Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, 3DJIN είπε

εγω τερματησα 25+ ωρες ,μεγαλο τρολαρισμα για να περασει η ωρα και να γραφτουν επιπλεον ωρες gameplay στο τελος,ειδικα στους β τιτλους οπου πας ...βολτα με το αλογο  μεχρι την ακρη του χαρτη ειναι να κοψεις φλεβες απο το τρολιν των δημιουργων...

Αν το ειχα αγορασει θα ειχε φαει refund,αδειος χαρτης εντελως...

Όντως πολύ μάπα το ending. Δεν ολοκληρώσαν ούτε το main quest. Στην αρχή λέγαν να το βγάλουν σε acts. Έπειτα το μετανιώσανε και είπαν θα το βγάλουν ολόκληρο μια και καλή. Από ότι βλέπω βγάλαν το Act I και Act II και το Act III θα το βγάλουν σε DLC. Ο χρόνος αναμονής για κάθε Act είπαν θα είναι 9 μήνες (κανά χρόνο με τα delays). Όσοι δεν το έχετε παίξει ακόμη και θέλετε να το ξεκινήσετε όταν πατσαριστεί, περιμένετε να βγει και το DLC γιατί μέχρι στιγμής είναι τα 2/3 από ολόκληρο παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από ό,τι διαβάζω, βγάζω το συμπέρασμα οτι το παιχνίδι βρίσκεται σε φάση Early Access, παρόλο οτι έχει γίνει κανονικό launch.

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς εργαλεία modding έχουν δώσει, αλλά μόνο οι Modders μπορούν να το σώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joe-4 είπε

Όντως πολύ μάπα το ending. Δεν ολοκληρώσαν ούτε το main quest. Στην αρχή λέγαν να το βγάλουν σε acts. Έπειτα το μετανιώσανε και είπαν θα το βγάλουν ολόκληρο μια και καλή. Από ότι βλέπω βγάλαν το Act I και Act II και το Act III θα το βγάλουν σε DLC. Ο χρόνος αναμονής για κάθε Act είπαν θα είναι 9 μήνες (κανά χρόνο με τα delays). Όσοι δεν το έχετε παίξει ακόμη και θέλετε να το ξεκινήσετε όταν πατσαριστεί, περιμένετε να βγει και το DLC γιατί μέχρι στιγμής είναι τα 2/3 από ολόκληρο παιχνίδι.

αλήθεια τώρα;

και πέταξα τα λεφτά για μια μισοτελειωμένη βλακεία; πωωω!
και μετά μου λέτε γιατί κράζω
:(

 

υπάρχει κάποια πηγή σε αυτό που λες;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αλήθεια τώρα;

και πέταξα τα λεφτά για μια μισοτελειωμένη βλακεία; πωωω!
και μετά μου λέτε γιατί κράζω
:(

υπάρχει κάποια πηγή σε αυτό που λες;

Πηγή πέρα από σχόλια χρηστών δεν βρήκα, αλλά άμα δεις το τέλος θα καταλάβεις ότι στέκουν.

https://forum.kingdomcomerpg.com/t/about-the-different-story-acts/30510

https://steamcommunity.com/app/379430/discussions/0/1700542332333472136/

http://steamcommunity.com/app/379430/discussions/0/2860219962095209212/?ctp=8

1 ώρα πριν, seithan είπε

Από ό,τι διαβάζω, βγάζω το συμπέρασμα οτι το παιχνίδι βρίσκεται σε φάση Early Access, παρόλο οτι έχει γίνει κανονικό launch.

Δεν ξέρω τι ακριβώς εργαλεία modding έχουν δώσει, αλλά μόνο οι Modders μπορούν να το σώσουν.

Ακόμα και για το full modding support που είχαν ανακοινώσει, έχουν πετάξει το μπαλάκι στην Crytek για το αν θα δώσει την άδεια να κάνουν release τα tools.

 

Επεξ/σία από Joe-4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

"Yes, we have DLC plans already, which we will produce together with our partner Deep Silver. Right now, we don´t have details about it yet, please stay tuned."

Μάλιστα δηλαδή το ένα και μοναδικό πράγμα που λεγόταν ότι είναι εξαιρετικό στο game δεν είναι καν τελειωμένο. Περαστικά μας. :mad:

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Αν ισχύει θα αρχίσω κι εγώ να τα παίρνω κρανίο και θα δικαιωθει ο xtr

φίλε μου,δικαιωμένος ήμουν από τα πρώτα λεπτά που έπαιξα το παιχνίδι και από το πρώτο μου σχόλιο εδώ! Δεν περιμένω την έγκριση σας! :P


μιλάμε υπάρχουν αυθάδεις ανθρώποι,δείτε άρθρο που γράφτηκε.

What Kingdom Come: Deliverance Can Teach Bethesda's Elder Scrolls Series

Ειλικρινά τί σκέφτηκαν αυτοί που το έγγραφαν; Γιατί στον Π, πρέπει το επόμενο TES να είναι hardcore..ρε άντε από δω χάμω!
Γενικά ο κόσμος που έχει παίξει το παιχνίδι,δεν ξέρω με τί μετριάτζες μεγάλωσε και έχει παίξει για να το εξυμνεί το παιχνίδι.. Παίζει να έχει βαρεθεί την ζωή του η κοινότητα των rpg παιχνιδιών,δεν εξηγείται αλλιώς.. Έχουμε ένα παιχνίδι με άπειρα game breaking bugs,εδώ καλά καλά τα quests δεν νιώθουν τώρα έρχεται να προστεθεί ότι το τέλος θα βγει σε dlc? (α μην ξεχάσω τα ανύπαρκτα face animations) Και αυτοί χτυπάνε παλαμάκια!

