Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ariannaki85 δεν είμαι τύπος ότι αφού το έκανα αυτό είναι το σωστό. Κι επειδή σε λίγο θα είναι στην ίδια θέση (λήξη συμβλαίου) και ο αδερφός μου, αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι παίρνει την προσφορά των 20 Ε του θέματος...

Τι συνδυασμό έχεις κατά νου για το κινητό, ώστε να έχει αρκετές ώρες προς σταθερά, 2 μιση ώρες προς κινητά, δωρεάν ενδοοικογενειακή συνομιλία και κάποια mb δεδομένων?

 

το καλό με το f2g και το Q είναι ότι μπορέις να κάνεις διάφορους ευέλικτους συνδυασμούς για να έχει ο καθένας ότι τον συμφέρει  και σου δίνουν και δίαφορα δωράκια. Πχ παίρνεις με 5 € 200' προς όλους & δώρο 100 λεπτα και 100 sms σε wind/Q και μετά με τα log in n win έχεις τσάμπα εντελώς διάφορα (mb. sms.λεπτά)...Θέλει λίγο ψάξιμο αλλά αξίζει τον κόπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλη έτσι και αλλιώς δεν θα πλήρωνες.Πληρώνεις μόνο όταν αλλάζεις πάροχο και όχι πάντα.

Καλή τιμή τα 35 δεν νομίζω να είναι (βασικά πι@σοκωλι@ είναι) ,όταν με 20 παίρνεις το γνωστό πρόγραμμα του θέματος ,αλλά αν είσαι εσύ εντάξει πάω πάσο

τα 35 ευρώ να δίνεις το μήνα είναι λίγο ακριβά . καλύτερα ο φίλος να ψάχτει για καμιά καλύτερη πρόσφορα ή αν δεν τα καταφέρει να αλλάξει πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To θεμα μας είναι το double play του τιτλου, παρακαλω μεινετε σε αυτό γιατι η κουβεντα εχει παει στο καρτοκινητο κομματι και σε αλλα πακετα που δεν εχουν σχεση με τον τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Eκανα την αιτηση online και ενω ειμαι πελατης Forthnet με χρεωσαν τελος ενεργοποιησης (35 ευρω).

Σε συνομιλια που ειχα σε καταστημα Wind μου ειπα οτι για πελατες Forthnet ΔΕΝ χρεωνεται τελος.

 

Αληθεια, το wind.gr ειναι site της Wind ή ανεξαρτητης εταιρειας που πουλαει Wind? Τα συμβολαια που εφερε η κουριερ δεν ειχαν καμμια σχεση οπτικα με αυτα της Wind σε καταστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα hol εκανα αίτηση φορητοτητας για wind με πήρε η hop για αντιπροσφορα και δεχθηκα (17 ευρώ και 300 λεπτα κινητά νομιζω). Αμέσως έστειλα ακύρωση φορητοτητας στη wind και με πήρε τηλ εκπρόσωπος και το πρωτο πράγμα που μου εδωσε ηταν δωρεαν τέλη ενεργοποίησης και επειδη δεν ενεδιδα εκανε 20 ευρώ και τον δεύτερο χρονο! Θα μείνω στη hol giati ειμαι OK αλλά τα γράφω αυτά για αυτους που θέλουν όντως να πάνε wind.

Κάντε για πλάκα μια ακύρωση φορητοτητας και ίσως να κερδισετε κάτι... Πάντως δεν πληρωνετε κάτι. Αν δεν πιασει ξανακαντε αιτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα hol εκανα αίτηση φορητοτητας για wind με πήρε η hop για αντιπροσφορα και δεχθηκα (17 ευρώ και 300 λεπτα κινητά νομιζω). Αμέσως έστειλα ακύρωση φορητοτητας στη wind και με πήρε τηλ εκπρόσωπος και το πρωτο πράγμα που μου εδωσε ηταν δωρεαν τέλη ενεργοποίησης και επειδη δεν ενεδιδα εκανε 20 ευρώ και τον δεύτερο χρονο! Θα μείνω στη hol giati ειμαι OK αλλά τα γράφω αυτά για αυτους που θέλουν όντως να πάνε wind.

