Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραια ευχαριστω πολυ ¨Π.ακομη μια ερωτηση:εαν κανω crossfire 2χρ9 290 8α δω καμια διαφορα?στην αναλυση που ειμαι?να πω οτι 8ελς να ειναι λιγο futureproof να μου κρατησει κανα 3-4 χρονακια οι καρτες που 8α παρω

Τη ανάλυση έχεις ? (δεν το έχεις αναφέρει κάπου )

Πες μας καλύτερα μάρκα/μοντέλο της οθόνης...

 

Όποια παιχνίδια υποστηρίζουν crossfire θα δεις διαφορά πες μου όμως πρώτα την οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη ανάλυση έχεις ? (δεν το έχεις αναφέρει κάπου )

Πες μας καλύτερα μάρκα/μοντέλο της οθόνης...

 

Όποια παιχνίδια υποστηρίζουν crossfire θα δεις διαφορά πες μου όμως πρώτα την οθόνη.

η οθονη ειναι 1080π και ειναι η benq rl 2455hm

για να πω την αληθεια βρηκα μεταχειρισμενη στα 350 την gtx 780 της nvidia ,να την χτυπησω?

το budget μου ανεβηκε οποτε τωρα μπορω να παρω μια reference 780 350 ευρω h mia r9 290 non reference της gigabyte(με τρια φανσ) στα 345 ευρω και μετα απο λιγο καιρο να παω σε sli η crossfire.α και τροφοδοτικο να μου πειτε να μπορει να σηκωσει dual gpu s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθονη ειναι 1080π και ειναι η benq rl 2455hm

για να πω την αληθεια βρηκα μεταχειρισμενη στα 350 την gtx 780 της nvidia ,να την χτυπησω?

το budget μου ανεβηκε οποτε τωρα μπορω να παρω μια reference 780 350 ευρω h mia r9 290 non reference της gigabyte(με τρια φανσ) στα 345 ευρω και μετα απο λιγο καιρο να παω σε sli η crossfire.α και τροφοδοτικο να μου πειτε να μπορει να σηκωσει dual gpu s

Εφόσον οι τιμές είναι ίδιες R9 290! 

Και για τροφοδοτικό πας εδώ! http://www.e-shop.gr/thermaltake-sp-850mpcbeu-smart-m850w-80plus-bronze-psu-p-PER.640548

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια αλλα εχω μια απορια.και εγω την ρ9 290 θελω αλλα to crossfire δεν 8α εχει προβληματα στο μελλον σε σχεση με το sli?επισησ τα 850 watt δεν ειναι λιγα για r9 290 crossfire στο μελλον?8α κανς και λιγο mining οποτε το pc 8α μενει καποιες ωρες ανοιχτο.επισησ ta drivers ειναι ακομη τοσο σκατα?(σορρυ κιολασ αλλα οντως εχω ακουσει οτι ειναι)


αυτο που με ενδιαφερει δλδ δεν ειναι μονο το performance,αλλα και αν υπαρχουν προβληματα.οπως micro stuttering frame pacing κτλπ.επισησ,οσον αφορα τους drivers η πρασινη εχει μια λειτουργια max quality quality performance h max performance.υπαρχει κατι τετοιο στην κοκκινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να γράφουμε μοντέλο psu.

 

Επειδή είναι ενός φίλου το pc δεν θυμάμαι τι μάρκα είναι.. Απλα θέλω 2-3 προτάσεις γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Case: Coolermaster 690

PSU:  550W

Motherboard: Gigabyte GA-970A

CPU:AMD Athlon II

RAM: 2xCorsair DDR3 2GB 

GPU: HD5770 512 (http://www.powercolor.com/ru/products_features.asp?id=207)

Monitor/Resolution: LG 21.5 1920X1080

ΟS: WINDOWS 7 64 BIT

 

Με ενδιαφέρει να είναι ικανή για WoW κ για επεξεργασία φώτο.. Τιμή γύρω στα 100 ευρώ. Ευχαριστώ

 

R7 260X http://www.e-shop.gr/asus-r7-260x-r7260x-dc2oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513639

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λογω καποιου οικονομικου θεματος που προεκυ9ε 8α παω μαλλον σε 280χ crossfire .oι καρτουλες θα ειναι της asus.8α κανω καλα πιστευετε?8α κρατησει σε 1080π 3-4 χρονια σε ultra settings τα παιχνιδια?


