τα ηλίθια bugs να μην είχε και να έτρεχε πιο καλά..κάθε 10 λεπτά freezαρει για 2-3δευτερόλεπτα.
από απορία θα το έβαζα στον ssd,αλλά why bother?
Στις κονσόλες πως παίζει αυτό το αίσχος;

Βασικά είναι μέχρι να βαρεθώ να κάνω reload όποτε μπαίνω σε ένα δωμάτιο και δεν μπορώ να βγω..
Κατάλαβες τώρα που είναι χρήσιμο το money hack? Έχω αγοράσει μια ντουζίνα snaps και άντε γεια :P

Κάτι ακόμα, ΠΟΣΟ ΓΤΠ είναι το lockpicking????? Πραγματικά τί σκεφτόντουσαν όταν το έφτιαξαν;
Φαντάζομαι 10μλκες γύρω από ένα τραπέζι, να βρίσκουν καταπλικτική την ιδέα,να πρέπει να γυρίσεις ταυτόχρονα τους μοχλούς στο gamepad,και τον έναν να τον κρατάς σταθερό.. πιστεύω εκείνη την μέρα πρέπει να κατουρήθηκαν πολλά βρακιά από την ιδέα αυτή..
Όχι πως με το πληκτρολόγιο-ποντίκι είναι καλύτερα, βράστα είναι.. είπαμε να παίξουμε ένα παιχνίδι,όχι να κάνουμε συγχρονισμένη κολύμβηση :D ..
μου αρέσει που τα χωρίζουν σε easy/medium/hard :P

Κατέβασε τα 2 πρώτα mods. Βοθηθανε.

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/top/

Για lockpicking έβαλα το παρακάτω που βοηθάει. Κατεβάζω και sensivity από το ποντίκι και παλεύεται.

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/32

Επεξ/σία από Joe-4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντάξιει, πέταξα αετό και ήρθα πάλι αγαπημένοι μου


sma1Hp2.jpg

omluOId.jpg

 

καλέ ο κολλητός σας το αγάπησε (μήπως μιλάει και αυτός στο παιχνίδι; ίδια φωνή με τον μπούρδα Χένρι έχει σχεδόν)
(διαβάστε μέσα στο βίντεο το σχόλιο του CharlesFBronson :P )

 

 

18 ώρες πριν, seithan είπε

Xtrm, ζούμε,  ΣΩΤΗΡΑ να σε δούμε! 

:lol:

 

ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ
(να μη πούμε ούτε μια μλκια δλδ; )

 

5 ώρες πριν, Joe-4 είπε

Κατέβασε τα 2 πρώτα mods. Βοθηθανε.

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/top/

Για lockpicking έβαλα το παρακάτω που βοηθάει. Κατεβάζω και sensivity από το ποντίκι και παλεύεται.

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/32

γιεπ τα είδα,ευχαριστώ..
Θα περιμένω να στρώσει το παιχνίδι λίγο και μετά θα το μοντάρω εαν δεν το διορθώσουν οι τυπάδες..

----------------------------------

 

όπως λέει και μέσα στο βίντεο,  σίξτι ντόλαρ γκέημ :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πούλησαν ένα mil κομμάτια και ούτε κουβέντα για τα κομμένα features και multiplayer...αλλα εντάξει δώσαν ένα steam key δώρο στο twitter για το mil πωλήσεις...αρχίζω και γέρνω προς την γνώμη του Xtr για τους devs. :mad:

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμενα features τα αναφεραν καθε φορα στα βιντεο που κανανε για ποιον λογο κοπηκαν . Αντιθετα παρα πολλοι μεχρι και μερικους μηνες πριν το release ταζαν τον ουρανο με ταστρα και στο τελος δεν υπηρχαν ουτε τα μισα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, έλεος πια με τα bugαρισμενα quests!

Δε γίνεται να έχουν βγάλει 3 patches και να μη τα έχουν φτιάξει..έχω βαρεθεί να κάνει reloads!

Άντε να βγει η gog έκδοση να το κατεβάσετε από κάνα τορεντ να δείτε το αισχος, όχι τπτ να μη νομίζετε ότι είμαι υπερβολικός.

