Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάλας μπάσκετ...


Pankar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H Nike που σου είπα είναι αρκετά φθηνότερη και ποιοτική!

 

Αν παίζεις μία στο τόσο, τα 50 ευρώ μου φαίνονται υπερβολή και δεν ξέρω τι παίζει σε αυτό το price range :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτή που πρότεινα πιο πάνω, τη Spalding με τα χρυσά γράμματα ή κάποια Nike πάντα μέγεθος 7. Κοιτάς να είναι μαλακή, να μην έχει βαθιές αυλακωσεις και να έχει το δυνατόν καλό grip. Προσωπικά αν αγόραζα μπάλα για έξω θα έπαιρνα μια admiral του 20αρικου (παρόλο που την απεχθανομαι σαν μάρκα και δεν παίρνω ούτε κάλτσες από κει, περίεργος οι μπάλες του με συνθετικό δέρμα είναι αξιιορεπεστατες), μια Nike γύρω στα 50 ή τη συγκεκριμένη μολτεν που ανέφερα πιο πάνω σαν πρώτη επιλογή. Σε κάθε περίπτωση δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 50 καθώς σε ένα τετράμηνο θα ψάχνεις πάλι μπάλα. Αν έχεις κάποιες φωτογραφίες μπορώ να σου πω πιο συγκεκριμένα πράγματα.

 

Edit:

http://www.bestprice.gr/item/2152338697/molten-bgmx7.html?qid=303yBVpM6GH_bf0e5&seq=20εδώ είσαι. Αν και δεν έχω παίξει ποτέ με τη συγκεκριμένη, μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις όσο την έπιασα στα ιντερσπορτ σε μέγεθος-βαρος-grip. Με την v. Tack έχω παίξει, είναι χειρότερη των admiral. Αν βαριέσαι να το πολυψαχνεις η Spalding με το χρυσό NBA είναι αξιοπρεπεστατη. Πες μας τι διάλεξες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 50 καθώς σε ένα τετράμηνο θα ψάχνεις πάλι μπάλα.

Kαντο 2 χρονια να εισαι μεσα, εκτος αν η μπαλα θα χρησιμοποιειται καθημερινα για κανα 3ωρο, που δεν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τη μπάλα. Έχω παίξει έξω με τη μπάλα των ολυμπιακών του '04 και την πήρα στα χέρια από την πρώτη φορά! Μπάλα 200 ευρώ. Αλλά οκ αν δεν παίζει πολύ κάνα χρονο θα ζήσει με αξιοπρέπεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβαλετε λιγο νομιζω. Εκτός αν θελετε την τελεια μπαλα για να παιξετε 2 μονα ως τα 21 ξερωγω...

Εχω Μολτεν, δανεισμένη :rolleyes: απο ομάδα, περιπου 20 χρονων. Τα 10 πρώτα πολυ ενεργα, τουλαχιστον 3 ωρες απο Μαιο ως Σεπτεμβρη και αντέχει ακομα. Εχει φυγει πλεον σχεδον ολες οι ραφες και το δερμα αλλά ακομα κ τώρα παιζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δερματινες σε εξωτερικο χωρο δεν αντεχουν πολυ και ειναι και κριμα δηλαδη. Οι λαστιχενιες συνηθως κρατανε καιρο, εξαρταται παντα και την ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω για εξωτερικο χωρο γι αυτο το ψαχνω, να μη μου διαλυθει δηλαδη μετα απο λιγο διαστημα..

 

Οι λαστιχενιες οντως κρατανε αλλα επαιξα λιγο σημερα με μια κι ηταν σα να σκαω παιδικο τοπι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω κανα 3μηνο τώρα την Versa Tack. Στην τιμή της είναι 1η επιλογη μακραν.

Αν κοιτας στο 50-60αρι Ρήτα προτίμησε αυτην που αναφέρει ο Chris85, Molten GM7.

πιστεύω η molten είναι καλύτερη για εξωτερικό χώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια;

Μια molten ρε απ τις κλασσικες του 15ευρου δε ξερω μοντελο.

 

Πηγα και ειδα εν τω μεταξυ την gm7 , πιστευω αυτη θα χτυπησω στο κλασσικο πορτοκαλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Να ξεθάψω λίγο το θέμα και να ρωτήσω, ανάμεσα σε spalding tf-150, molten gr7 & nike dominate ποια πιστεύετε είναι καλύτερη ή έστω με ποια έχετε παίξει και σας φάνηκε καλή (για outdoor χρήση πάντα) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...