Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη η 970 πιστευετε πως ειναι καλυτερη επιλογη απο τη 390? Απο πια αποψη? αποδιδει καλυτερα?

Δεν είναι καλύτερη.Στα περισσότερα μάλιστα παιχνίδια η 390 είναι λίγο μπροστά.+ πιο πολύ vram για μεγαλύτερες αναλύσεις ίσως βοηθήσει.

Το μόνο υπέρ της είναι η λίγο χαμηλότερη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα διαβασα στο τοπικ της 390 nitro πως το tomb raider δε παιζει 60fps παρα μονο 30 και εχει και frame drops, μηπως φταιει το κακο optimization του game ή η καρτα σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα διαβασα στο τοπικ της 390 nitro πως το tomb raider δε παιζει 60fps παρα μονο 30 και εχει και frame drops, μηπως φταιει το κακο optimization του game ή η καρτα σε αυτο?

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο παιχνίδι,απο benchmarks που βλέπω όμως στο Tomb Raider δεν βλέπω κάπου να έχει θέμα.Με  380 που εχω δοκιμάσει δουλεύει νεράκι το tomb raider οπότε δεν βλέπω πως θα μποτούσε να έχει θέμα η 390.

Και οι δύο κάρτες 970-390 είναι πολύ καλές.Πήγενε για 390 απο μένα αν είναι να πάρεις τώρα κάρτα,αλλιώς περίμενε μέχρι το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι ο μεγαλύτερος γκαντέμης στον κόσμο και δεν βρίσκω πουθενά r9 390 της msi αλλά ούτε και της sapphire (βρίσκω αλλά 400+), να πάω σε gtx 970 ή στην msi r9 390 μεταχειρισμενη?πιο πολύ ρωτάω έτσι από περιέργεια τι θα κάνατε οι πιο πολλοί.είμαι σε τρελό δίλημμα και δεν μπορώ να αποφασίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι ο μεγαλύτερος γκαντέμης στον κόσμο και δεν βρίσκω πουθενά r9 390 της msi αλλά ούτε και της sapphire (βρίσκω αλλά 400+), να πάω σε gtx 970 ή στην msi r9 390 μεταχειρισμενη?πιο πολύ ρωτάω έτσι από περιέργεια τι θα κάνατε οι πιο πολλοί.είμαι σε τρελό δίλημμα και δεν μπορώ να αποφασίσω.

Δεν ξέρω τι θα πουν τα άλλα παιδιά αλλά σε 970 εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να πάς μόνο αν είσαι πραγματικά οριακά με το τροφοδοτικό και τα 50w πχ παραπάνω σου είναι θέμα.Σε κάθε άλλη περίπτωση πήγενε για 390 ΑΛΛΑ δές και την είδηση για τις επερχόμενες gpu amd για να πάρεις καλύτερη απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι θα πουν τα άλλα παιδιά αλλά σε 970 εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να πάς μόνο αν είσαι πραγματικά οριακά με το τροφοδοτικό και τα 50w πχ παραπάνω σου είναι θέμα.Σε κάθε άλλη περίπτωση πήγενε για 390 ΑΛΛΑ δές και την είδηση για τις επερχόμενες gpu amd για να πάρεις καλύτερη απόφαση.

 

δεν έχω θέμα psu.που και να έχω θα το αλλάξω, είναι στο πρόγραμμα.η msi r9 390 έχει 275w tdp, η νιτρο 375 και η gtx 970 175 αν θυμάμαι καλά.

 

δεν γίνεται να περιμένω άλλο, η 9800 έχει πάρει τρελή μέντα και κάνει κόλπα.ασε που για αρχή οι τιμές θα είναι στο θεό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι ο μεγαλύτερος γκαντέμης στον κόσμο και δεν βρίσκω πουθενά r9 390 της msi αλλά ούτε και της sapphire (βρίσκω αλλά 400+), να πάω σε gtx 970 ή στην msi r9 390 μεταχειρισμενη?πιο πολύ ρωτάω έτσι από περιέργεια τι θα κάνατε οι πιο πολλοί.είμαι σε τρελό δίλημμα και δεν μπορώ να αποφασίσω.

Δες και XFX , δεν είναι καθόλου άσχημες. Και μεταχειρισμένη δεν θα έχει καποιο θέμα, και η 970 πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η msi 390 έχει εγγύηση, παρελκόμενα και γενικά είναι σε καλή κατάσταση

και συμφέρουσα τιμή, γιατί όχι?

 

αγορασμένη τον σεπτέμβρη, την δίνει ένα παιδί εδώ στο φορουμ στα 290, τα υπόλοιπα δεν τα ρώτησα.

Δες και XFX , δεν είναι καθόλου άσχημες. Και μεταχειρισμένη δεν θα έχει καποιο θέμα, και η 970 πολύ καλή.

 

τίποτα δεν υπάρχει, όλες από 10 μέρες και πάνω.ότι είναι σε κοντινές μέρες πάει 400+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασμένη τον σεπτέμβρη, την δίνει ένα παιδί εδώ στο φορουμ στα 290, τα υπόλοιπα δεν τα ρώτησα.

 

τίποτα δεν υπάρχει, όλες από 10 μέρες και πάνω.ότι είναι σε κοντινές μέρες πάει 400+

Από τη στιγμή που είσαι διατεθειμένος να πάρεις καινούρια πήγαινε εκεί ακόμα και αν περιμένεις. Τι είναι 10 μέρες μπροστά στο να πάρεις αυτό που θες όπως το θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που είσαι διατεθειμένος να πάρεις καινούρια πήγαινε εκεί ακόμα και αν περιμένεις. Τι είναι 10 μέρες μπροστά στο να πάρεις αυτό που θες όπως το θες;

 

γιατί θα περάσουν οι 3 βδομάδες και θα μου πουν, τελικά δεν υπαρχει, θες μήπως να πάρεις τίποτα άλλο?όπως έγινε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα ποια πρωτηνετε για i3 6100 την 380(x) η την gtx 960?? Με ποια μπορει να εχει καλητερη απδωση?? Θα εχει μεγαλες θερμοκρασιες μια 380??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα ποια πρωτηνετε για i3 6100 την 380(x) η την gtx 960?? Με ποια μπορει να εχει καλητερη απδωση?? Θα εχει μεγαλες θερμοκρασιες μια 380??

Θα σου έλεγα να πας για 380Χ.Ακόμα και 970 να έβαζες ελάχιστα παιχνίδια τον τρέχουν στα 100% με αποτέλεσμα να δεις bottleneck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...