Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε λίγα λόγια μας λές πως δικαιολογείς 400 ευρώ + για 780ti ώστε να έχεις βελτίωση 6fps

 

 

Mα που κολλάει η σύγκρηση μεταξύ 980ti 390X κλπ κλπ.?

Το όλο θέμα άρχησε λέγοντας εσύ πως η 390 είναι μούφα και πως καλύτερα να πάει σε 780Ti.

 

Στη συνέχεια σου απάντησα πως μπορεί στα 1080 να είναι ελάχιστα μπροστά η 780ti ( όχι σε όλα τα games ) αλλά στα 1440 η 390 είναι καλύτερη της που την κάνει πιο future proof.Επίσης δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό αν είναι ελάχιστα χειρότερη τότε είναι μούφα.

Απο τα λεγόμενα σου εγώ βλέπω πως εχεις διαλέξει στρατοπαιδο και είναι η πράσινη.

Τα υπόλοιπα είναι απλά άστοχα και δείχνουν πως δεν είσαι καλά διαβασμένος.

Και βεβαια η r9 390 ειναι καλητερη απο την 780 ti  στις υψηλες αναλυσεις. 

 

 

Αυτο το βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τη 390 nitro δηλαδή πόσα χρόνια θα μπορώ να παίζω όχι απαραίτητα στα full φυσικά μη παρεξηγηθω αλλά τουλάχιστον ας πούμε σε ένα ικανοποιητικό βαθμό με τα οποία φίλτρα χωρίς να κολαει το game, για παράδειγμα τα γραφικά θα τρέχουν μετά από καιρό όπως σε μία καινούρια κονσόλα πχ ps4, one αφού όπως ξέρουμε οι κονσόλες χάνουνσε γραφικά σε σχεση με τα pc, αν είμαι κάπου λάθος συγχωρέστε με για την απιρια μου γιναυτο και ρωταω εσάς να μου λυσετε την οποία απορία και ευχαριστώ θερμά τον κάθε ένα και φυσικά σεβαστή κάθε άποψη δε σνομπαρω καμία γνωμη, εγώ απλά ακούω και βγάζω συμπεράσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη 390 nitro δηλαδή πόσα χρόνια θα μπορώ να παίζω όχι απαραίτητα στα full φυσικά μη παρεξηγηθω αλλά τουλάχιστον ας πούμε σε ένα ικανοποιητικό βαθμό με τα οποία φίλτρα χωρίς να κολαει το game, για παράδειγμα τα γραφικά θα τρέχουν μετά από καιρό όπως σε μία καινούρια κονσόλα πχ ps4, one αφού όπως ξέρουμε οι κονσόλες χάνουνσε γραφικά σε σχεση με τα pc, αν είμαι κάπου λάθος συγχωρέστε με για την απιρια μου γιναυτο και ρωταω εσάς να μου λυσετε την οποία απορία και ευχαριστώ θερμά τον κάθε ένα και φυσικά σεβαστή κάθε άποψη δε σνομπαρω καμία γνωμη, εγώ απλά ακούω και βγάζω συμπεράσματα

Στα επόμενα 2 χρόνια το πολύ πολυ να χαμηλώσεις κάποια settings από ultra σε very high, στα 3-4 να παίζεις σε high-very high, αλλά σε επίπεδα κονσόλας δεν θα πεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χοντρικά ναι, αντε δώσε λιγο (κανα χρόνο max) παραπάνω στην 390 λόγω DX12 και 8GB Vram

Για κάρτα γραφικών, το +1 χρόνο, μόνο "λίγο" δεν το λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για τη συγκεκριμένη μιλάμε τόση ώρα σωστά?http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

Έχω δει πολλες 390/390x και με περισσότερα λεφτά που δε θα ειχα θεμα να δωσω αλλα.οχι πολυ πανω απο 400, απλά εγώ κατεληξα σε αυτή λόγω οτι έχει αρκετά θετικά σχόλια και στο skroutz και γενικότερα από φόρουμ που το εψαξα, έχετε να προτείνεται κάποια καλύτερη υλοποίηση από.τις τόσες 390/390x που υπάρχουν εκτός από αυτή που έχω κατασταλάξει προς το παρών ή η συγκεκριμένη είναι μονόδρομος για τα λεφτά που θέλω να διάθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για τη συγκεκριμένη μιλάμε τόση ώρα σωστά?http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

Έχω δει πολλες 390/390x και με περισσότερα λεφτά που δε θα ειχα θεμα να δωσω αλλα.οχι πολυ πανω απο 400, απλά εγώ κατεληξα σε αυτή λόγω οτι έχει αρκετά θετικά σχόλια και στο skroutz και γενικότερα από φόρουμ που το εψαξα, έχετε να προτείνεται κάποια καλύτερη υλοποίηση από.τις τόσες 390/390x που υπάρχουν εκτός από αυτή που έχω κατασταλάξει προς το παρών ή η συγκεκριμένη είναι μονόδρομος για τα λεφτά που θέλω να διάθεσω?

