Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε πολλά από αυτά τα σετ που προτείνει ο Ζάχαρης εγώ για τη δική μου χρήση εντοπίζω 1-2 προβλήματα εργονομίας.1)  Είναι λίγο ογκώδη για τον χώρο που διαθέτω πάνω στο γραφείο και 2) δε διαθέτουν (όχι όλα) controls πάνω στο ηχείο ή σε δικό του controller που να έχει και ένα mini audio jack. 

Επίσης, τα περισσότερα από αυτά δε χαρακτηρίζονται "monitor" ηχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάρω ένα από τα δύο παρακάτω: 

https://www.skroutz.gr/s/3875654/Genius-SW-HF2-1-1700.html?keyphrase=GENIUS+SW-HF2.1+1700%2C+Speakers+wood#reviews

 

https://www.skroutz.gr/s/6267060/Logitech-Z333.html

Πριν τα κάνω παραγγελία θα ήθελα να μάθω:

1) εάν τα Genius έχουν controler για απευθείας αυξομείωση πάνω στο γραφείο (μέχρι και τα sonic gear quatro 2 που έχω εδώ στη δουλειά για ραδιόφωνο έχουν.

2) εάν τα ηχεία και το γούφερ έχουν ή όχι ίδιο μέγεθος

3) Αφήστε τις ψηλές τις μεσαίες και της κοντές και πείτε ποιο βαράει πιο δυνατά και αποδίδει καλύτερα. Το αν έχει ή δεν έχει το logitech τα παραπάνω που αναφέρετε ή καλύπτει με τα μπάσα τα όσα λέτε προσωπικά δεν με νοιάζει, με ενδιαφέρει η δύναμη του ήχου, μπάσου και το κομμάτι της διευκόλυνσης. 50 ευρώ ηχεία αγοράζουμε για το δωμάτιο όχι επαγγελματικό εξοπλισμό ήχου για κλαμπ!

Κλείνοντας δεν μπορεί όλοι αυτοί που τα αγοράζουν να είναι ηλίθιοι, ναι, οκ δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο άλλα οπουδήποτε και να δείτε... είτε skroutz, είτε youtube παντού επικρατεί ένας χαμός για την Logitech. Όσο κι αν googlαρα για τα Genius δεν βρήκα τίποτα πέρα από μερικά unboxing videos.Ο κόσμος πλέον ζυγίζει τα λεφτά του δεν σκορπάει για το τίποτα.

Ρώτησα γιατί από τα δύο Genius τελευταία το ένα είναι έστω και ελάχιστα καλύτερο κομμάτι, απάντηση δεν πήρα.

 

Στις 3/9/2018 στις 8:48 ΜΜ, pirmen56 είπε

Οι κριτικές προϊόντων από αγοραστές είναι τέρμα αναξιόπιστες. Πρώτον, δεν ξέρεις αν έχουν ακούσει κάτι καλύτερο στη ζωή τους, για να αξιολογούν σωστά την ποιότητα. Δεύτερον, είναι συνήθως biased γιατί οι περισσότεροι δεν θέλουν να παραδεχθούν ότι πήραν κάτι μέτριο ή κακό.

Αξίζει να διαβάζεις μόνο τις αρνητικές κριτικές αγοραστών  εφόσον ευσταθούν. Όχι π.χ. "Πέταξα τα logitech από το μπαλκόνι και σταμάτησαν να λειτουργούν. Είναι μάπα η αντοχή τους."

Τα συγκεκριμένα ηχεία πάντως έχουν ψεύτικο tweeter για να εξαπατήσουν τον υποψήφιο αγοραστή . Το ανέφερα κάποιες σελίδες πριν. Δείγμα φτήνιας.

