Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτην την τιμη σχεδον ολα παιζουν σε 1366x768.

Ειναι απειροελαχιστες οι προσφορες με full hd + αξιοπρεπη χαρακτηριστικα.

Το msi το αγοραζεις επιτοπου και απο Γερμανια αν θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτην την τιμη σχεδον ολα παιζουν σε 1366x768.

Ειναι απειροελαχιστες οι προσφορες με full hd + αξιοπρεπη χαρακτηριστικα.

Το msi το αγοραζεις επιτοπου και απο Γερμανια αν θες.

Το μονο γερμανικό site που να στέλνει Ελλάδα είναι το computer universe? Πριν απο καμιά βδομάδα το είχε 600 ευρώ και τρ το πήγε 650. Πόσο βγαίνει περίπου με τα μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο καλυτερα να ρωτησεις τον zacharis1955

 

δεν το εχω ψαξει με αγορα απο Γερμανια.

 

Υποψιν οτι εχει γερμανικη διαταξη το πληκτρολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παρήγγειλα ηλεκτρονικά το lenovo G500 από την κοσμοντάτα και με πήραν μόλις τηλέφωνο να μου πουν πως δεν υπάρχει και πως πλέον τους έχουν στείλει την καινούργια σειρά. Μου πρότειναν αυτό   http://www.cosmodata.gr/product/223874/lenovo-g50-70-me-cpu-intel-core-i7-4510u-mnimi-6gb-disko-1tb-ke-karta-grafikon-amd-radeon-r5-m230-2gb  προσπαθώντας να με πείσουν ότι σαν πιο καινούριο και με μεγαλύτερη ραμ και πιο καινούργιο επεξεργαστή είναι καλύτερο. Εγώ κόλλησα στον επεξεργαστή U και εκείνοι επέμειναν ότι όταν μιλάμε για ι7 επεξεργαστή είναι πολύ μικρή η διαφορά.

  Εσύ zacharis τι λες; το G500 υπήρχε μόνο στο cosmodata σύμφωνα με το σκρουτζ και το Lenovo G580A είναι κατά 100€ ακριβότερο και με το 500 ήμουν ήδη πολύ εκτός μπάτζετ.

Μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο σε λενόβο πάνω κάτω σε εκείνα τα λεφτά; (τα 600 με μεγάλη δυσκολία, αλλά όχι πιο πάνω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικοινωνησε καποιος με flashaki τελικα?? εγω που τους παιρνω απο το πρωι μεχρι τωρα τηλεφωνο δεν το σηκωνει κανενας!!

 

Διορθωση μιλησα πριν λιγο μετα απο αρκετη ωρα για το Msi το 17,3 που ρωτησα υπαρχει διαθεσιμοτητα στον προμηθευτη τους και αποστελεται μεσα σε 4-7 εργασιμες διοτι εγω ειμαι απο επαρχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παρήγγειλα ηλεκτρονικά το lenovo G500 από την κοσμοντάτα και με πήραν μόλις τηλέφωνο να μου πουν πως δεν υπάρχει και πως πλέον τους έχουν στείλει την καινούργια σειρά. Μου πρότειναν αυτό   http://www.cosmodata.gr/product/223874/lenovo-g50-70-me-cpu-intel-core-i7-4510u-mnimi-6gb-disko-1tb-ke-karta-grafikon-amd-radeon-r5-m230-2gb  προσπαθώντας να με πείσουν ότι σαν πιο καινούριο και με μεγαλύτερη ραμ και πιο καινούργιο επεξεργαστή είναι καλύτερο. Εγώ κόλλησα στον επεξεργαστή U και εκείνοι επέμειναν ότι όταν μιλάμε για ι7 επεξεργαστή είναι πολύ μικρή η διαφορά.

  Εσύ zacharis τι λες; το G500 υπήρχε μόνο στο cosmodata σύμφωνα με το σκρουτζ και το Lenovo G580A είναι κατά 100€ ακριβότερο και με το 500 ήμουν ήδη πολύ εκτός μπάτζετ.

Μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο σε λενόβο πάνω κάτω σε εκείνα τα λεφτά; (τα 600 με μεγάλη δυσκολία, αλλά όχι πιο πάνω!)