Για τα λεφτά αυτα είναι η καλύτερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, απλά είναι πιο χοντρη (3-slot), ενώ η sapphire πιο μακρυα.

Σε AMD πλεον ισχύει:

Sapphire>MSI>XFX>PowerColor-VTX3D(Θυγατρική της powercolor)>Gigabyte-Asus

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι.Απλα ποιο ακριβη.Δεν αξιζει να πας ποιο πανω σε τιμη πιστευω.

Nαι, απλά είναι πιο χοντρη (3-slot), ενώ η sapphire πιο μακρυα.

Σε AMD πλεον ισχύει:

Sapphire>MSI>XFX>PowerColor-VTX3D(Θυγατρική της powercolor)>Gigabyte-Asus

Δεν θα το ελεγα.Πιστευω πως η gigabyte και η asus ειναι σιγουρα πανω απο την power color.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν κάποιος δεν δώσει 500+ μονο για κάρτα, games δεν παίζει? Αυτό βγάζω σαν συμπέρασμα από τα λεγομενα σου, πράγμα που δεν ισχύει . Η 390 αποτελεί την βέλτιστη επιλογή στα 350-400 ευρώ, τωρά απο εκεί και περά ο καθενας βλέπει και κάνει. όσο για τον φίλο σου με τη 390 και τον FX, σου εξηγούμε ότι τρώει μπουκάλι από τον 6300 λόγω παλαιάς αρχιτεκτονικής του επεξεργαστή

δεν εχει 6300 φιλε γραφω ποιον !!   AMD Phenom II X6 Black 1100T  για να παιζει ultra ναι θελει 500ε + τοσο απλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει 6300 φιλε γραφω ποιον !!   AMD Phenom II X6 Black 1100T  για να παιζει ultra ναι θελει 500ε + τοσο απλα 

Μπορεις να ξεχασεις αυτο το site plz?

Επισης τετοια καρτα με αυτο το cpu τρωει τρελο μπουκαλι.Αυτο το ξερουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει 6300 φιλε γραφω ποιον !!   AMD Phenom II X6 Black 1100T  για να παιζει ultra ναι θελει 500ε + τοσο απλα 

Και 1000 € κάρτα να βάλει, με PhenomII δεν πάει καθόλου μακριά, πλέον. 960/380 ταβάνι έχει...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι.Απλα ποιο ακριβη.Δεν αξιζει να πας ποιο πανω σε τιμη πιστευω.

Δεν θα το ελεγα.Πιστευω πως η gigabyte και η asus ειναι σιγουρα πανω απο την power color.

Στην σειρά 300 η gigabyte έχουν θέμα με το voltage, καθως δεν μπορεις να το πειράξεις όταν κανεις overclock και έχουν κλειδωμένο bios. H asus από την αλλή δεν έχουν σωστή ψύξη στα VRM , με αποτέλεσμα αρκετό throttling.

 

δεν εχει 6300 φιλε γραφω ποιον !!   AMD Phenom II X6 Black 1100T  για να παιζει ultra ναι θελει 500ε + τοσο απλα 

Aκόμα πιο παλιός, λογικό να έχει τόσα fps και να τρωει μπουκάλι. Eπίσης κλαιω. Μια 380/960 παίζουν τα πάντα σε 1080 ικανοποιητικά, η 390/970 ακόμα πιο άνετα, και σε 2Κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σειρά 300 η gigabyte έχουν θέμα με το voltage, καθως δεν μπορεις να το πειράξεις όταν κανεις overclock και έχουν κλειδωμένο bios. H asus από την αλλή δεν έχουν σωστή ψύξη στα VRM , με αποτέλεσμα αρκετό throttling.

Mπορει και να χεις δικιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια η r9 390 ειναι καλητερη απο την 780 ti  στις υψηλες αναλυσεις. 

 

 

Αυτο το βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο.

αυτη που εβαλες φιλε ειναι η απλη 780τι δεν ειναι ουτε classif ουτε kingpin που απο ολες της 780τι υλοποιησης ειναι 10% πανω αυτο λεω 10 ποστ και υπαρχουν με 300ε με 320ε με 330ε εδω μεσα μεταχειρ να παρει αυτες αλλιος σε 980 με 350ε που ειναι ακομα καλυτερη απο εκει και περα οσα και να μου δειξεις της εχω δει στην πραξει με συστηματα i7 στους 10 η 8 εχουν nvidia τελος !! και η αλλη που δεν εχουν ειναι λογο φραγκα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...