 

Τι αρλούμπες λες ρε φίλε. Είναι αναξιόπιστοι οι 100-300+ ευχαριστημένοι αγοραστές και δεν είναι οι 5-10 μ@@@@@ς που κρίνουν με τα κομπλεξιλίκια τους ή την ατυχία τους;

Άλλο να μιλάμε για ένα balance ή στο περίπου balance θετικών-αρνητικών και άλλα για κάτι που απ`τη μία είναι στα ύψη κι απ`την άλλη στον πάτο. Δηλαδή εσύ μου λες πως δεν θα αγοράσεις από κατάστημα 500+ θετικών αξιολογήσεων επειδή έχει 10 αρνητικές κριτικές και θα πας να πάρεις από αυτό που στις 500 οι μισές είναι χάλια;

κι αν θες κάτι δηλαδή που δεν ξέρεις πως θα είναι, πας σε αυτό με τις λίγες ή με τις χάλια επειδή δεν εμπιστεύεσαι τις πολλές καλές;

Και ποιος σου λέει εσένα πως αυτός που κρίνει αρνητικά δεν είναι ένας ουγκ που χαλάει ένα προϊόν και τα ρίχνει στο αντικείμενο και όχι στη βλακεία του;

Ποιος σου λέει πως αυτός που κράζει ένα κατάστημα δεν είναι αγ@@@@@ς και τα βάζει με το κατάστημα επειδή δεν καταλαβαίνει κάτι που του εξηγούν;

Αυτό που ξέρω είναι πως όλα αυτά είναι υποκειμενικά, όταν κάτι δεν το ζεις ο ίδιος δεν το ξέρεις και με σιγουριά, εξ αποστάσεως απλά ρισκάρεις με βάσει τα όσα διαβάζεις.

Κι εγώ αξιολόγησα μερικές φορές αρνητικά κατάστημα/προϊόν άλλα η κακή περίπτωση προφανώς τυχαίνει λόγο γκαντεμιάς και όχι λόγο αναξιοπιστίας. Όταν μπω και δω άλλες 10-20-50 αρνητικές ανάλογα πάντα με το σύνολο, τότε πράγματι κάτι θα παίζει.

Άλλα να λες ότι αφήνει ο κόσμος θετικές επειδή ντεμέκ δεν παραδέχεται πως αγοράζει κάτι μέτριο/ κακό και πόσο μάλλον σε μια τιμή μερικών ευρώ, ε, με ξεπερνάει.

Και τι κριτικές να περιμένει δηλαδή κάποιος από ένα ηχείο των 50 ευρώ; Εάν δηλαδή εγώ αγοράσω ας πούμε τα Genius και δεν είναι προβληματικά σε κάτι, τα στήσω, τα συνδέσω και με ικανοποιήσει ο ήχος... θα πρέπει να βάλω κάτι λιγότερο από 5 αστέρια για να μη βάλω σε υποψίες καχύποπτους σαν εσένα;

anyway.

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d4mage είπε

Θα πάρω ένα από τα δύο παρακάτω: 

https://www.skroutz.gr/s/3875654/Genius-SW-HF2-1-1700.html?keyphrase=GENIUS+SW-HF2.1+1700%2C+Speakers+wood#reviews

https://www.skroutz.gr/s/6267060/Logitech-Z333.html

Πριν τα κάνω παραγγελία θα ήθελα να μάθω:

1) εάν τα Genius έχουν controler για απευθείας αυξομείωση πάνω στο γραφείο (μέχρι και τα sonic gear quatro 2 που έχω εδώ στη δουλειά για ραδιόφωνο έχουν.

2) εάν τα ηχεία και το γούφερ έχουν ή όχι ίδιο μέγεθος

3) Αφήστε τις ψηλές τις μεσαίες και της κοντές και πείτε ποιο βαράει πιο δυνατά και αποδίδει καλύτερα. Το αν έχει ή δεν έχει το logitech τα παραπάνω που αναφέρετε ή καλύπτει με τα μπάσα τα όσα λέτε προσωπικά δεν με νοιάζει, με ενδιαφέρει η δύναμη του ήχου, μπάσου και το κομμάτι της διευκόλυνσης. 50 ευρώ ηχεία αγοράζουμε για το δωμάτιο όχι επαγγελματικό εξοπλισμό ήχου για κλαμπ!

Κλείνοντας δεν μπορεί όλοι αυτοί που τα αγοράζουν να είναι ηλίθιοι, ναι, οκ δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο άλλα οπουδήποτε και να δείτε... είτε skroutz, είτε youtube παντού επικρατεί ένας χαμός για την Logitech. Όσο κι αν googlαρα για τα Genius δεν βρήκα τίποτα πέρα από μερικά unboxing videos.Ο κόσμος πλέον ζυγίζει τα λεφτά του δεν σκορπάει για το τίποτα.

