Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα η G1 έρχεται με κορυφαίο σύστημα ψύξης αλλά βέβαια είναι αρκετά μεγάλη κάρτα....Αν έχεις καλό airflow στο κουτί σου και εφόσον δεν θα ασχοληθείς με oc,όποια από τις τρείς και να πάρεις θα είσαι jet!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είναι να πάρω Gigabyte γιατί όχι Link.png Site: αυτήν ?

Δεν είναι καλύτερη έκδοση?

Όσον αφορά το μέγεθος, το κουτί μου το βλέπεις στην υπογραφή μου, θα χω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209#sp

https://www.nzxt.com/products/s340-white

 

Χωράει μέχρι 334mm και η κάρτα είναι στα 299mm.Κομπλέ είσαι....όσον αφορά για την extreme gaming με δύο χρόνια εγγύησης που δίνει (έναντι 3 της G1) για λίγα καλύτερα ρολόγια / ελαφρώς καλύτερη ψύξη / και σχεδόν ίδιο overclockability με την G1 πέταμα χρημάτων για μένα είναι τα +40 ευρώ που ζητάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μιλαμε για τον πρωτο φιλο , ο δευτερος ειπε οτι εχει προβλημα με αγορα μεταχει. και ειμαι 45!

 

Kαι ενδιαφέρει η ηλικία σου ποιόν ακριβώς και γιατί; Πρώτη και τελευταία φορά που μου κάνεις οποιαδήποτε ενότητα εδώ μέσα american bar. Θεώρησέ το σαν τελευταία προειδοποίηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παρω την gtx 970 αλλα επειδη δεν βιαζομαι και πολυ μηπως καλυτερα να περιμενω της καινουργιες καρτες που θα βγουν το καλοκαιρι?. λετε να αξιζει η αναμονη?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα...καλύτερες καταναλώσεις θα έχουν σε αντιστοιχία με καλύτερες επιδόσεις.Αν δεν καίγεσαι μπορείς να περιμένεις και τις δύο εταιρείες να δεις τι θα βγάλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παρω την gtx 970 αλλα επειδη δεν βιαζομαι και πολυ μηπως καλυτερα να περιμενω της καινουργιες καρτες που θα βγουν το καλοκαιρι?. λετε να αξιζει η αναμονη?.

 

Σε καμιά 40-αριά μέρες θα έχουμε περισσότερες λεπτομέρειες από αμφότερες εταιρείες για τις κυκλοφορίες τους περίπου μέχρι τέλη Ιουνίου το αργότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παρω την gtx 970 αλλα επειδη δεν βιαζομαι και πολυ μηπως καλυτερα να περιμενω της καινουργιες καρτες που θα βγουν το καλοκαιρι?. λετε να αξιζει η αναμονη?.

 Εδώ και 1 μήνα είμαι ευτυχής κάτοχος της 970 g1 gaming και έχω να πω τα καλύτερα.σκυλί και έτυχα και σε κομμάτι που ανεβαίνει πολύ ψηλά. Ιδιαίτερα με αυτά που διαβάζω στο νήμα της 390... νιώθω διπλά τυχερός για την επιλογή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εδώ και 1 μήνα είμαι ευτυχής κάτοχος της 970 g1 gaming και έχω να πω τα καλύτερα.σκυλί και έτυχα και σε κομμάτι που ανεβαίνει πολύ ψηλά. Ιδιαίτερα με αυτά που διαβάζω στο νήμα της 390... νιώθω διπλά τυχερός για την επιλογή μου.

και εγω παιρνοντας απο nvidia σε ati και ξανα σε nvidia μπορω να πω οτι νοιωθω περισσοτερο ευχαριστημενος με την nvidia παροτι η ατι εχει πολυ καλυτερο vfm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τι καρτα μπορει να σηκωσει χωρις bottleneck αυτος ο cpu??

380x είναι καλά. μετά για 970/390/290, υπάρχουν άτομα που το έχουν κάνει χωρις θέμα, αλλα προσωπικά μου φαίνεται λίγο επίφοβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παιρνοντας απο nvidia σε ati και ξανα σε nvidia μπορω να πω οτι νοιωθω περισσοτερο ευχαριστημενος με την nvidia παροτι η ατι εχει πολυ καλυτερο vfm.

 

 Εδώ και 1 μήνα είμαι ευτυχής κάτοχος της 970 g1 gaming και έχω να πω τα καλύτερα.σκυλί και έτυχα και σε κομμάτι που ανεβαίνει πολύ ψηλά. Ιδιαίτερα με αυτά που διαβάζω στο νήμα της 390... νιώθω διπλά τυχερός για την επιλογή μου.

 

 

Δηλαδη η 970 πιστευετε πως ειναι καλυτερη επιλογη απο τη 390? Απο πια αποψη? αποδιδει καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...