Τί να πω... Δίνουμε τα λεφτά μας σε κλέφτες!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Λοιπόν, έλεος πια με τα bugαρισμενα quests!

Δε γίνεται να έχουν βγάλει 3 patches και να μη τα έχουν φτιάξει..έχω βαρεθεί να κάνει reloads!

Άντε να βγει η gog έκδοση να το κατεβάσετε από κάνα τορεντ να δείτε το αισχος, όχι τπτ να μη νομίζετε ότι είμαι υπερβολικός.

Τί να πω... Δίνουμε τα λεφτά μας σε κλέφτες!

Αμάν γκρίνια :P

Εγώ πάντως λίγο που το έχω δει, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Από την άλλη αν βγάλουμε τη μεζούρα, πράγματι σε αρκετά σημεία φαίνεται κάπως λειψό (εκφράσεις προσώπων κλπ). Η αίσθηση ωστόσο που αφήνει είναι ότι -εφόσον βγουν τα κατάλληλα patch- θα αποτελέσει σημείο αναφοράς για το είδος.(Για να σε προλάβω αγαπητέ Άκη, δεν εννοώ ότι θα θεωρηθεί κάποια ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών -ή θα κοντράρει το witcher-, αλλά ότι θα επηρεάσει σημαντικά το είδος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ragequit πάντως γράφει για ένα τίτλο με φοβερά ενδιαφέρων ιδεές και σίγουρα δεν είναι του πεταματού. Απλά νομίζω μικρο studio και θα τους πάρει καιρό να διορθώσουν όλα τα bug του

https://ragequit.gr/reviews/item/kingdom-come-deliverance-pc-review

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fever25 είπε

Αμάν γκρίνια :P

Εγώ πάντως λίγο που το έχω δει, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Από την άλλη αν βγάλουμε τη μεζούρα, πράγματι σε αρκετά σημεία φαίνεται κάπως λειψό (εκφράσεις προσώπων κλπ). Η αίσθηση ωστόσο που αφήνει είναι ότι -εφόσον βγουν τα κατάλληλα patch- θα αποτελέσει σημείο αναφοράς για το είδος.(Για να σε προλάβω αγαπητέ Άκη, δεν εννοώ ότι θα θεωρηθεί κάποια ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών -ή θα κοντράρει το witcher-, αλλά ότι θα επηρεάσει σημαντικά το είδος).

 

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

το ragequit πάντως γράφει για ένα τίτλο με φοβερά ενδιαφέρων ιδεές και σίγουρα δεν είναι του πεταματού. Απλά νομίζω μικρο studio και θα τους πάρει καιρό να διορθώσουν όλα τα bug του

https://ragequit.gr/reviews/item/kingdom-come-deliverance-pc-review

Ναι Άλεξ,θα είναι σημείο αναφοράς προς αποφυγή!:P
(αλλά όπα,εσυ μπορεί να μη το λες,αλλά γίνεται ένας κακός χαμός ότι είναι το RPG των rpg..και γω κάθομαι και χτυπάω το μηχανικό πληκτρολόγιο μου στο κεφάλι μου.)

 

δεν είπαμε ότι δεν είναι ενδιαφέρον..και ωραίες ιδέες έχει,αλλά εντάξει με τις ιδέες θα μείνει,αυτό το παιχνίδι δεν διορθώνεται ούτε με 10 patches..(ήδη βγήκαν 3 και τίποτα)
Κουτσό είναι..Σα να έχεις πάρει ένα σουρωτήρι και να το έχεις βάλει στην θάλασσα και να περιμένεις ότι θα επιπλεύσει,αυτό είναι το παιχνίδι.

Το παιχνίδι έχει αίσθηση ALPHA state,ούτε καν beta!

Πραγματικά γιατί το έβγαλαν τώρα,αφού δεν είναι έτοιμο..