Κάντε για πλάκα μια ακύρωση φορητοτητας και ίσως να κερδισετε κάτι... Πάντως δεν πληρωνετε κάτι. Αν δεν πιασει ξανακαντε αιτηση.

κάντε για πλάκα ακύρωση φορητότητας? άσε φίλε. εγώ ακόμα παιδεύομαι.

 

μου έκανε αντιπροσφορά η forthnet και τη δέχτηκα. έστειλα fax για ακύρωση φορητότητας στη wind η οποία δήθεν άργησε να το δει και με έκανε με το ζόρι πελάτη της. έπρεπε μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα στις 2 εταιρίες να καταφέρω να ξανακάνω συμβόλαιο από την αρχή με τη forthnet και να μην πληρώσω ρήτρες κλπ

ακόμα δεν έχω ξεμπλέξει και η ιστορία τραβάει ένα μήνα περίπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάντε για πλάκα ακύρωση φορητότητας? άσε φίλε. εγώ ακόμα παιδεύομαι.

 

μου έκανε αντιπροσφορά η forthnet και τη δέχτηκα. έστειλα fax για ακύρωση φορητότητας στη wind η οποία δήθεν άργησε να το δει και με έκανε με το ζόρι πελάτη της. έπρεπε μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα στις 2 εταιρίες να καταφέρω να ξανακάνω συμβόλαιο από την αρχή με τη forthnet και να μην πληρώσω ρήτρες κλπ

ακόμα δεν έχω ξεμπλέξει και η ιστορία τραβάει ένα μήνα περίπου...

Δεν είπα οτι είναι ευκολο. Και εγώ που εκανα ακύρωση φορητότητας έστειλα ΔΥΟ φορες το φαξ δεν το έβρισκαν και πήγα σε καταστημα wind για να πιασει. Μετα απο μέρες απο την επιβεβαίωση της ακύρωσης με πήραν να με ρωτήσουν γιατί και μου έκαναν τις αντιπροσφορες. Θέλει πολύ προσοχή.. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, είναι μεσα στην τιμη. Μονο στον ΟΤΕ την πληρωναμε (εχω φυγει), σχεδόν ολοι οι εναλλακτικοι δωρεαν την εχουν (μονο έναν θυμαμαι παλια να την χρεωνει και επειδή δεν είμαι σιγουρος ποιος ηταν και αν συνεχιζει δεν το γραφω).

Μαλιστα ένα πανασονικ περσινο μοντελο, με τον ΟΤΕ ειχε θεμα, εκανε 8 δευτερόλεπτα να βγαλει αριθμο οποτε το ειχα βαλει στο κουτι του και ντουλαπα. Το δοκιμασα τωρα με την wind και βγαινει γρηγορα πλεον όπως και με τα υπολοιπα (λιγο παλιοτερα) panasonic μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

..... Μονο στον ΟΤΕ την πληρωναμε,....

Μηπως ηθελες να γραψεις "πληρωνουμε"; Γιατι επεσε στα χερια μου ενας λογαριασμος απο OTE και την ειδα σαν χρεωση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Εβαλε παρελθοντικο χρονο γιατι εχει φυγει απο οτε...

Eκανα την αιτηση online και ενω ειμαι πελατης Forthnet με χρεωσαν τελος ενεργοποιησης (35 ευρω).

Σε συνομιλια που ειχα σε καταστημα Wind μου ειπα οτι για πελατες Forthnet ΔΕΝ χρεωνεται τελος.