Ρώτησα γιατί από τα δύο Genius τελευταία το ένα είναι έστω και ελάχιστα καλύτερο κομμάτι, απάντηση δεν πήρα.

Τι αρλούμπες λες ρε φίλε. Είναι αναξιόπιστοι οι 100-300+ ευχαριστημένοι αγοραστές και δεν είναι οι 5-10 μ@@@@@ς που κρίνουν με τα κομπλεξιλίκια τους ή την ατυχία τους;

Άλλο να μιλάμε για ένα balance ή στο περίπου balance θετικών-αρνητικών και άλλα για κάτι που απ`τη μία είναι στα ύψη κι απ`την άλλη στον πάτο. Δηλαδή εσύ μου λες πως δεν θα αγοράσεις από κατάστημα 500+ θετικών αξιολογήσεων επειδή έχει 10 αρνητικές κριτικές και θα πας να πάρεις από αυτό που στις 500 οι μισές είναι χάλια;

κι αν θες κάτι δηλαδή που δεν ξέρεις πως θα είναι, πας σε αυτό με τις λίγες ή με τις χάλια επειδή δεν εμπιστεύεσαι τις πολλές καλές;

Και ποιος σου λέει εσένα πως αυτός που κρίνει αρνητικά δεν είναι ένας ουγκ που χαλάει ένα προϊόν και τα ρίχνει στο αντικείμενο και όχι στη βλακεία του;

Ποιος σου λέει πως αυτός που κράζει ένα κατάστημα δεν είναι αγ@@@@@ς και τα βάζει με το κατάστημα επειδή δεν καταλαβαίνει κάτι που του εξηγούν;

Αυτό που ξέρω είναι πως όλα αυτά είναι υποκειμενικά, όταν κάτι δεν το ζεις ο ίδιος δεν το ξέρεις και με σιγουριά, εξ αποστάσεως απλά ρισκάρεις με βάσει τα όσα διαβάζεις.

Κι εγώ αξιολόγησα μερικές φορές αρνητικά κατάστημα/προϊόν άλλα η κακή περίπτωση προφανώς τυχαίνει λόγο γκαντεμιάς και όχι λόγο αναξιοπιστίας. Όταν μπω και δω άλλες 10-20-50 αρνητικές ανάλογα πάντα με το σύνολο, τότε πράγματι κάτι θα παίζει.

Άλλα να λες ότι αφήνει ο κόσμος θετικές επειδή ντεμέκ δεν παραδέχεται πως αγοράζει κάτι μέτριο/ κακό και πόσο μάλλον σε μια τιμή μερικών ευρώ, ε, με ξεπερνάει.

Και τι κριτικές να περιμένει δηλαδή κάποιος από ένα ηχείο των 50 ευρώ; Εάν δηλαδή εγώ αγοράσω ας πούμε τα Genius και δεν είναι προβληματικά σε κάτι, τα στήσω, τα συνδέσω και με ικανοποιήσει ο ήχος... θα πρέπει να βάλω κάτι λιγότερο από 5 αστέρια για να μη βάλω σε υποψίες καχύποπτους σαν εσένα;

anyway.

Logitech με κλειστά μάτια, κομμένα και ραμμένα ακριβώς για άτομα με τέτοιες απαιτήσεις!

Τις διαστάσεις κλπ του κάθε προϊόντος τα ψάχνεις μόνος σου στο site της εταιρείας που το παράγει, ποιος περιμένεις να σου τα πει δηλαδή?

P.S: To ενδεχόμενο να λές εσύ βλακείες και την εμφανή αγένεια σου σε τι θέση τα κατατάσσεις -χονδρικά, διαλέγεις μεταξύ χαμηλή/μεσαία/υψηλή- στην κλίμακα των πιθανοτήτων?

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, d4mage είπε

Θα πάρω ένα από τα δύο παρακάτω: 

https://www.skroutz.gr/s/3875654/Genius-SW-HF2-1-1700.html?keyphrase=GENIUS+SW-HF2.1+1700%2C+Speakers+wood#reviews

https://www.skroutz.gr/s/6267060/Logitech-Z333.html

Πριν τα κάνω παραγγελία θα ήθελα να μάθω:

1) εάν τα Genius έχουν controler για απευθείας αυξομείωση πάνω στο γραφείο (μέχρι και τα sonic gear quatro 2 που έχω εδώ στη δουλειά για ραδιόφωνο έχουν.