 

 

Σε αυτό που τα σπάει είναι,ότι και να κάνεις σου δίνει stats και δεν χρειάζεται να κάνεις βλαμμένα quests ώστε να πάρεις lvl/xp..Εκεί είπα,αμην ένα παιχνίδι που το κάνει αυτό!
(το setting μου αρέσει,ο τεχνικός τομέας είναι που με διαολίζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι θα αποτελεσει σημειο αναφορας για το μελλον,εχει πολυ ωραιες ιδεες.Εχει ομως και πολλα προβληματα.Επισης κινειται στο μοτιβο των τελευταιων χρονων οπου γινονται πασαλειμματα απο τους εκδοτες.Οι εταιρειες δεν μας σεβονται  - ουτε εγω τις σεβομαι ,οποτε τον οβολο μου δεν θα τον δουν ΟΣΕΣ ωρες και αν περασω μεσα στο game.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μην είσαι και περήφανος για αυτό που λες, ο σωστός gamer imho απλά δεν ασχολείται καθόλου με games που τον ενοχλούν οι πολιτικές των εταιριών ή άμα θες τόσο πολύ να το παίξεις το βάζεις στο backlog και το παίζεις μετά από καιρό με όλα τα patches όμορφα και ωραία στην μιση τιμή ;) no offence bud. Xtr το Skyrim το έκανε αυτό και νομίζω αλλα δεν είμαι σίγουρος και το Oblivion.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ναι Άλεξ,θα είναι σημείο αναφοράς προς αποφυγή!:P
(αλλά όπα,εσυ μπορεί να μη το λες,αλλά γίνεται ένας κακός χαμός ότι είναι το RPG των rpg..και γω κάθομαι και χτυπάω το μηχανικό πληκτρολόγιο μου στο κεφάλι μου.)

δεν είπαμε ότι δεν είναι ενδιαφέρον..και ωραίες ιδέες έχει,αλλά εντάξει με τις ιδέες θα μείνει,αυτό το παιχνίδι δεν διορθώνεται ούτε με 10 patches..(ήδη βγήκαν 3 και τίποτα)
Κουτσό είναι..Σα να έχεις πάρει ένα σουρωτήρι και να το έχεις βάλει στην θάλασσα και να περιμένεις ότι θα επιπλεύσει,αυτό είναι το παιχνίδι.

Το παιχνίδι έχει αίσθηση ALPHA state,ούτε καν beta!

Πραγματικά γιατί το έβγαλαν τώρα,αφού δεν είναι έτοιμο..

Σε αυτό που τα σπάει είναι,ότι και να κάνεις σου δίνει stats και δεν χρειάζεται να κάνεις βλαμμένα quests ώστε να πάρεις lvl/xp..Εκεί είπα,αμην ένα παιχνίδι που το κάνει αυτό!
(το setting μου αρέσει,ο τεχνικός τομέας είναι που με διαολίζει)

καλά αυτό ότι δεν διορθώνετε μην το λές. Θυμήσου λίγο το gothic 3 πως έιχε κυκλοφορήσει. Μιλάμε για μένα ήταν το ποιο bug game που έχω παίξει ever. Για την ακρίβεια είχα παίξει μια ώρα και το παράτησα για κανα χρόνο και που το τελείωσα μετά. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα, ποτε δεν το καταλαβα.. Πρωτα το παιζετε ολο παροτι δεν το ευχαριστιεστε αλλα δεν ειστε διατεθειμενοι να πληρωνετε μια.. Σαν να μην σας αρεσει το πιατο αρκετα αλλα το σαβουριαζετε στο εστιατοριο επειδη ειναι δωρεαν.. 

Εμενα αν δεν μου αρεσει το παιχνιδι δεν το συνεχιζω απλα.. Δεν μπορω αλλωστε να το συνεχιζω αν με ενοχλει σε οποιοδηποτε τομεα ή το αφηνω για αργοτερα οπως ειπωθηκε. Οχι το παιζω ολο και μετα λεω meh και δεν δινω και μια για να στηριξω μια προσπαθεια.. /sigh

 

Το παιχνιδι δεν το εχω αγορασει εχω αρκετο backlog προς το παρον ειδικα τωρα που ξαναπηρα το ps4 prο, αλλα απο οτι ακουω θελει δουλεια ακομη οποτε καλυτερα να το δοκιμασω και αργοτερα.. 

 

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...