Aυτό http://www.cosmodata.gr/product/223874/lenovo-g50-70-me-cpu-intel-core-i7-4510u-mnimi-6gb-disko-1tb-ke-karta-grafikon-amd-radeon-r5-m230-2gb (579 €) προσπέρασε το, δεν αξίζει τα λευτά του με τίποτα, μην ακούς τι σου λένε οι υπάλληλοι του Cosmodata, απλά προσπάθούν να μην χάσουν τον πελάτη, δες αυτό: 

 

 Lenovo B5400: (15.6", Intel Core i5-4200M, nVidia GeForce GT820M 2 GB, 6 GB RAM, Windows 8 64-bit) 591 €

https://www.aplon.gr/index.php?option=product&id=43877

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επικοινωνησε καποιος με flashaki τελικα?? Τους έχουν πάρει ποσα άτομα τηλ απο εδω μεσα και θα μπορούσαν να πουλάνε αβέρτα msi γιατί μονο αυτοί δίνουν το συγκεκριμένο στην Ελλάδα. Αλλά απο τι φαίνεται δν είναι καλή σε συνεργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επικοινωνησε καποιος με flashaki τελικα?? Τους έχουν πάρει ποσα άτομα τηλ απο εδω μεσα και θα μπορούσαν να πουλάνε αβέρτα msi γιατί μονο αυτοί δίνουν το συγκεκριμένο στην Ελλάδα. Αλλά απο τι φαίνεται δν είναι καλή σε συνεργασία.

Σε εσας τι ειπαν διοτι πριν λιγο μιλησα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδιά.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Laptop και θα ήθελα την βοήθεια σας.Το θέλω για :

Να βλέπω ταινίες και βιντεακια από YouTube και DVD , αθλητικούς αγώνες σε live streaming από το internet αλλά και από usb tv tuner,να κατεβάζω αρχεία από torrent,να ανοίγω πολλά παράθυρα μαζί στον brownser χωρίς προβληματα και κανένα παιχνιδάκι που και που.Διαθέτω μέχρι 550 ευρώ.Η συμβουλή σας πολύτιμη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδιά.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Laptop και θα ήθελα την βοήθεια σας.Το θέλω για :

Να βλέπω ταινίες και βιντεακια από YouTube και DVD , αθλητικούς αγώνες σε live streaming από το internet αλλά και από usb tv tuner,να κατεβάζω αρχεία από torrent,να ανοίγω πολλά παράθυρα μαζί στον brownser χωρίς προβληματα και κανένα παιχνιδάκι που και που.Διαθέτω μέχρι 550 ευρώ.Η συμβουλή σας πολύτιμη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Πες και τι περίπου παιχνίδια παίζεις για να βοηθηθείς πιο σωστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, από Γερμανία, θα είναι με γερμανικό πληκτρολόγιο (QWERTZ).  Τίποτα από Ελλάδα ή/και ακόμα καλύτερα από επίσημο μεταπωλητή Lenovo δεν έχουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο γερμανικό site που να στέλνει Ελλάδα είναι το computer universe? Πριν απο καμιά βδομάδα το είχε 600 ευρώ και τρ το πήγε 650. Πόσο βγαίνει περίπου με τα μεταφορικά?

Στην τιμή Computeruniverse προσθέττεις + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 € αν πληρώσεις με PayPal

 

Ωχ, από Γερμανία, θα είναι με γερμανικό πληκτρολόγιο (QWERTZ).  Τίποτα από Ελλάδα ή/και ακόμα καλύτερα από επίσημο μεταπωλητή Lenovo δεν έχουμε?

Στα χρήματα που διαθέττεις και με αυτά τα χαρακτηριστικά, όχι, αν διπλασιάσεις το budget σου ίσως...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Λοιπόν μόλις μίλησα με flashaki, σχετικά με τον ΜSI GP60-2PEi585FD.  H εισαγωγή γίνεται από Γερμανία αλλά το πληκτρολόγιο έχει την κλασική διάταξη (QWERTY).  Δεν είναι άμεσα διαθέσιμο, κάνεις πρώτα την παραγγελία σε αυτούς και αυτοί το παραγγέλνουν από Γερμανία.  Αποστολή όπως λέει το site - σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά τους.  Τώρα εάν κάποιος έχει παραγγείλει και έχει παραλάβει, ας μας ενημερώσει περαιτέρω. 

http://www.flashaki.gr/index.php/laptops/msi-gp60-2pei585fd-gaming-notebook.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα ποδοσφαιρακι ή μπάσκετ από παιχνίδια.

 

zacharis1955 τι προτείνεις ;

 

Καλημερα παιδιά.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Laptop και θα ήθελα την βοήθεια σας.Το θέλω για :

Να βλέπω ταινίες και βιντεακια από YouTube και DVD , αθλητικούς αγώνες σε live streaming από το internet αλλά και από usb tv tuner,να κατεβάζω αρχεία από torrent,να ανοίγω πολλά παράθυρα μαζί στον brownser χωρίς προβληματα και κανένα παιχνιδάκι που και που.Διαθέτω μέχρι 550 ευρώ.Η συμβουλή σας πολύτιμη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...