2) εάν τα ηχεία και το γούφερ έχουν ή όχι ίδιο μέγεθος

3) Αφήστε τις ψηλές τις μεσαίες και της κοντές και πείτε ποιο βαράει πιο δυνατά και αποδίδει καλύτερα. Το αν έχει ή δεν έχει το logitech τα παραπάνω που αναφέρετε ή καλύπτει με τα μπάσα τα όσα λέτε προσωπικά δεν με νοιάζει, με ενδιαφέρει η δύναμη του ήχου, μπάσου και το κομμάτι της διευκόλυνσης. 50 ευρώ ηχεία αγοράζουμε για το δωμάτιο όχι επαγγελματικό εξοπλισμό ήχου για κλαμπ!

Κλείνοντας δεν μπορεί όλοι αυτοί που τα αγοράζουν να είναι ηλίθιοι, ναι, οκ δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο άλλα οπουδήποτε και να δείτε... είτε skroutz, είτε youtube παντού επικρατεί ένας χαμός για την Logitech. Όσο κι αν googlαρα για τα Genius δεν βρήκα τίποτα πέρα από μερικά unboxing videos.Ο κόσμος πλέον ζυγίζει τα λεφτά του δεν σκορπάει για το τίποτα.

Ρώτησα γιατί από τα δύο Genius τελευταία το ένα είναι έστω και ελάχιστα καλύτερο κομμάτι, απάντηση δεν πήρα.

Τι αρλούμπες λες ρε φίλε. Είναι αναξιόπιστοι οι 100-300+ ευχαριστημένοι αγοραστές και δεν είναι οι 5-10 μ@@@@@ς που κρίνουν με τα κομπλεξιλίκια τους ή την ατυχία τους;

Άλλο να μιλάμε για ένα balance ή στο περίπου balance θετικών-αρνητικών και άλλα για κάτι που απ`τη μία είναι στα ύψη κι απ`την άλλη στον πάτο. Δηλαδή εσύ μου λες πως δεν θα αγοράσεις από κατάστημα 500+ θετικών αξιολογήσεων επειδή έχει 10 αρνητικές κριτικές και θα πας να πάρεις από αυτό που στις 500 οι μισές είναι χάλια;

κι αν θες κάτι δηλαδή που δεν ξέρεις πως θα είναι, πας σε αυτό με τις λίγες ή με τις χάλια επειδή δεν εμπιστεύεσαι τις πολλές καλές;

Και ποιος σου λέει εσένα πως αυτός που κρίνει αρνητικά δεν είναι ένας ουγκ που χαλάει ένα προϊόν και τα ρίχνει στο αντικείμενο και όχι στη βλακεία του;

Ποιος σου λέει πως αυτός που κράζει ένα κατάστημα δεν είναι αγ@@@@@ς και τα βάζει με το κατάστημα επειδή δεν καταλαβαίνει κάτι που του εξηγούν;

Αυτό που ξέρω είναι πως όλα αυτά είναι υποκειμενικά, όταν κάτι δεν το ζεις ο ίδιος δεν το ξέρεις και με σιγουριά, εξ αποστάσεως απλά ρισκάρεις με βάσει τα όσα διαβάζεις.

Κι εγώ αξιολόγησα μερικές φορές αρνητικά κατάστημα/προϊόν άλλα η κακή περίπτωση προφανώς τυχαίνει λόγο γκαντεμιάς και όχι λόγο αναξιοπιστίας. Όταν μπω και δω άλλες 10-20-50 αρνητικές ανάλογα πάντα με το σύνολο, τότε πράγματι κάτι θα παίζει.

Άλλα να λες ότι αφήνει ο κόσμος θετικές επειδή ντεμέκ δεν παραδέχεται πως αγοράζει κάτι μέτριο/ κακό και πόσο μάλλον σε μια τιμή μερικών ευρώ, ε, με ξεπερνάει.