ΩΡΑΙΑ μολις παρηγγειλα την πρωτη και λογικα σε μερικες μερες να παρω ποιο τροφοδοτικο ειπαμε?http://www.skroutz.gr/s/2574429/Corsair-AX-Series-AX760-80Plus-Platinum.htmlσε αυτο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λογω καποιου οικονομικου θεματος που προεκυ9ε 8α παω μαλλον σε 280χ crossfire .oι καρτουλες θα ειναι της asus.8α κανω καλα πιστευετε?8α κρατησει σε 1080π 3-4 χρονια σε ultra settings τα παιχνιδια?

ΩΡΑΙΑ μολις παρηγγειλα την πρωτη και λογικα σε μερικες μερες να παρω ποιο τροφοδοτικο ειπαμε?http://www.skroutz.gr/s/2574429/Corsair-AX-Series-AX760-80Plus-Platinum.htmlσε αυτο?????

Οχι δεν θα κάνεις καλά. Μακριά από cf ,sli όταν με τα ίδια λεφτά περίπου παίρνεις μια Μονή κάρτα τούμπανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): tk-940tx 400watts


Motherboard (Μητρική): 775 dual -vsta


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel® core2 cpu [email protected] 2.13Ghz


RAM (Μνήμη συστήματος): 3GB


GPU (Κάρτα γραφικών): NVIDIA GeForce 7300 LE (Microsoft Corporation - WDDM)


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows7


 


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.


ΛΕΠΟΝ. ΔΙΑΘΕΤΩ ΕΩΣ 140 EURO. Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ 1240*1024.


ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟ gAMING ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑ NFS H' KANENA CALL OF DUTY. ΠΑΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. 


ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΙΣΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..(ΩΣΤΟΣΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ)


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

χτίζω νέο σύστημα k θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας στο θέμα τις κάρτας γραφικών. Μέχρις στιγμής τα πράματα που έχω αγοράσει είναι τα εξής, (επίσης παραθέτω k τα εξαρτήματα που σκοπεύω να αγοράσω/αν έχει κάποιος κάποια καλύτερη πρόταση-εναλλακτική είναι καλοδεχούμενη).Το pc το φτιάχνω αποκλειστικά για games, να μπορώ να παίζω τα πάντα σε high settings, από παλιά μέχρι k τα πιο πρόσφατα.

CASE: IN WIN GrOne (αγορασμένο)

 

PSU: seasonic 850W (προς αγορά)

 

Motherboard: Gigabyte z87 (αγορασμένη)

CPU: Intel i5 4670k (προς αγορά)

RAM: Kingston 8GB 1866 hyperx (προς αγορά)

GPU: Gigabyte gtx 770 4GB (προς αγορά)  επειδή είναι το επόμενο πράμα που θα πάρω, είναι επιτακτική ανάγκη να παρθεί μια απόφαση για να αγοράσω την gpu. επίσης σκεφτόμουν για r280x. τι προτείνουν οι sumforumites? επίσης ίσως στο μέλλον κάνω sli, αν πάρω την 280x να φανταστώ δεν είναι εφικτό σωστά? (euros τιμής γύρω στα 350)

Monitor: Δεν έχω ιδέα λογικά κάποια 23' αν έχετε να προτείνεται κάτι θα βοηθούσε πολύ (euros τιμής γύρω στα 150-160)

 

OS: Windows 7

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας k καλο απόγευμα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι μας ξεκούφανες με τις φωνές σου, με αυτό το τροφοδοτικό πολύ φοβάμαι ότι δεν γίνεται δουλειά.

χαχα συγνωμη για τα κεφαλαια αλλα το εχω συνηθεια. κακη αλλα το εχω.

αν θες πες μου μια γνωμη και για τροφοδοτικο. 

(οθονη 19'' ξεχασα να το γραψω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...