Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τελικα εκανα παραγγελια τον HP 250 G1 H0W18EA 15.6'' INTEL DUAL CORE 1000M 4GB 500GB και θελω να μου πειτε ποια εκδοση απο τα windows7 θα ειναι καλυτερη για αυτον.

32 η 64 bit και ποια

Ευχαριστω

Η 32 μπιτ έκδοση δεν αναγνωρίζει πάνω από 3.25gb.

Από την στιγμή που το λαπτοπ έχει 4 γιγα ραμ, είναι μονόδρομος τα x64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το λαπτοπ του eshop που σου λεω δεν κοστιζει 100 ευρω παραπανω!!  466 ευρω κανει το εχει προσφορα.   

αυτα που εστειλες τα ειδα και εγω αλλα λεει για 2gb αλλα ειπες οτι και παλι ειναι πιο δυνατη! 

αν αγορασω το λαπτοπ απο το eshop λετε να εχει προβλημα με θερμοκρασιες? επειδη ειναι amd .

Πλεον οι amd δεν εχουν θεμα. Θεμα ειχα οι turion x64 (καλα εκεινοι βαραγαν 85αρια σε idle) και αλλα παρομοια μοντελα της τοτε εποχης.

 

*Επειδη βλεπω οτι προτεινεται συνεχως το msi απο flashaki.gr (ουτε usb να ηταν), προτεινω να παψουμε να το προτεινουμε πλεον. Απο τις προηγουμενες σελιδες ειναι εμφανες οτι εχουν θεμα με τις παραγγελιες (παιδια κανουν λογο για 1+ μηνα αναμονης). Αρα δεν βρισκω τον λογο να διαφημιζουμε συνεχως το εν λογω καταστημα -οχι οτι με νοιαζει ή εχω καποιο λογο-, αλλα ''

Availability: Αποστέλλεται σε 4-7 εργάσιμες ημέρες '' μου την δινει στα νευρα.

Ας το αποσυρουν τελειως και οταν εχουν αποθεμα, ας το ανεβασουν παλι στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε να βγάλουμε και το e-shop που τον τελευταίο καιρό σχεδόν σε όλα τα αξιόλογα προϊόντα του αναφέρει:

-Διαθεσιμότητα  κατόπιν παραγγελίας σε x εργάσιμες ημέρες που στην πραγματικότητα σημαίνει μίνιμουμ 4x εργάσιμες ημέρες...

-Διαθεσιμότητα κατόπιν παραγγελίας που στην πραγματικότητα σημαίνει ένα μήνα και πιθανότητα να μην παραλάβεις ποτέ...

 

Δυστυχώς από τα Ελληνικά καταστήματα που προτείνονται 2-3 έχουν άμεση διαθεσιμότητα των προϊόντων τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι σχεση εχει το εσοπ;

Εγω μιλαω για ενα συγκεκριμενο μοντελο το οποιο και πωλειται απο ενα και μονο μαγαζι. Το αν ειναι αξιοπιστο στις υπολοιπες πωλησεις του, μπραβο τους και να συνεχισουν ετσι.

Αλλα να ζηταει ο εκαστοτε ενδιαφερομενος καποιο λαπτοπ, τις περισσοτερες φορες αναφερεται οτι το ψαχνει σχετικα αμεσα -οχι σε ενα μηνα δλδ, και να προτεινουμε ενα ,σουπερ βασει χαρακτηριστικων, αλλα χωρις διαθεσιμοτητα λαπτοπ;

 

*Ps. οσον αφορα το εσοπ, και εγω εχω φαει ακυρα μετα απο 1+ μηνα αναμονης. Και τους εχω ριξει και τα μπινελικια μου και τηλεφωνικως και στα κεντρικα στο Μενιδι. Αλλα τετοια εμπειρια εχω να ζησω 2 χρονια. Πλεον εχουν βελτιωθει πολυ (ειδικα απο τοτε που κηρυξαν πτωχευση). Το πως θα συνεχισουν, αγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι σχεση εχει το εσοπ;

Εγω μιλαω για ενα συγκεκριμενο μοντελο το οποιο και πωλειται απο ενα και μονο μαγαζι. Το αν ειναι αξιοπιστο στις υπολοιπες πωλησεις του, μπραβο τους και να συνεχισουν ετσι.

Αλλα να ζηταει ο εκαστοτε ενδιαφερομενος καποιο λαπτοπ, τις περισσοτερες φορες αναφερεται οτι το ψαχνει σχετικα αμεσα -οχι σε ενα μηνα δλδ, και να προτεινουμε ενα ,σουπερ βασει χαρακτηριστικων, αλλα χωρις διαθεσιμοτητα λαπτοπ;

 

*Ps. οσον αφορα το εσοπ, και εγω εχω φαει ακυρα μετα απο 1+ μηνα αναμονης. Και τους εχω ριξει και τα μπινελικια μου και τηλεφωνικως και στα κεντρικα στο Μενιδι. Αλλα τετοια εμπειρια εχω να ζησω 2 χρονια. Πλεον εχουν βελτιωθει πολυ (ειδικα απο τοτε που κηρυξαν πτωχευση). Το πως θα συνεχισουν, αγνωστο.

