Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατ του πρωτινεις τα 1800 του παιδιου αφου καλητερα ειναι τα 1600

 

Από πού προκύπτει το ότι είναι «καλύτερα» τα 1600; Τα 1800 είναι ίδιας σχεδίασης, πιο ισχυρά - έστω και λίγο - και με αμελητέα διαφορά τιμής.

 

Εγώ προτίμησα τα 1600 για πολύ συγκεκριμένο λόγο, που στους περισσότερους πιθανότατα θα φανεί αστείος: Επειδή με βολεύουν τα ποτενσιόμετρα στο πλάι, όχι πίσω όπως είναι στα 1800. Αν δεν υπήρχε αυτή η διαφορά, θα έπαιρνα το «μεγαλύτερο» μοντέλο.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γιατ του πρωτινεις τα 1800 του παιδιου αφου καλητερα ειναι τα 1600

Από που προκύπτει? Προσωπική εκτίμηση πάλι?

...

Εγώ προτίμησα τα 1600 για πολύ συγκεκριμένο λόγο, που στους περισσότερους πιθανότατα θα φανεί αστείος: Επειδή με βολεύουν τα ποτενσιόμετρα στο πλάι, όχι πίσω όπως είναι στα 1800. Αν δεν υπήρχε αυτή η διαφορά, θα έπαιρνα το «μεγαλύτερο» μοντέλο.  

Καθόλου αστείος ειδικά όταν ο χώρος τοποθέτησης είναι standard!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που προκύπτει? Προσωπική εκτίμηση πάλι?

Καθόλου αστείος ειδικά όταν ο χώρος τοποθέτησης είναι standard!

καταρχας ο ενυσχητης τους ειναι διαφορετικος και επισης τα 1600 ειναι ποιο θερμα στα μπασα ... δεν καταλαβαινω ομως πως λες γνωμες τα ειχες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρεις και το 1800 να τα ακουσεις και τα δυο...

Genius! Πως δεν το σκεύτηκε κανένας μέχρι τώρα?

 

καταρχας ο ενυσχητης τους ειναι διαφορετικος και επισης τα 1600 ειναι ποιο θερμα στα μπασα ... δεν καταλαβαινω ομως πως λες γνωμες τα ειχες ?

Προτιμώ τα ψυχρά μπάσα...
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρεις και το 1800 να τα ακουσεις και τα δυο...

 

Να 'σαι καλά βρε! Μού έδωσες δωρεάν τον ιδανικό οδηγό αγοράς για οτιδήποτε: Από 'δω και στο εξής, πριν καταλήξω σε οποιοδήποτε προϊόν, θα αγοράζω όλα τα παρεμφερή, κάθε μάρκα και κάθε μοντέλο, θα τους κάνω τεστ και όσα απορρίπτω θα τα ...πουλάω σε αγγελίες! Θα χάνω κάμποσα λεφτά βέβαια, αλλά θα έχω ακολουθήσει την οδηγία τού ειδικού... 

 

καταρχας ο ενυσχητης τους ειναι διαφορετικος και επισης τα 1600 ειναι ποιο θερμα στα μπασα ... δεν καταλαβαινω ομως πως λες γνωμες τα ειχες ?

 

Ενώ εσύ, ας πούμε, τα είχες...και αν πεις ναι, πρέπει να σε πιστέψουμε, διότι μας το λες. Τέλος πάντων, αφού ξεπεράσω την extremely τεχνική ορολογία τού τύπου «διαφορετικός ενισχυτής» (να μας ανέφερες και συγκεκριμένα τη διαφορά, καλά θα ήταν...) και...«θερμά» (!!!) μπάσα, να σε ενημερώσω ότι τα άκουσα και τα δύο στο κατάστημα και δεν εντόπισα κάποια άξια λόγου για 'μένα διαφορά. Κάτι άλλο;

Προτιμώ τα ψυχρά μπάσα...

 

Ναι, κορόιδευε εσύ...να δω τι θα λες όμως, τώρα που χειμωνιάζει και θα το δαγκώσουν απ' το κρύο όσοι πήραν τα 1800. Ενώ εγώ, άρχοντας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ισοπέδωσες τώρα...