Τουλάχιστον χαίρομαι που δε τα γράφω μόνο γω,αλλά και άλλοι..

Άντε οι υπόλοιπο δεν κατεβάσατε την gog έκδοση; Θέλουμε ΓΝΩΜΕΣ,αξιόπιστες,όχι σα και τις δικές μου!


 

  ΥΓ, ευχαριστώ για την τροφή που μου δώσατε,και ήμουν πολύ ήρεμος τελευταία:D

ΥΓ2, για να δείτε πόσο δίκαιος είμαι,ακόμα δεν έχω πάει στο steam και στο metacritic για να βαθμολογήσω! Περιμένω τον 1 μήνα κυκλοφορίας του. Αλλά κλασικά εαν δεν συμπληρώσω 1000 ώρες πως τολμώ να μιλαώ,το περιμένω και σα σχόλιο εδώ,αλλά και μέσα στα σχόλια του steam.

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

φίλε μου,δικαιωμένος ήμουν από τα πρώτα λεπτά που έπαιξα το παιχνίδι και από το πρώτο μου σχόλιο εδώ! Δεν περιμένω την έγκριση σας! :P

 

Για αυτόν το λόγο υπάρχουν τα φόρουμ φίλε μου για να ανταλλάσσουμε απόψεις και δεν δίνουμε καμία έγκριση σε κανένα για τίποτα (και ούτε περιμένουμε να μας δώσει κανείς)

για παιχνίδια μιλάμε εδώ πέρα όχι για το μέλλον μας και το μέλλον τον παιδιών μας.:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zvarthangalos είπε

Για αυτόν το λόγο υπάρχουν τα φόρουμ φίλε μου για να ανταλλάσσουμε απόψεις και δεν δίνουμε καμία έγκριση σε κανένα για τίποτα (και ούτε περιμένουμε να μας δώσει κανείς)

για παιχνίδια μιλάμε εδώ πέρα όχι για το μέλλον μας και το μέλλον τον παιδιών μας.:D

Αααα δε ξερω, ότι διαβάζω το απαντάω.

Αλλά σε λίγο καιρό το ξέρεις ότι θα προσκυνήσετε την αρχική και μοναδική μου κριτική του παιχνιδιού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την πρώτη μέρα που ξεκίνησε στο kickstarter είχαν πει ότι θα βγουν 3 act για το παιχνίδι ξεχωριστά γιατί μερικοί πέφτουν από τα σύννεφα δεν ξέρω.  

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί noFear ο περισσότερος κόσμος έχει συνηθίσει σε αρχή και τέλος και όχι καθώς riding να σε πετάει στο main menu χωρίς να έχεις τελειώσει το main quest. Ας το κλείνανε με κάποιον καλύτερο τρόπο, δεν νομίζω ότι όσοι αγοράζουν το game από το steam έχουν ήδη επισκεφθεί την kickstarter σελίδα για να ενημερωθούν τι είχαν σκοπό να κάνουν 4 χρονια πριν. Το Deus Ex MD θυμάσαι τι κράξιμο έφαγε για τον ίδιο λόγο. Από εκεί και πέρα για μένα είναι απαράδεχτο να περιμένω "DLC" για να τελειώσω το fully released main game. Ούτε episodic game να αγοράσαμε.

Kingdom Come: Deliverance Reportedly Cost 36.5 Million Dollars

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2018 στις 10:42 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

αλήθεια τώρα;

και πέταξα τα λεφτά για μια μισοτελειωμένη βλακεία; πωωω!
και μετά μου λέτε γιατί κράζω
:(

υπάρχει κάποια πηγή σε αυτό που λες;

το οτι ειναι μια μισοτελειωμενη βλακεια, κανει μπαμ απο χιλιομετρα.

Αφου παιζεις games τοσα χρονια, δεν μπορουσες να το καταλαβεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, firepc είπε

το οτι ειναι μια μισοτελειωμενη βλακεια, κανει μπαμ απο χιλιομετρα.

Αφου παιζεις games τοσα χρονια, δεν μπορουσες να το καταλαβεις?

Κοίτα άμα δεις τα πρώτα μου μηνύματα θα δεις ότι έλεγα ότι μάλλον θα ναι βλακεία κ δεν θα μου αρέσει. Αλλά αν δεν δοκιμάσω δεν μπορώ να ξέρω,ε δοκίμασα xD .

 

Τουλάχιστον ας φτιαχτούν τα quests bugs ...όσο για το τελείωμα τί να πω.. αν indie εταιρεία τα κάνει αυτά ,τότε μη περιμένετε να γλυτώσουμε από τους μεγάλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανούσιες υπερβολές χωρίς καν να έχει παίξει το game...είπαμε έχει σοβαρά θέματα atm αλλα όχι και βλακεία, μια χαρά θα γίνει το game στο κοντινό/μακρινό μέλλον.

Xtr δεν είναι indie dude και για αυτό είναι υπερβολικά unfinished, το έχω πει σε παραπάνω post. Συνήθως οι indie εταιρίες που βγάζουν τέτοια game κλείνουν κιόλας. Το ίδιο περίπου έγινε και με το NMS όταν μπήκε η Sony μέσα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως ρε παιδιά τόσες σελίδες hate για ένα παιχνίδι σπάνια έχω δει. Εντάξει δεν είναι και τόσο μάπα το παιχνίδι, κρατούσα μικρό καλάθι γι αυτό ίσως το ευχαριστίεμαι, μέχρι στιγμής. Έχει κάποια bug αλλά είναι playable. Πάντως από το fallout 4 τουλάχιστον για μένα έχει πιο λίγα 

Επεξ/σία από TitanX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...