 

Αληθεια, το wind.gr ειναι site της Wind ή ανεξαρτητης εταιρειας που πουλαει Wind? Τα συμβολαια που εφερε η κουριερ δεν ειχαν καμμια σχεση οπτικα με αυτα της Wind σε καταστημα...

Τα καταστηματα Wind ειναι ως επι τω πλειστον (τα περισσοτερα σιγουρα, δε ξερω αν ειναι ολα, πιθανως να ειναι και ολα) franchise, δηλαδη ειναι παρα πολυ πιθανο να εχουν τελειως διαφορετικες προσφορες (καλυτερες ή χειροτερες) απο το wind.gr ή ξερω γω το τηλεφωνικο κεντρο της εταιριας.

Την μοναδικη φορα που εγινα πελατης τους κι εγω προσφορα καταστηματος ειχα παρει που παρομοια δεν υπηρχε και ουτε υπηρξε απο τοτε online. Απλα... το συγκεκριμενο ζητημα περι τελους ενεργοποιησης ειναι κατι μαλλον "γενικο" και γι αυτο μου φαινεται πολυ περιεργο να υπαρχει διαφορα στο συγκεκριμενο ξαναλεω τελος. Χωρις να το αποκλειω, απλα δεν μου ακουγεται "συνηθισμενο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

[Ακριβως, την πληρωνα στον ΟΤΕ γιατι εχω φυγει, όπως αλλωστε φαινοταν και πιο κατω στο ιδιο ποστ. Εν παση περιπτωσει προσθεσα και ακριβως διπλα από το "πληρωνα" ότι εχω φυγει για να μην μπερδευεται κανεις.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάντε για πλάκα ακύρωση φορητότητας? άσε φίλε. εγώ ακόμα παιδεύομαι.

 

μου έκανε αντιπροσφορά η forthnet και τη δέχτηκα. έστειλα fax για ακύρωση φορητότητας στη wind η οποία δήθεν άργησε να το δει και με έκανε με το ζόρι πελάτη της. έπρεπε μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα στις 2 εταιρίες να καταφέρω να ξανακάνω συμβόλαιο από την αρχή με τη forthnet και να μην πληρώσω ρήτρες κλπ

ακόμα δεν έχω ξεμπλέξει και η ιστορία τραβάει ένα μήνα περίπου...

 

Και εγώ έκανα ακύρωση εντός 15 ημερών αλλά επειδή δεν έγινε σε 5 εργάσιμες μέρες πριν την οριστική αλλαγή, μου είπαν πως υποχρεωτικά πρέπει να πάω στη wind. Δέχτηκα και μου έστειλαν νέο συμβόλαιο, το υπέγραψα και την επόμενη πήγα και το ακύρωσα γιατί στο τηλέφωνο η τύπισσα μου μίλησε πολύ ειρωνικά και εκβιαστικά. Οπότε παρέμεινα στη forthnet με 24αρα, δωρεάν αστικά υπεραστικά και 12 ώρες προς κινητά με 22 ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά τώρα θα πληρώσεις ρήτρα. αν θυμάμαι καλά κάπου στα 120 ευρώ. επιβεβαίωσε το όταν θα έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά τώρα θα πληρώσεις ρήτρα. αν θυμάμαι καλά κάπου στα 120 ευρώ. επιβεβαίωσε το όταν θα έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός

 

Η ρητρα στη wind ειναι αναλογη με το χρονο που εχεις μεινει με το ισχυον συμβολαιο.

Αν το εχεις χρησιμοποιησει για 5 πχ μηνες θα πληρωσεις 5x(τη διαφορα της τιμης που πληρωνες απο τη

θεωρητικη τιμη του πακετου που εχεις).

Δεν ξερω επισης τι ισχυει σε περιπτωση υπαναχωρησης μεσα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

Παντως το μεγιστο που μπορει να πληρωσει ο φιλος ειναι η διαφορα της προσφορας που του εδιναν

απο τη θεωρητικη τιμη, για ενα μονο μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...