Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πως τα βλέπει ο kostagr78 αλλά εμένα ίδιο μέγεθος μου φαίνονται.

 

Πέραν τούτου, δεν βλέπω κάτι δυσλειτουργικό στα tiles, είτε είναι 8άρι είτε 10άρι το tablet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφέρομαι και σε μεγαλύτερα touch screens μέχρι 20 ίντσες.

 

Στις μεγαλύτερες οθόνες μπορείς να μεγαλώσεις τα tiles χωρίς να φοβάσαι ότι δεν θα χωρέσουν. Έτσι λοιπόν γίνονται πραγματικά λειτουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι αυτοματα ρυθμησμενο το metro ui και πρεπει να ξεπερασεις τις 18" για να δεις διαφορα στο μεγεθος τον γραμματων και των επιλογων μεσα στο metro ui!

Απο 8-18" ειναι ανεπαισθητη η διαφορα και στα titles και μεσα στις εφαρμογες και ιδιος στα tablets η ms φροντησε να ειναι στο μεγεθος που πρεπει σε ολες τις ιντσες!!!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα να κανεις το ειδικο σε θεματα που δεν τα κατεχεις,καλυτερα να ενημερωθεις καλυτερα!

Αυτο το θεμα δεν εχει ανηχτει για τυπους που θελουν να τρολλαρουν,αλλα για αυτους θελουν καποια βοηθεια ή καποια ΣΩΣΤΗ ενημερωση στα windows tablet!

 

 

10" vs 12.5" με την ιδια αναλυση!!!

 

 

 

Την άποψή μου έγραψα για όλα τα μεγέθη οθονών στα οποία έχω βιώσει το METRO UI.

 

Εσύ τρολλάρεις κάνοντας τον ειδικό σε ένα θέμα που δεν κατέχεις. Ότι τα μεγέθη των tiles αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι και σε μεγαλύτερα touch screens μέχρι 20 ίντσες.

 

Στις μεγαλύτερες οθόνες μπορείς να μεγαλώσεις τα tiles χωρίς να φοβάσαι ότι δεν θα χωρέσουν. Έτσι λοιπόν γίνονται πραγματικά λειτουργικά.

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια για τη χρηση,αυτο ειναι ειμαι ιδιοτροπος και θελω περισσοτερα title στην αρχικη οθονη!

Με αλλα λογια,σε παρακαλω πηγενε αλλου να τρολλαρεις και ασε το θεμα να συνεχησει για τους λογους που ανοικτικε!

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά σου τα σπάνε. 


Είμαι στο σωστό θέμα, καθώς αναζητώ για αγορά windows tablet, και γράφω κάποιες παρατηρήσεις από την πρώτη μου εμπειρία με τέτοιες συσκευές.

 

Απλά λέω ότι για να απολαύσεις αυτό το λειτουργικό, κατά την άποψή μου, χρειάζεται να πας σε μεγαλύτερα μεγέθη οθονών, από ότι .,πχ. στο Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά σου τα σπάνε. 

 

Είμαι στο σωστό θέμα, καθώς αναζητώ για αγορά windows tablet, και γράφω κάποιες παρατηρήσεις από την πρώτη μου εμπειρία με τέτοιες συσκευές.

 

Απλά λέω ότι για να απολαύσεις αυτό το λειτουργικό, κατά την άποψή μου, χρειάζεται να πας σε μεγαλύτερα μεγέθη οθονών, από ότι .,πχ. στο Android.

Καμια σχεση και μην επιμενεις!

 

Σε 10" tablet!

post-192952-0-88248500-1392646674_thumb.png

 

post-192952-0-20052600-1392646692_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτο unboxing +hands on video review του ThinkPad 8

 

https://www.youtube.com/watch?v=t0rVs1Lvac4


κοπέλια έχω θολώσει!!

θέλω ένα windows pro tablet με καλή μπαταρία, πενάκι, multitouch στα 350 max... υπάρχει?

Το Asus Vivo Tab Note 8 στα 329 ευρώ

 

Επειδή το εχω στην κατοχή μου εδώ και 4 ημέρες θα πω κάποιες πρώτες εντυπώσεις.

 

1.Στιβαρη κατασκευή και καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς τριξιματα.κλπ.

2.Οθονη σε ικανοποιητικά επίπεδα με ζωντανά, φυσικά χρώματα,καλες γωνίες θέασης στα ιδια επίπεδα θα έλεγα με το iPad mini που εχω

3.Στη συσκευασία έρχεται με ενσωματωμένη 8gb micro sd στην υποδοχή με το recovery partition-ελευθερος χώρος διαθέσιμος στο χρηστη είναι 15gb μαζί με τα office 13 που είναι στο πακετο(πληρης έκδοση)

Δεν επιχείρησα να διαγράψω οτιδήποτε,ουτε να κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows για να ελευθέρωση χωρου.

4.Wacom digitizer σε υψηλη επίπεδα λειτουργίας και το μόνο θέμα που υστερεί είναι στις άκρες στις γωνίες που βέβαια είναι σύνηθες φαινόμενο με Wacom(λιγο λιγότερο η περισσοτερο ανάλογα τη συσκευη αλλα υπάρχει γενικός)

5.Αυτονομια συσκευής γύρω στις 7-8 ώρες μου βγάζει, ικανοποιητικά νούμερα θα έλεγα.

6.Η ένταση των ηχείων θα τα χαρακτηριζα μέτρια πράγματα, τα περίμενα πιο δυνατα.