Και τι κριτικές να περιμένει δηλαδή κάποιος από ένα ηχείο των 50 ευρώ; Εάν δηλαδή εγώ αγοράσω ας πούμε τα Genius και δεν είναι προβληματικά σε κάτι, τα στήσω, τα συνδέσω και με ικανοποιήσει ο ήχος... θα πρέπει να βάλω κάτι λιγότερο από 5 αστέρια για να μη βάλω σε υποψίες καχύποπτους σαν εσένα;

anyway.

Γράφεις, γράφεις, γράφεις.............για να μου τα χώσεις. Χωρίς πρώτα να διαβάσεις τίποτα αυτά που έγραψα εγώ. 

Το ξεκαθαρίζω ότι υπάρχουν αρνητικές κριτικές από ηλίθιους που καταστρέφουν προϊόντα και δεν πρέπει να λαμβάνονται υπόψη. Οπότε τι μαλ.... μου τσαμπουνάς τώρα;

Μπες στο skroutz ή το Amazon και θα δεις ότι τα περισσότερα προϊόντα που δεν είναι σκουπίδια έχουν πάνω από 85% θετικές κριτικές. Όχι γιατί μαμούν και δέρνουν, αλλά γιατί αυτοί που τα αγοράζουν κατά κανόνα γλείφουν και εκθειάζουν τα ΔΙΚΑ τους πράγματα. Τις ΔΙΚΕΣ τους αγορές τις θεωρούν τις καλύτερες.

Κάποιοι  reviewers που βλέπεις στο ιντερνετ μπορεί να είναι πουλημένοι. Καμία αντίρρηση. Οι πιο αξιόπιστοι έχουν, λόγω δουλειάς, τεράστια εμπειρία και πρόσβαση σε εκατοντάδες προϊόντα. Δεν είναι τα πιτσιρίκια που το logitech των 50€ είναι το καλύτερο σύστημα που άκουσαν από τότε που βγήκαν από την κοιλιά της μάνας τους και το προσκυνάνε.

Ούτε γουστάρουν όλοι ένα σύστημα απλά "να βαράει δυνατά" όπως το θες εσύ.

 

 

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Logitech με κλειστά μάτια, κομμένα και ραμμένα ακριβώς για άτομα με τέτοιες απαιτήσεις!

Τις διαστάσεις κλπ του κάθε προϊόντος τα ψάχνεις μόνος σου στο site της εταιρείας που το παράγει, ποιος περιμένεις να σου τα πει δηλαδή?

P.S: To ενδεχόμενο να λές εσύ βλακείες και την εμφανή αγένεια σου σε τι θέση τα κατατάσσεις -χονδρικά, διαλέγεις μεταξύ χαμηλή/μεσαία/υψηλή- στην κλίμακα των πιθανοτήτων?

Μάλιστα, με κλειστά μάτια, ραμμένα ακριβώς για άτομα με τέτοιες απαιτήσεις! Και μετά μιλάς εσύ για αγένεια.

Σε ρωτάω σαν άσχετος για τρίτη φορά σε τι είναι λίγο καλύτερα τα δεύτερα απ`τα πρώτα, απάντηση 0.

Ρωτάω για την διάσταση, απάντηση να δω στον κατασκευαστή.

Εμφανή αγένεια; Μυγιάζεσαι πολύ μου φαίνεται, χαλάρωσε γραπτός λόγος είναι, όλα μοιάζουν με πολλά.

 

 

 

11 ώρες πριν, pirmen56 είπε

 

 

Μπες στο skroutz ή το Amazon και θα δεις ότι τα περισσότερα προϊόντα που δεν είναι σκουπίδια έχουν πάνω από 85% θετικές κριτικές. Όχι γιατί μαμούν και δέρνουν, αλλά γιατί αυτοί που τα αγοράζουν κατά κανόνα γλείφουν και εκθειάζουν τα ΔΙΚΑ τους πράγματα. Τις ΔΙΚΕΣ τους αγορές τις θεωρούν τις καλύτερες.

