Προς το περιεχόμενο

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2014


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να μ άκουσε και η μάνα του Καββαδά απ τα γέλια!! χαχαχαχαχαχαχα!! Θεός!!!

 

Για τον Καββαδά ούτε η μητέρα του δεν έχει πει/γράψει τόσα...


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 985
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανακοινωθηκε η αποστολη που θα ξεκινησει προετοιμασια.

 

Οι 16 παίκτες, που θα αρχίσουν προετοιμασία στις 22/7 στο Καρπενήσι, είναι οι:

 

Γιάννης Αθηναίου 1.96 27/5/1988 γκαρντ Αρμάνι Μιλάνο

Γιάννης Αντετοκούνμπο 2.08 6/12/1994 φόργουορντ Μιλγουόκι Μπακς

Κώστας Βασιλειάδης 2.00 15/3/1984 γκαρντ Αναντολού Έφες

Ίαν Βουγιούκας 2.11 31/5/1985 σέντερ Ούνιξ Καζάν

Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς 2.02 3/3/1990 φόργουορντ Παναθηναϊκός

Νίκος Ζήσης 1.97 16/8/1983 γκαρντ Ούνιξ Καζάν

Κώστας Καϊμακόγλου 2.05 15/3/1983 φόργουορντ Ούνιξ Καζάν

Νικ Καλάθης 1.98 7/2/1989 γκαρντ Μέμφις Γκρίζλις

Κώστας Κουφός 2.13 24/2/1989 σέντερ Ντένβερ Νάγκετς

Βαγγέλης Μάντζαρης 1.95 16/4/1990 γκαρντ Ολυμπιακός

Γιώργος Μπόγρης 2.10 19/2/1989 σέντερ ΠΑΟΚ

Γιάννης Μπουρούσης 2.13 17/11/1983 σέντερ Ρεάλ Μαδρίτης

Κώστας Παπανικολάου 2.06 31/7/1990 φόργουορντ Μπαρτσελόνα

Γιώργος Πρίντεζης 2.06 22/2/1985 φόργουορντ Ολυμπιακός

Κώστας Σλούκας 1.87 15/1/1990 γκαρντ Ολυμπιακός

Μιχάλης Τσαϊρέλης 2.08 23/2/1988 φόργουορντ ΠΑΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ο σπανουλης δε παει λογω του ποδιου. Ο Περπε κι αυτος δε παει, δε ξερω γιατι. Ο χοντρος επισης ζητησε ν απουσιασει κι ο Μαυροκεφαλος ειπε οτι θα κανει μια επεμβαση.

Οποτε δεν ειναι τοσο θεμα ανανεωσης εξ επιλογης αλλα αναγκαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η ομαδα και ετσι. Δεν παει για σπουδαια πραγματα αλλά ήθελε μια αλλαγη προσώπων. Το θετικό ειναι ότι θα μας ζαλίζετε τα @@ οι γαυροβαζελοι μιας και εχετε ελαχιστους παιχτες στην ομαδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α για μενα καλυτερα να μη πηγαιναν οι του οσφπ να ξεκουραζονταν κιολας

Το μονο που μου κανε εντυπωση ειναι οτι λειπει ο Μπραμος κ κατεβαινει με ενα εμπειρο τριαρι μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η ομαδα και ετσι. Δεν παει για σπουδαια πραγματα αλλά ήθελε μια αλλαγη προσώπων. Το θετικό ειναι ότι θα μας ζαλίζετε τα @@ οι γαυροβαζελοι μιας και εχετε ελαχιστους παιχτες στην ομαδα. 

Χα, κάνε όνειρα! Έτσι και πάει καλά η ομάδα, θα είναι επειδή λείπει ο Σπανούλης και το αντίστροφο... Τις ξέρουμε ήδη τις συζητήσεις που θα γίνουν.

 

Οπωσδήποτε θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα είναι η ομάδα με αυτή τη σύνθεση. Πρώτη φορά μετά από χρόνια έχουμε προπονητή που με ψήνει ότι μπορεί να φτιάξει κάτι καλό, οπότε έχω ελπίδες. Εντάξει, με τόσους άπειρους παίκτες, δεν ξέρω πόσο μπορούμε να προχωρήσουμε φέτος, αλλά μακάρι να δούμε μια αλλαγή στο στυλ της ομάδας. Είναι κρίμα να μην παίξει γρήγορα η ομάδα με Καλάθη, Σλούκα, Αντετοκούνμπο, Πρίντεζη, Παπανικολάου, Βασιλειάδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ο σπανουλης δε παει λογω του ποδιου. Ο Περπε κι αυτος δε παει, δε ξερω γιατι. Ο χοντρος επισης ζητησε ν απουσιασει κι ο Μαυροκεφαλος ειπε οτι θα κανει μια επεμβαση.

