Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα η πρώτη επαφή με Gigabyte ήταν Coil Whine και η δεύτερη RMA σε δύο μέρες.Μάλιστα όταν έστειλα και στην Gigabyte η απάντηση ήταν δέν έχουμε global warranty οπότε βγάλε άκρη με το τοπικό κατάστμα που την πήρες ή ρώτα να δεις απο ποιον την πήρε το κατάστημα καθώς απο το serial number η κάρτα φαίνεται να έχει πουληθεί εκτός Ελλάδος.Ελπίζω ο τεχνικός του eshop να έχει κέφια εκείνη την ημέρα που θα κάνει τον έλεγχο :/ :P Βέβαια μια κακή περίπτωση δεν αμαυρώνει την εταιρία για σένα,απλά λέω την εμειρία μου.Ο μόνος λόγος που την πήρα αρχηκά ήταν η εμφάνηση.Το κωλο G1 έχει και backplate έχει ledaki windforce σε ψαρώνει :P Oπότε θα συμφωνήσω με τον παραπάνω ή sapphire ή τίποτα :P Υπερβολή*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Κάτι τελευταίο... πρόσεξα πως οι κάρτες έχουν αρκετά υψηλές απαιτήσεις τροφοδοτικού, λέτε να έχω πρόβλημα με αυτό και να πρέπει να πάρω μεγαλύτερο ? 

 

 

 

*Case (Κουτί): Coolermaster Mystique 631 Black

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Silverpower 650W

Motherboard (Μητρική): Gigabyte GA-990FXA-UD3

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD FX-8350 4.0GHZ 8-core

RAM (Μνήμη συστήματος): G.Skill F3-10666CL7T 12GBRH DDR3 PC3-10666

GPU (Κάρτα γραφικών): ASUS HD7790-DC20C-1GD5 1GB GDDR5 PCI-E

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):  Asus 24" 1920x1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε οπτιμους εγώ θα πρότεινα την 970 λόγω χαμηλοτερης κατανάλωσηΣ κ Για να είσαι σίγουρος ότι Δεν θα ζορίζεται το τροφοδοτικό σου.Για υλοποίηση σου συνιστώ ανεπιφιλακτα την msi gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω και το πολύ πολύ αν χρειαστεί παίρνω καινούργιο. Ευχαριστώ για την βοήθεια ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω και το πολύ πολύ αν χρειαστεί παίρνω καινούργιο. Ευχαριστώ για την βοήθεια ! 

 

Δε θα χρειαστεί εκτός και αν έχει κανένα θέμα αυτό.Σε Thermaltake Smart 630w με έναν oc 8320 και 290 φίλος μου δεν έχει κανένα θέμα εδώ και καιρό.

καλημερα παιδια προερχομαι απο gtx 460 και θ αλλαξω καρτα γραφικων.ειμαι αναμεσα σε gtx 950 και σε gtx 960 msi αποκλειστικα και nvidia. εχω τροφοδοτικο 700watt coolermaster m silent pro.θελω να παιξω assassin creed unity και syndicate δε παιζω πολλα παιχνιδια και ελεγα να βαλω gtx 950 σε αυτη θα τα παιζω 1080p σε high??οθονη εχω lg 22mp65.στα παιχνιδια αυτα ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στις 2 καρτες;;;

 

 

Για τέτοια χρηματική διαφορά και στις επιδόσεις πας στη 960 ή για λίγο καλύτερα σε μια 380.

επειδη η 7870 ηταν κ ειναι κ καλη καρτα οπως ειπαμε κ μεις παραπνω οτι ναι η 380 ειναι καλυτερη αλλα οχι τοσο τεραστιες διαφορες τοτε αντιλαμβανεσαι οτι για να πεις οτι θα δεις τρομερες διαφορες σε σχεση με την προηγουμενη σου τοτε θα πας σε μια 390 ή 970 αλλα θες αλλη οθονη κ αλλο τροφοδοτικο.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με μία τελευταία -θέλω να πιστεύω - ερώτηση. Καταλήγω στην r9 380 4g, ωστόσο δεν ξέρω σε ποια υλοποίηση να στραφώ. Asus, MSI ή Sapphire; Διάβασα ένα συγκριτικό τεστ αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν πολυέβγαλα άκρη! Ένας καλός μου φίλος, μου πρότεινε να στραφώ προς την MSI...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με μία τελευταία -θέλω να πιστεύω - ερώτηση. Καταλήγω στην r9 380 4g, ωστόσο δεν ξέρω σε ποια υλοποίηση να στραφώ. Asus, MSI ή Sapphire; Διάβασα ένα συγκριτικό τεστ αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν πολυέβγαλα άκρη! Ένας καλός μου φίλος, μου πρότεινε να στραφώ προς την MSI...

Παρε την πιο φτηνη,οι διαφορες ειναι της ταξης του 1-2 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής περισσότερο με απασχολεί η ποιότητα κατασκευής..

Στα ίδια επίπεδα κυμαίνονται.Μερικές έχουν και backplate.Tης Gigabyte που δοκίμασα πάντος είναι φτηνιάρικο υλικό και πολύ λεπτό.Της MSi φαίνεται καλό αλλά δεν το έχω πιάσει.πάντος για μένα αφού πας στα 4GB πήγενε στην Gigabyte που έχει σκρουτζ με 229,αν και γω θα έπερνα την 2gb της Msi με τα 195.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μητρικη Intel DG31PR  με επεξεργαστη intel core duo e6850 στα 3 ghz ειναι συμβατη αυτη η καρτα γραφικων? Απλα πειτε μου αν ειναι συμβατη με τη μητρικη . https://www.skroutz.gr/s/5040908/Asus-GeForce-GT730-2GB-Silent-LP-90YV06P0-M0NA00.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω και το πολύ πολύ αν χρειαστεί παίρνω καινούργιο. Ευχαριστώ για την βοήθεια ! 

 

H Gigabyte που σου πρότειναν έχει ελάχιστες απαιτήσεις 600W oπότε το τροφοδοτικό σου σε καλύπτει https://www.skroutz.gr/s/7289945/Gigabyte-Radeon-R9-390-8GB-GV-R939WF2-8GD.html

Παιδια μητρικη Intel DG31PR  με επεξεργαστη intel core duo e6850 στα 3 ghz ειναι συμβατη αυτη η καρτα γραφικων? Απλα πειτε μου αν ειναι συμβατη με τη μητρικη . https://www.skroutz.gr/s/5040908/Asus-GeForce-GT730-2GB-Silent-LP-90YV06P0-M0NA00.html

 

Nαι είναι.

Στα ίδια επίπεδα κυμαίνονται.Μερικές έχουν και backplate.Tης Gigabyte που δοκίμασα πάντος είναι φτηνιάρικο υλικό και πολύ λεπτό.Της MSi φαίνεται καλό αλλά δεν το έχω πιάσει.πάντος για μένα αφού πας στα 4GB πήγενε στην Gigabyte που έχει σκρουτζ με 229,αν και γω θα έπερνα την 2gb της Msi με τα 195.

 

Σωστός ο συνάδελφος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...