Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικροδιαφορες.Πρακτικά τίποτα δεν θα καταλάβεις.

Προσωπικά προτιμώ την πράσινη, με nvidia Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε τίποτα, σε αντίθεση με την ΑΤΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ και με τις δύο δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα (είχα μια απλή 9400gt παλαιότερα) ούτε με τα drivers της AMD που έλεγαν μερικοί,βέβαια δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογικό που η 6850 μου τα τίναξε μετά από 2,5 χρόνια ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροδιαφορες.Πρακτικά τίποτα δεν θα καταλάβεις.

 

Μια 265 συνολικά σηκώνει πιο βαριά παιχνίδια και με άλλες ρυθμίσεις από μια 260X (ή 750 ti).Έχουν διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και με τις δύο δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα (είχα μια απλή 9400gt παλαιότερα) ούτε με τα drivers της AMD που έλεγαν μερικοί,βέβαια δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογικό που η 6850 μου τα τίναξε μετά από 2,5 χρόνια ζωής.

εννοεις καηκε?ο λογος?τροφοδοτικο?ρωταω γιατι το λιβανιζω απο δω, το λιβανιζω απο κει και ελεγα να χτυπησω και γω 6850 μεταχειρο απο εδω(αγγελιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 265 συνολικά σηκώνει πιο βαριά παιχνίδια και με άλλες ρυθμίσεις από μια 260X (ή 750 ti).Έχουν διαφορά.

Σαν πιο ανίδεος κάνω πίσω . Απλώς το 16% μου φάνηκε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εννοεις καηκε?ο λογος?τροφοδοτικο?ρωταω γιατι το λιβανιζω απο δω, το λιβανιζω απο κει και ελεγα να χτυπησω και γω 6850 μεταχειρο απο εδω(αγγελιες)

 

Εχω μια υποψία ότι το τροφοδοτικό την έκανε την "καλή" στη κάρτα αλλά μπορεί και να μην είναι έτσι για αυτό με την καινούρια θα πάρω πακέτο και καινούριο psu.

Επεξ/σία από 8elwADSL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα πιστωτικό 340 eshop,ειμαι μεταξύ αυτών των των 2:

http://www.e-shop.gr/asus-radeon-r9-290-r9290-dc2oc-4gd5-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513647

http://www.e-shop.gr/asus-r9-280x-r9280x-dc2-3gd5-3gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513637

 

αξιζει η 290 τα παραπάνω 90 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε κολλησα και εγω τωρα την επιδημια ισχυρου συστηματος gaming!

 

θα μπει 8 ραμ στην υπογραφη.

 

επειδη οι ρ9 270χ βλεπω να πεφτουν πολυ οι τιμες και εχω ηδη μια. σκεφτομαι να παρω ακομα μια για κροσφαιρ.

 

η ερωτησεις ειναι πολλες

θα φαω μπουκαλι?

ποσο % επιδοσεις θα μου δωσει?

πρεπει να ειναι ακριβως η ιδια? αν οχι ποιες ταιριαζουν?

 

 

η μονιτορ http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/40-42-intses/Samsung-LED-40-UE40F6320AW.htm?gclid=CLPCzdvmtb4CFUbkwgodGFAAvQ 

 

κανεις εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannisag17 από 7870 σε 7950 δεν είναι ασήμαντη η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει. Αν δεν έχει χαλάσει η κάρτα σου και δεν σκοπεύεις να πάρεις μόνιτορ 1440p ή μεγαλύτερης ανάλυσης, είναι καλύτερα να μείνεις ως έχεις.

 

@Plug Δεν ξέρω αν αξίζει τα 435€ μια 290, όταν παίζουν στα 350-370€ από Γερμανία πχ.

 

@pesis Η δεύτερη PCI-e slot της μητρικής σου είναι PCI-e 2.0 x4 οπότε δεν αξίζει το Xfire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannisag7 Με 280X,780 που ρωτάς αλλού θα έχεις διαφορά.

 

 

@Plug Τι παιχνίδια παίζεις,σε τι σύστημα και ανάλυση; Βρίσκεις από 355-370€ R9 290 εκτός e-shop πάντως.

 

 

@pesis Σου χουν απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GIGABYTE GTX760 GV-N760OC-4GD 4GB DDR5 PCI-E RETAIL

γιαυτην εδω απο τα eshop τι λετε? μετραει? διαβαζω πραματα απο καλυτερες αλλα ολοι μ λενε οτι δν εχει διαφορες πχ απο μια 770

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σασ παιδια ηρ8ε λοιπον η ωρα να αλλα3ω και εγω την 7870 μου για να πας σε κατι πιο βαρυ.λοπον ειμαι αναμεσα στην 770 και την 280χ με την προοπτικη στο μελλον και και συγκεκριμενα μετα το καλοκαιρι ν παρω ακομη μια για sli or crossfire.ποιες 8α μου δωσουν την ισχη που θελω?παιζω σε 1080p 60hz αλλα 8ελω τισ καρτεσ για 3-4 χροναι να μου βγαζουν τα παντα στο maximoum η στο very high.εχω επισηs i7 4770k msi g45 gaming hyperx kingston 1666hmz  8gb και ενα τροφοσοτικο σαπιο το οποιο 8α αλλαχτει συντομα kai gia ayto 8elv na mou peite kai ena trofodotikoulh  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...