Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αν αν''εβω λίγο και πάω στα 250 αξίζει η ΑΤΙ 380 4G; Καμία άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα;

 

Τι οθόνη έχεις; Μιλάς για gaming να φανταστώ.Στα 230-240ε αξίζει η 380 4gb αλλά για να πεις οτι αναβαθμίζεις σε πολύ μεγάλο βαθμό κοιτάς και σε δυνατότερη.Διαφορές σε συμβατότητες amd-nvidia δεν υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δική σου πρόταση ποια είναι με ανώτατη τιμή τα 250 ευρώ

 

οτι λεει ο Μιλλ απο πανω περι οθονης.

 

οσον αφορα την προταση μου θεωρω καλη τιμη τα 228 για την 380 για 4 gb οποτε αυτη που εβαλα λινκ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H οθόνη είναι μία lg παλιά στα 1650*1050 αλλά θα αναβαθμιστεί όταν πάω σε καινούριο σύστημα. Όταν λες δυνατότερη...;

 

 

επειδη η 7870 ηταν κ ειναι κ καλη καρτα οπως ειπαμε κ μεις παραπνω οτι ναι η 380 ειναι καλυτερη αλλα οχι τοσο τεραστιες διαφορες τοτε αντιλαμβανεσαι οτι για να πεις οτι θα δεις τρομερες διαφορες σε σχεση με την προηγουμενη σου τοτε θα πας σε μια 390 ή 970 αλλα θες αλλη οθονη κ αλλο τροφοδοτικο.

 

edit : και προφανως οχι τον q6600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια προερχομαι απο gtx 460 και θ αλλαξω καρτα γραφικων.ειμαι αναμεσα σε gtx 950 και σε gtx 960 msi αποκλειστικα και nvidia. εχω τροφοδοτικο 700watt coolermaster m silent pro.θελω να παιξω assassin creed unity και syndicate δε παιζω πολλα παιχνιδια και ελεγα να βαλω gtx 950 σε αυτη θα τα παιζω 1080p σε high??οθονη εχω lg 22mp65.στα παιχνιδια αυτα ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στις 2 καρτες;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ παιχνίδια σε αυτό το επίπεδο (380 , 960) είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ πολυτέλεια τα 4GB.

εγώ ΑΝ μου έκαναν δώρο την διαφορά θα έπαιρνα με 4GB , να δώσω 40-50ευρώ παραπάνω για να πάρω κάτι που σπανιότατα θα έχει απειροελάχιστη επίδραση , δεν θα το έκανα , εγώ ΔΕΝ θα έδινα ΟΥΤΕ 10ευρώ παραπάνω για τα 4GB.

 

όσον αφορά το HEC 550 είναι ποιοτικό τις αντέχει και τις 2.

 

ΥΓ

Διαβασε το προηγούμενο μνμ μου στην αρχή της σελίδας.

 

 

johnmayson

η διαφορά είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ υπερ της 960. Προτίμησε μια φθηνή υλοποιηση (MSI) της 960 παρά μια 950 με πολλά άχρηστα μπιχλιμπίδια που ανεβάζουν την τιμή της πολύ ποιο αργής 950. Μην ξεχνάς ότι η 960 είναι το κατώτατο όριο για games με απαιτήσεις στα 1080.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε λες να μη κατεβω καν σε 950 και να συνεχισω σε σειρα gtx 960 και φυσικα τα 4gb δε προσφερουν καποια διαφορα.ως προς τη συνδεση της gtx 960 εχει 8pin εγω απο την gtx 460 εχω 2 6pin.συνδεω το ενα 6 pin με το 8pin ανταπτορα που εχει η gtx 960 μεσα αν θυμαμαι καλα και ειμαι κομπλε σωστα;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια χαρα .

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προχωρισω σε αγορα μιας καινουργιας καρτας γραφικων ετσι ωστε να αντικαταστησω την αθανατη ATI RADEON HD 5750 που εχω στο pc της υπογραφης μου. Λεω σιγα σιγα να προχωρισω σε αναβαθμισεις αλλα κομματι κομματι και χαααλαρα.

 

Tα games που παιζω καθημερινα ειναι CS:GO,Smite,League of Legends!

 

Κατα τα αλλα το pc ολη μερα broswering.

 

Δεν εχουν τρελες απαιτησεις τα παιχνιδια οποτε σκεφτομαι να μην παω και σε τιποτα τρελο.

 

Πιστευετε οτι αξιζει να προχωρισω στην αγορα GPU ή να αξιοποιησω τα λεφτα καπως αλλιως?

 

Το επομενο πραγμα που επειγει ειναι ενα κουτακι για το pc διοτι αυτο που εχω εχει τα χαλια του πλεον.

 

Μοbo-Cpu θα τα αλλαξω μαζι καποια στιγμη λογω παλιου socket.

 

To budget μου ειναι 200ευρω :-D

 

 

 

* Case (Κουτί): Δεν ξερω καν ποιο ειναι,full tower παντως.Θα γινει αλλαγη καποια στιγμη σε Corsair Air240.

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair VS650

* Motherboard (Μητρική): Asus p7h55-m le

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel i7 870

* RAM (Μνήμη συστήματος):2x4GB 1333MHz Kingston HyperX

* GPU (Κάρτα γραφικών):ATI RADEON HD 5750

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):LG 22EA63 1920x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 (x64bit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

iCyd

 

και για εσένα ισχύουν αυτά που λέμε σε αυτή και την προηγούμενη σελίδα , μάλλον πας για 960 ή ΑΤΙ380 (υπάρχουν πολλά μοντέλα ως 200ευρώ στο σκρουτζ).

 

εσύ έχεις παλιά και αδύναμη vga οπότε και θα δεις ΘΕΑΜΑΤΙΚΕΣ βελτιώσεις στα παιχνίδια.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη gtx 460 να το δοκιμασω το unity η δε θα ξεκιναει καν;; δε το χω αγορασει ακομα το παιχνιδι αλλα σκεφτομουν να κανω αυτη τη δοκιμη.ποια η γνωμη σου;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

κανα 32 εχει το unity??

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ παιχνίδια σε αυτό το επίπεδο (380 , 960) είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ πολυτέλεια τα 4GB.

εγώ ΑΝ μου έκαναν δώρο την διαφορά θα έπαιρνα με 4GB , να δώσω 40-50ευρώ παραπάνω για να πάρω κάτι που σπανιότατα θα έχει απειροελάχιστη επίδραση , δεν θα το έκανα , εγώ ΔΕΝ θα έδινα ΟΥΤΕ 10ευρώ παραπάνω για τα 4GB.

 

όσον αφορά το HEC 550 είναι ποιοτικό τις αντέχει και τις 2.

 

ΥΓ

Διαβασε το προηγούμενο μνμ μου στην αρχή της σελίδας.

 

 

johnmayson

η διαφορά είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ υπερ της 960. Προτίμησε μια φθηνή υλοποιηση (MSI) της 960 παρά μια 950 με πολλά άχρηστα μπιχλιμπίδια που ανεβάζουν την τιμή της πολύ ποιο αργής 950. Μην ξεχνάς ότι η 960 είναι το κατώτατο όριο για games με απαιτήσεις στα 1080.

Με προβληματίζει αυτό που είπες για τα 2 και τα 4 gb... Λες ότι δεν αξίζει η διαφορά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβληματίζει αυτό που είπες για τα 2 και τα 4 gb... Λες ότι δεν αξίζει η διαφορά ;

Εαν η διαφορά είναι στα 10 ευρώ τότε αξίζει.Αν είναι 40 τότε όχι δεν αξίζει :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...