Κάποιοι  reviewers που βλέπεις στο ιντερνετ μπορεί να είναι πουλημένοι. Καμία αντίρρηση. Οι πιο αξιόπιστοι έχουν, λόγω δουλειάς, τεράστια εμπειρία και πρόσβαση σε εκατοντάδες προϊόντα. Δεν είναι τα πιτσιρίκια που το logitech των 50€ είναι το καλύτερο σύστημα που άκουσαν από τότε που βγήκαν από την κοιλιά της μάνας τους και το προσκυνάνε.

Ούτε γουστάρουν όλοι ένα σύστημα απλά "να βαράει δυνατά" όπως το θες εσύ.

1) Οτιδήποτε και να πάρεις χωρίς πρώτα να το έχεις δει, ακούσει, πιάσει από κοντά προφανώς και δεν ξέρεις ποτέ πως θα σου βγει!

2) Οι κριτικές όμως με το ανάλογο ψάξιμο ( π.χ insomnia ) είναι το μόνο που σου παρέχει βοήθεια πριν την αγορά για κάτι που δεν μπορείς να εξακριβώσεις από κοντά μόνος σου.

3) Με τέτοια καχυποψία ποιος μου λέει εμένα πως ο άλλος παραπάνω δεν είναι πουλημένος-πληρωμένος από την Genius. Μου θυμίζει κάποιους πωλητές λιπαντικών που έρχονται στο μαγαζί μου και μου κράζουν με τα χειρότερα λόγια τα είδη υπάρχοντα λάδια. Ότι βγάζει τα z333 τα χειρότερα ηχεία ever ενώ κυκλοφορούν εντελώς ελεεινά άλλα ηχεία με τα ίδια χρήματα, ε με τρελαίνει ρε φίλε. Δηλαδή πως μου λες εμένα μετά για τις κριτικές και τα σχετικά μέσα στα amazon και στα skroutz όταν βλέπεις κάτι ανάλογο μέσα σε ένα forum.

Το λες και μόνος "ούτε γουστάρουν όλοι ένα σύστημα απλά να βαράει δυνατά όπως το θέλω εγώ".

Εξήγησε μου, ποια η διαφορά στον ήχο από τα z333 με τα Genius. Σε όλα! Μπάσο, ένταση, το πόσο βαράει, που χαλάει ο ήχος για να ξέρουμε. Μια απάντηση τύπου πάρε αυτά, δεν είναι απάντηση. Εντέλει δεν γουστάρει κάποιος να απαντήσει, ε ας μην απαντήσει θα την βρούμε κι αλλού την άκρη. Τέλος πάντων, αυτά.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω τα Edifier S350db  και να κάνω μετάβαση απο τα edifier S330D τα οποία μου βγήκαν πολύ καλά. 

1) Έχει κανεις εντυπώσεις απο τα 350db και θα είναι τοσο αισθητή η διαφορά απο τα 330d που να δικαιολογεί το χρηματικό τους κόστος;

2) Με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης. Αποτι φαινεται η edifier δεν εχει αντιπροσωπεια και σέρβις Ελλάδα. Έχω επιλογή να τα πάρω απο το e-shop.gr (με βολεύει γιατι ειναι απόσταση 5 λεπτά απο το σπίτι) και απο την άλλη υπάρχουν και οι "επίσημοι μεταπωλητές" στο skroutz  (π.χ. msystems, cosmodata). Σε περίπτωση βλάβης θέλω να πιστεύω πως θα ειναι ταχύτερα απο το e-shop.

Τι λέτε;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎10‎/‎9‎/‎2018 στις 1:08 ΠΜ, lucidsteve είπε

Σκέφτομαι να πάρω τα Edifier S350db  και να κάνω μετάβαση απο τα edifier S330D τα οποία μου βγήκαν πολύ καλά. 

1) Έχει κανεις εντυπώσεις απο τα 350db και θα είναι τοσο αισθητή η διαφορά απο τα 330d που να δικαιολογεί το χρηματικό τους κόστος;

2) Με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης. Αποτι φαινεται η edifier δεν εχει αντιπροσωπεια και σέρβις Ελλάδα. Έχω επιλογή να τα πάρω απο το e-shop.gr (με βολεύει γιατι ειναι απόσταση 5 λεπτά απο το σπίτι) και απο την άλλη υπάρχουν και οι "επίσημοι μεταπωλητές" στο skroutz  (π.χ. msystems, cosmodata). Σε περίπτωση βλάβης θέλω να πιστεύω πως θα ειναι ταχύτερα απο το e-shop.