Δες εδώ ...βελτίωση:

post-66821-0-29850400-1412735425_thumb.jpg

post-66821-0-54077200-1412735441_thumb.jpg

post-66821-0-28243900-1412735455_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν χρήσιμο αυτοί που αγοράζουν να αναφέρουν κάτι και για τις συνθήκες εξυπηρέτησης/παράδοσης κλπ

Μερικές φορές το να ψάχνουμε το απολύτως φθινότερο μαγαζί ίσως να είναι και λάθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το flashaki.gr ηθελα να το ρωτησω και εγω διοτι καθησα και διαβασα εχτες το αρθρο με τα παιδια που ειχαν παραγγειλει το lg 32gb και πηραν το 16gb, ειναι αξιοπιστο??? η θα χασουμε τα λεφτα μας? κοιταζα και εγω για το λαπ τοπ της msi και εαν δεν κανω λαθος μονο αυτοι το εχουν, τους εχω στειλει και ενα email να ρωτησω τι και πως , διαθεσιμοτητα κλπ αλλα απαντηση ακομη δεν εχω λαβει, τελικα το να παρεις ενα λαπ τοπ της προκοπης ειναι πονοκεφαλος στην Ελλαδα, απο digidelli και mgmanager εχει υπαρξει καποιο προβλημα? εχει ψωνισει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πιστεύετε αξίζει? http://www.e-shop.gr/asus-x451ma-vx123d-14-intel-dual-core-n2815-2gb-320gb-free-dos-black-p-PER.909694?sid=1

 

Για προγραμματισμό και 720p ταινίες με linux. Γενικώς τι προτείνετε για τέτοια χρήση? Το θέλω όσο πιο λεπτό και ελαφρύ γίνεται, και max 400 ευρώ. Τα chromebook λένε τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το flashaki.gr ηθελα να το ρωτησω και εγω διοτι καθησα και διαβασα εχτες το αρθρο με τα παιδια που ειχαν παραγγειλει το lg 32gb και πηραν το 16gb, ειναι αξιοπιστο??? η θα χασουμε τα λεφτα μας? κοιταζα και εγω για το λαπ τοπ της msi και εαν δεν κανω λαθος μονο αυτοι το εχουν, τους εχω στειλει και ενα email να ρωτησω τι και πως , διαθεσιμοτητα κλπ αλλα απαντηση ακομη δεν εχω λαβει, τελικα το να παρεις ενα λαπ τοπ της προκοπης ειναι πονοκεφαλος στην Ελλαδα, απο digidelli και mgmanager εχει υπαρξει καποιο προβλημα? εχει ψωνισει καποιος?

Απο mgmanager εχω αγορασει αρκετα πραγματακια. Μια χαρα αξιοπιστοι.

Απο digideli δεν εχω παρει κατι ακομα, αλλα τα καλυτερα διαβαζω στο φορουμ.

Αυτό πιστεύετε αξίζει? http://www.e-shop.gr/asus-x451ma-vx123d-14-intel-dual-core-n2815-2gb-320gb-free-dos-black-p-PER.909694?sid=1

 

Για προγραμματισμό και 720p ταινίες με linux. Γενικώς τι προτείνετε για τέτοια χρήση? Το θέλω όσο πιο λεπτό και ελαφρύ γίνεται, και max 400 ευρώ. Τα chromebook λένε τίποτα?

Τα περισσοτερα chromebook δεν παιρνουν windows (ή σωστοτερα θελουν πατεντα για να παρουν windows).

Το asus που εχεις δει ειναι πολυ αδυναμο. Καλυτερα εδω: http://www.e-shop.gr/lenovo-essential-g500-59-418318-156-intel-core-i3-3110m-4gb-1tb-amd-radeon-hd8570m-1gb-free-dos-p-PER.910324

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω "δύο" κουβέντες .Το mgmanager είναι σοβαρό μαγαζί  και από τα παλαιότερα στην Στουρνάρη. Το digitelli δεν το ξέρω . Για όσους ενδιαφέρεστε για Msi  στο Ελλάντα δύσκολα θα βρείτε , κιαν βρείτε θα σας πιάσουν τον............(κόπηκε από ην λογοκρισία !!) .Οπότε μόνο από εξωτερικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.. μάλλον κατέληξα σ' αυτό..

 

Ξεφέυγω 50ε αλλά δείχνει να αξίζει η υπέρβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πιστεύετε αξίζει? http://www.e-shop.gr/asus-x451ma-vx123d-14-intel-dual-core-n2815-2gb-320gb-free-dos-black-p-PER.909694?sid=1

 

Για προγραμματισμό και 720p ταινίες με linux. Γενικώς τι προτείνετε για τέτοια χρήση? Το θέλω όσο πιο λεπτό και ελαφρύ γίνεται, και max 400 ευρώ. Τα chromebook λένε τίποτα?

Προσπέρασε το, κοίταξε αυτό:

http://www.digideli.gr/best_prices/Laptops_best/HP-450-BAG-24999 (15.6" matte, Intel Core i3-4000M, AMD Radeon HD 8750M 1GB, 4 GB RAM, χωρίς λειτουργικό) 444 €

To ίδιο με 8 GB RAM & 1 TB HDD: http://www.digideli.gr/best_prices/Laptops_best/HP-450-i3-4000M-23298 474 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου προτείνει laptop μέχρι 300€ με βασικά χαρακτηριστικά 4GB RAM και σχετικά καλό επεξεργαστή για προγράμματα επεξεργασίας μουσικής;


 


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.. μάλλον κατέληξα σ' αυτό..

 

Ξεφέυγω 50ε αλλά δείχνει να αξίζει η υπέρβαση

OK+!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου προτείνει laptop μέχρι 300€ με βασικά χαρακτηριστικά 4GB RAM και σχετικά καλό επεξεργαστή για προγράμματα επεξεργασίας μουσικής;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χωρίς να ξέρω πόσο απαιτητικά είναι τα προγράμματα που χρησιμοποιείς, αυτό είναι αρκετά καλό all around  μηχάνημα, στα 300€ από Ελλάδα με γνήσια Windows.

 

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-F552CL-SX017H-2117ULV--4GB-500GB,99452,480508,1185463.html?langId=-18

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...