Οποτε δεν ειναι τοσο θεμα ανανεωσης εξ επιλογης αλλα αναγκαστικο.

Το μονο που μου κανε εντυπωση ειναι οτι λειπει ο Μπραμος κ κατεβαινει με ενα εμπειρο τριαρι μονο.

Ξεχασες και τον Φωτση (αναμεσα σε αυτους που δεν θα συμμετεχουν), αρα τον βαζω εγω μεσα για να πω το εξης:

Απ'τους 6 λοιπον, οι 5 δεν εχουν θεση στην εθνικη και μονο θετικη ειναι η απουσια τους. Ο 6ος ειναι ο Περπερογλου που καλο θα ηταν να συμμετεχει, αλλα δεν ξερω γιατι απουσιαζει.

 

Δεν το λεω εγω, το λενε τα αποτελεσματα του προσφατου παρελθοντος και οχι μονο. Προσωπικα μ'αρεσει η προεπιλογη, μενει να δουμε και την τελικη 12δα. Θα πεταγα εξω και 1-2 ακομα (Πριντεζη κατα κυριο λογο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαράδεκτο να δέχονται κλήση στην Εθνική Ελλάδος, παίκτες που τελούν υπο τιμωρία για ντόπιγκ. Απαράδεκτο και ατιμωτικό για την ηθική όλων μας.

 

Αν μιλουσαν απλως στον πεθερουλη για φαρμακο ειναι οκ; 

 

Λες κ δεν ντοπαρονται όλοι οι αθλητες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαράδεκτο να δέχονται κλήση στην Εθνική Ελλάδος, παίκτες που τελούν υπο τιμωρία για ντόπιγκ. Απαράδεκτο και ατιμωτικό για την ηθική όλων μας.

 

H ηθική όλων μας κουρελιάστηκε ήδη όταν η εθνική όλων μας πήρε αγριόκαρτα ενώ κανονικά δεν θα έπρεπε καν να πάρει μέρος στο παγκόσμιο, με βάση τα περσινά της "κατορθώματα".

Μετά κουρελιάστηκε και η τσέπη μας όταν έσκασε και 830Κ για την καρτούλα.

Κι ό,τι είχε απομείνει το ισοπέδωσε ο Βασιλακό, βάζοντας χαράτσι στα δελτία των αθλητικών σωματείων, για να βγάλει τα σπασμένα.

 

Προσωπικά δεν νομίζω να μας έμεινε και πολύ ηθική για να την προσβάλλει ο κάθε Καλάθης που όπως τόσοι άλλοι (που ορθώς ανέφερε ο προαναφερθείσας αρειανός) ντοπάρεται το παιδί, γιατί όλοι ντοπάρονται (και λίγοι απλώς πιάνονται). Πιο πολύ θα με χαλάσει εμένα αν παίζει το πετσάκι του ο Νικ τον Σεπτέμβρη, αντί για μπάσκετ.

 

(...ΕΧΕΙΣ ένα θέμα με τη "νομιμοφροσύνη" όμως ε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(E καλά και συ ΈΧΕΙΣ θέμα με τις αντωνυμίες, και την ..υπεράσπιση γενικώς ε)

 

Αλήθεια ακόμα δε μάθαμε απο που πήρε τα χρήματα για την wildcard?

 

Συγχαρητήρια βεβαίως βεβαίως σε όσους επικροτούν τακτικές Τζέκου και Άρσης Βαρών.. Αυτοί είμαστε τελικά, στο βωμό της νίκης, θυσιάζουμε τα πάντα.

Επεξ/σία από Chris_85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει μια διαφορά το "έλα μωρέ όλοι ντοπάρονται" από το "πιάστηκε να ντοπάρεται και είναι τιμωρημένος".

 

Η εθνική κάποτε -υποτίθεται τουλάχιστον- πρέσβευε κάποιες αρχές και το διαφλημιζε σε πρώτη ευκαιρία. Από κάποια στιγμή και μετά άρχισε να κάνει ήττες σκοπιμότητας, να μιλάει ο Ελληνιάδης με διαιτητές, να παίρνουμε wild cards, να μη μας πειράζουν οι ντόπες κτλ. Κάτι μου λέει ότι οι αποτυχίες δεν είναι άσχετες με αυτή την αλλαγή της νοοτροπίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...