Προς το περιεχόμενο

[SSD] INTEL 520 240GB crazy sundays e-shop - 128.50€


starconvict

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους...μιας και αγοραζω σιγα σιγα τα parts για το gaming pc που θελω... ειχα σκοπο να αγορασω για ssd αυτον εδω:

http://www.skroutz.gr/s/3961151/Corsair-Force-Series-LS-120GB-SSD.html

 

αλλα ειδα και τον ιντελ εδω της προσφορας τωρα και θελω να ρωτησω αξιζει περισσοτερο μιας και εχει και παραπανω χωρητικοτητα?

ακουω μερικους που λετε αρνητικα σχολια...

αξιζει να τον αγορασω εν τελη ειναι η ερωτηση μου για το pc που φτιαχνω ή οχι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Εγώ θα 'επαιρνα αυτόν με τη μεγαλύτερη εγγύηση (όπως και έκανα 2 φορές!)Έχω και έναν samsung 830 στο δεύτερο σύστημα της υπογραφής και να πω την αλήθεια ,διαφορές δεν βλέπω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου, μην ξεχνάμε ότι συνήθως ο κατασκευαστής δίνει 5 χρόνια εγγύηση στα προιόντα που στην πλειοψηφία τους θα τα αντέξουν...ο σάμι αν και πολύ καλύτερος στα bench δυστυχώς έχει 3 χρόνια...οπότε για κάποιον που θέλει μια οικονομική αναβάθμιση και κρίνοντας από της τιμές που παίζουν στο εξωτερικό ο 520 με 240gb στα 129€ είναι super...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντός έχω πάρει πάνω από 15 πράγματα και 2 λάπτοπ για φίλους από το eshop και δεν μου έχει χαλάσει τίποτα! Τι να πω σύμπτωση; Εγώ το έχω για καλό κατάστημα γιατί και με μικρά που είχα μπλέξει έτρεχα μετα για τις βλάβες μόνος μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή καλύτερα intel η τον evo?

 

Στην ίδια τιμή καλύτερα τον evo. Στις τιμές που παίζουν σήμερα αδιαμφισβήτητα ο intel είναι καλύτερο value for money. Απο κει και πέρα ο καθένας ας κρίνει βάσει του τι είναι σημαντικότερο γι' αυτόν.

 

Πάντως είναι αστείο αν κανείς δεν έχει ήδη μια προϊστορία σε SSD να συζητάμε για επιδόσεις. Σήμερα πλέον όλοι οι SSD (εκτός ίσως από κάποιους ελάχιστους) είναι παραπάνω από αξιοπρεπείς και οι επιδόσεις είναι out there.

 

αλλα ειδα και τον ιντελ εδω της προσφορας τωρα και θελω να ρωτησω αξιζει περισσοτερο μιας και εχει και παραπανω χωρητικοτητα?

 

Για τη χωρητικότητα ισχύει ακριβώς αυτό που ξέρεις και από τους σκληρούς: ποτέ δεν έχεις αρκετή. Εκτός κι αν η διαφορά στις επιδόσεις των SSD που εξετάζεις είναι χαώδης (που εδώ δεν είναι σε καμία περίπτωση) πάντα συμφέρει να πάρεις μεγαλύτερη χωρητικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όποιος θέλει να γλυτώσει 30 € για 60 GB μικρότερο δίσκο, ο ίδιος δίσκος στα 180 GB μπήκε στα 99,90 € στο καινούριο newsletter του e-shop:

http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=140131w5osv9kr83rau4za6c55

 

Η τιμή ανά GB είναι 0,555 € για το μοντέλο των 180 GB έναντι των 0,5375 € για τα 240 GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όποιος θέλει να γλυτώσει 30 € για 60 GB μικρότερο δίσκο, ο ίδιος δίσκος στα 180 GB μπήκε στα 99,90 € στο καινούριο newsletter του e-shop:

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-140131.html

 

Η τιμή ανά GB είναι 0,555 € για το μοντέλο των 180 GB έναντι των 0,5375 € για τα 240 GB.

πιστευεται αξιζει τα 30 ευρω παραπανω τα 240gb? ή τα 180 gb ? λεω να παρω τα 240 gb για περισσοτερη χωρητικοτητα...αξιζει λετε τα 30 ή ειναι αδικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...