Όχι, ποτέ! Δεν μασάει και προπάντων δεν ξενερώνει τόσο εύκολα ο Βασίλης!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά βρε! Μού έδωσες δωρεάν τον ιδανικό οδηγό αγοράς για οτιδήποτε: Από 'δω και στο εξής, πριν καταλήξω σε οποιοδήποτε προϊόν, θα αγοράζω όλα τα παρεμφερή, κάθε μάρκα και κάθε μοντέλο, θα τους κάνω τεστ και όσα απορρίπτω θα τα ...πουλάω σε αγγελίες! Θα χάνω κάμποσα λεφτά βέβαια, αλλά θα έχω ακολουθήσει την οδηγία τού ειδικού... 

 

 

Ενώ εσύ, ας πούμε, τα είχες...και αν πεις ναι, πρέπει να σε πιστέψουμε, διότι μας το λες. Τέλος πάντων, αφού ξεπεράσω την extremely τεχνική ορολογία τού τύπου «διαφορετικός ενισχυτής» (να μας ανέφερες και συγκεκριμένα τη διαφορά, καλά θα ήταν...) και...«θερμά» (!!!) μπάσα, να σε ενημερώσω ότι τα άκουσα και τα δύο στο κατάστημα και δεν εντόπισα κάποια άξια λόγου για 'μένα διαφορά. Κάτι άλλο;

 

Ναι, κορόιδευε εσύ...να δω τι θα λες όμως, τώρα που χειμωνιάζει και θα το δαγκώσουν απ' το κρύο όσοι πήραν τα 1800. Ενώ εγώ, άρχοντας!

Επιδει τα ειχα και τα δυο για αυτο λεω οτι ειναι διαφορετικα καλητερα ειναι τα 1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edifier R1800T III

ευχαριστω! αλλα με μπερδεψατε λίγο ο ενας λεει τα 1600 ειναι καλυτερα ο αλλος τα 1800..ενταξει δεν ειναι το πλα'ι'νο προβλημα αν ειναι να ακουσω λιγο καλυτερη μουσικη στα 1800 εννοειται πως αυτα θα παρω αν και οπως αναφερατε λετε κατι για μπασο εγω κατα την γνωμη μου τα 1800 ειναι πιο καινουργια απο τα 1600 αρα θα εχει λιγο κατι καλυτερο. κατι τελευταιο αν παμε στα 150 ευρω μπατζετ τα ιδια ηχεια προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! αλλα με μπερδεψατε λίγο ο ενας λεει τα 1600 ειναι καλυτερα ο αλλος τα 1800..ενταξει δεν ειναι το πλα'ι'νο προβλημα αν ειναι να ακουσω λιγο καλυτερη μουσικη στα 1800 εννοειται πως αυτα θα παρω αν και οπως αναφερατε λετε κατι για μπασο εγω κατα την γνωμη μου τα 1800 ειναι πιο καινουργια απο τα 1600 αρα θα εχει λιγο κατι καλυτερο. κατι τελευταιο αν παμε στα 150 ευρω μπατζετ τα ιδια ηχεια προτεινεται?

http://access-prostage.gr/studio/studio-monitors/energa/mackie-cr-4.html / http://access-prostage.gr/studio/studio-monitors/energa/mackie-cr-4bt.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα mackie δεν συγκρινονται πολυ μαματα

Mα εσένα πριν καιρό δεν σου άρεσαν και τα έβαλες στις αγγελίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατι δεν μου αρεσαν αλα ηχα ενα θεμα με την ταση και white noise αμα ηξερα απο την αρχη πως να  το φτιαξω θα τα κρατουσα και να επισημανω οτι ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου ηχεια απιστευτη ποιοτητα στουντιο και επισης τα κουτια ειναι απο 100% ξυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ελπιζω να μην με τρολλαρετε...ειπα αν παμε σε 150 ευρω αν εχετε να προτεινεται κατι... τα MACKIE CR4 ειναι στα 53.50 δηλαδη ειναι καλυτερα απ τα edifier r1800?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...