Τι λέτε;

Ευχαριστώ.

Ναι, τα Edifier S350DB είναι ανώτερα, τα ηχεία γενικά ότι είναι να παρουσιάσουν το παρουσιάζουν αμέσως, μετά δεν παθαίνουν τίποτα...

Στις ‎9‎/‎9‎/‎2018 στις 10:39 ΠΜ, d4mage είπε

 

"Αφήστε τις ψηλές τις μεσαίες και της κοντές και πείτε ποιο βαράει πιο δυνατά και αποδίδει καλύτερα. Το αν έχει ή δεν έχει το logitech τα παραπάνω που αναφέρετε ή καλύπτει με τα μπάσα τα όσα λέτε προσωπικά δεν με νοιάζει, με ενδιαφέρει η δύναμη του ήχου, μπάσου και το κομμάτι της διευκόλυνσης. 50 ευρώ ηχεία αγοράζουμε για το δωμάτιο όχι επαγγελματικό εξοπλισμό ήχου για κλαμπ!" 

Logitech με κλειστά μάτια, κομμένα και ραμμένα ακριβώς για άτομα με τέτοιες απαιτήσεις! Mην το κουράζεις άλλο!

 

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gousgounakos είπε

Τα πιο μικρά σε διαστάσεις Edifier που θα μπορούσα να πάρω για γραφείο να είναι διακριτικά ποια θα μπορούσε να είναι ; 

Edifier R1000TCN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα s350db και φθηνά γι'αυτό που προσφέρουν, οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες pm. Γλυκός ήχος χωρίς να δινει την εντύπωση "μικροσκοπικού" ήχου που συνήθως βλέπεις στα μικρότερα drives. Φυσικά δεν αποτελουν ηχεία για μεγάλους χώρους (μεγάλα σαλώνια κτλ).

Πιστεύετε καλύτερο ήχο θα μου δώσει αν τα συνδέσω μέσω αναλογικού σηματος ( [κόκκινο-άσπρο αναλογικό]--->[κάρτα ήχου]) ή μέσω optical; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να παει καποιος σε soundbar για Pc.Σκεφτομαι για της xiaomi 65 ευρω απο gearbest και να παρουμε 2 μαζι με ενα φιλο για να μοιραστπουμε το priority line.Τι λετε ; Αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/c/112/hxeia-ypologisti/f/367268_367271_721811/2-1-asyrmata-Bluetooth.html?order_by=pricevat&order_dir=asc&price_min=0&price_max=70

Αξιζει κάτι από αυτά;  Θέλω ασύρματα χωρίς καλώδια για το πισι του μικρού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

https://www.skroutz.gr/c/112/hxeia-ypologisti/f/367268_367271_721811/2-1-asyrmata-Bluetooth.html?order_by=pricevat&order_dir=asc&price_min=0&price_max=70

Αξιζει κάτι από αυτά;  Θέλω ασύρματα χωρίς καλώδια για το πισι του μικρού. 

https://www.audioshow.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=57704&virtuemart_category_id=136&lang=el

10 ώρες πριν, johninio είπε

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να παει καποιος σε soundbar για Pc.Σκεφτομαι για της xiaomi 65 ευρω απο gearbest και να παρουμε 2 μαζι με ενα φιλο για να μοιραστπουμε το priority line.Τι λετε ; Αξιζει;

https://www.websupplies.gr/iheia-edifier-20-r1280t

12 ώρες πριν, lucidsteve είπε

Καλά τα s350db και φθηνά γι'αυτό που προσφέρουν, οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες pm. Γλυκός ήχος χωρίς να δινει την εντύπωση "μικροσκοπικού" ήχου που συνήθως βλέπεις στα μικρότερα drives. Φυσικά δεν αποτελουν ηχεία για μεγάλους χώρους (μεγάλα σαλώνια κτλ).

Πιστεύετε καλύτερο ήχο θα μου δώσει αν τα συνδέσω μέσω αναλογικού σηματος ( [κόκκινο-άσπρο αναλογικό]--->[κάρτα ήχου]) ή μέσω optical; 

 

Αnalog...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...