7.Η οθόνη του είναι για πλάκα αποκτά δαχτυλιες πολύ εύκολα και είναι απαραίτητο screen protector είναι mat είτε crystar clear.

8.Ελαφριά και βολική στη χρήση θα έλεγα το tablet.

9. Δεν έχει hdmi υποδοχή για όσους ενδιαφέρονται παρα μόνο μέσω Miracast για σύνδεση με TV η λογικά με USB hub θα γίνεται εξίσου και με οθόνες.

 

Αυτά.

http://www.grab-it.gr/laptops-and-tablets/tablets/asus-vivotab-note-8-intel-z3740-2gb-32gb-m80ta-dl001h.html

 

Εδω βιντεο review wacom digitazer του Asus.

https://www.youtube.com/watch?v=xY9bjNRJiIk

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοπέλια έχω θολώσει!!

θέλω ένα windows pro tablet με καλή μπαταρία, πενάκι, multitouch στα 350 max... υπάρχει?

Χωρίς PRO, αλλά με όλα τα άλλα, το Link.png Site: ASUS VivoTAB 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτο unboxing +hands on video review του ThinkPad 8

 

https://www.youtube.com/watch?v=t0rVs1Lvac4

Το Asus Vivo Tab Note 8 στα 329 ευρώ

 

Επειδή το εχω στην κατοχή μου εδώ και 4 ημέρες θα πω κάποιες πρώτες εντυπώσεις.

 

1.Στιβαρη κατασκευή και καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς τριξιματα.κλπ.

2.Οθονη σε ικανοποιητικά επίπεδα με ζωντανά, φυσικά χρώματα,καλες γωνίες θέασης στα ιδια επίπεδα θα έλεγα με το iPad mini που εχω

3.Στη συσκευασία έρχεται με ενσωματωμένη 8gb micro sd στην υποδοχή με το recovery partition-ελευθερος χώρος διαθέσιμος στο χρηστη είναι 15gb μαζί με τα office 13 που είναι στο πακετο(πληρης έκδοση)

Δεν επιχείρησα να διαγράψω οτιδήποτε,ουτε να κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows για να ελευθέρωση χωρου.

4.Wacom digitizer σε υψηλη επίπεδα λειτουργίας και το μόνο θέμα που υστερεί είναι στις άκρες στις γωνίες που βέβαια είναι σύνηθες φαινόμενο με Wacom(λιγο λιγότερο η περισσοτερο ανάλογα τη συσκευη αλλα υπάρχει γενικός)

5.Αυτονομια συσκευής γύρω στις 7-8 ώρες μου βγάζει, ικανοποιητικά νούμερα θα έλεγα.

6.Η ένταση των ηχείων θα τα χαρακτηριζα μέτρια πράγματα, τα περίμενα πιο δυνατα.

7.Η οθόνη του είναι για πλάκα αποκτά δαχτυλιες πολύ εύκολα και είναι απαραίτητο screen protector είναι mat είτε crystar clear.

8.Ελαφριά και βολική στη χρήση θα έλεγα το tablet.

9. Δεν έχει hdmi υποδοχή για όσους ενδιαφέρονται παρα μόνο μέσω Miracast για σύνδεση με TV η λογικά με USB hub θα γίνεται εξίσου και με οθόνες.

 

Αυτά.

http://www.grab-it.gr/laptops-and-tablets/tablets/asus-vivotab-note-8-intel-z3740-2gb-32gb-m80ta-dl001h.html

Alex σε σχέση με το dell ποιο λες ότι είναι καλύτερο?ξεχνα το active pen που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο!!επισης από πλευράς θερμοκρασίας πως τα πάει το Asus?μπορεις να το τεσταρεις λίγο με το hwmonitor? 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την εντυπωσει οτι υπερτερει ελαφρως στην οθονη και στην ενταση των ηχειων το Dell απο οσα περισσοτερα εχω διαβασει μιας και κυκλοφορει πολυ περισσοτερο καιρο στην αγορα.

 

Θερμοκρασίες δεν αναπτύσσει παρα μονο σε παιχνιδια ελαφρως με bejeweled οπως δοκιμαςα.

Σε σερφαριςμα,YouTube,ταινίουλες οχι δεν παρατήρησα κατι το ιδιαίτερο.

 

ΥΓ:Πάντως έχουμε κοινή οθονη οπως παρατηρώ στην υπογραφή σου(LG) :P

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτη η οθονη lg ειναι μακραν απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει!!καταπληκτικη οθονη!!τωρα πισω στο θεμα των tablet!αμα μπορεις οταν παιζεις βαλε λιγο σε παρακαλω το hwmonitor να τρεχει απο πισω και πες μου μετα απο κανενα 10λεπτο τι θερκοκρασιες max θα δειξει!!! :) ακομα καλυτερα αμα βαλεις το asphalt 8!!!

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια σημειωση που αφορα το Windows store!

 

Για να εχετε προσβαση σε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΣ εφαρμογες και παιχνιδια,γυρνατε το region σε US.

Και επειδη η διαδικασια ειναι πολυ απλη και δε χρειαζεται ουτε lock out ή restart,ετσι μπορειτε να το ξανα αλλαξετε οτα θα θελετε να ψαξετε για καποια ελληνικη εφαρμογη!

 

 

post-192952-0-94942100-1392721318_thumb.png

 

 

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...