Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Asus Transformer Book T100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα ειναι πως δεν μπορω να βρω την εκδοση με τον HDD,για αυτο και σκεφτηκα μηπως μπορω να προσθεσω εναν στην εκδοση με τα 32gb.

Πιθανότατα να γίνεται, αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν δεν το κάνεις....αν έχεις κάποιον δίσκο πρόχειρο, δοκίμασε μήπως τον βλέπει (δεν ξέρω αν έχουν διαφορές και στο BIOS οι δύο εκδόσεις)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς το θέλω για δώρο και δεν μπορώ να το ρισκάρω. Στην χειρότερη θα του βάλω μια 64άρα SD. Απορώ γιατί δε το φέρνουν την στιγμή που στη Γερμανία το βρίσκεις παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

εγω το εχω απο 5/14 καλα παιζει αλλα η μπαταρια του κραταει 6 με 6.30 ωρες .το εστειλα στην asus αλλα παλι τα ιδια. ειμαι περιεργος εαν σε αλλους κραταει 8 με 10 ωρες που διαφιμιζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω απο 5/14 καλα παιζει αλλα η μπαταρια του κραταει 6 με 6.30 ωρες .το εστειλα στην asus αλλα παλι τα ιδια. ειμαι περιεργος εαν σε αλλους κραταει 8 με 10 ωρες που διαφιμιζουν 

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενες αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη μπαταρία του.

 

Ένα πρόβλημα που είχα πρόσφατα ήταν ότι άδειαζε η μπαταρία μέσα σε ελάχιστες ώρες ενώ ήταν σε sleep.

Έστειλα στην Asus μέσα στις γιορτές, μου απάντησαν αμέσως και μου είπαν να βάλω το τελευταίο bios, όλα τέλεια.

Μένει αφόρτιστο σε sleep για βδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω το εχω απο 5/14 καλα παιζει αλλα η μπαταρια του κραταει 6 με 6.30 ωρες .το εστειλα στην asus αλλα παλι τα ιδια. ειμαι περιεργος εαν σε αλλους κραταει 8 με 10 ωρες που διαφιμιζουν

Εδω ,αν θες περισσοτερες πληροφοριες απο χρηστες.

 

Βγαλε την φωτηνοτητα απο το αυτοματο και μειωσε την στο 40-50%.

Με μειχτη χρηση,ελαφρυ brousing,youtube και video,βαζει περιπου  10-11 ωρες,οταν ειναι καινουριο.

Σε μενα μετα απο ενα χρονο και 2 μηνες,ειμαι περιπου στις 9.30 ωρες,μπορει και 10,αν ειμαι μονο σε ελαφρυ browsing.

 

Με παιχνιδια,να ξερεις οτι φευγει πολυ πιο γρηγορα η μπαταρια και ισχυει σε ολες τις συσκευες αυτο!

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας. το εστειλα δευτερη φορα στη τσεχια. απαντηση τους ηταν ολα ειναι καλα. η μπαταρια κραταει 8 ωρες. εγω που το δοκιμαζω κραταει 6-7 ωρες. οι 10 ωρες απεχουν πολυ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις αμάξι που λένε ότι καίει 7 lt / 100χλμ, το πατάς παραπάνω και κάψεις 12 lt θα το πας πίσω; Οι μετρήσεις γίνονται πάντα υπό συνθήκες

 

Αν έχεις αρκετά μεγάλη φωτεινότητα και κάνεις συνέχεια browsing, μια χαρά είναι οι 6-7 ώρες (ειδικά αν έχεις κουμπωμένο το πληκτρολόγιο + κάρτα microSD + κάποιο USB συνδεδεμένο κλπ)

 

Πες τουλάχιστον τι ρυθμίσεις έχεις και τι χρήση κάνεις, να κάτσω να το δοκιμάσω να σου λυθεί η απορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουν το μοντελο με το σκληρο στο keyboard,ειναι τουλαχιστον ενα 3ωρο κατω σε αυτονομια!

Ο hdd καταναλωνει αρκετο ρευμα,γι'αυτο προτιμηται ο ssd ή ο emmc,για να μην "καταπινει" ο δισκος την μπαταρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...