Προς το περιεχόμενο

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;


SPANK

Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;  

1097 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σύστημα ψύξης χρησιμοποιείτε στο κύριο pc σας ;

    • Αερόψυξη
    • Υδρόψυξη
    • Άζωτο
    • Αλλο (αναφέρετε τι ακριβώς)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 minutes ago, SeNNinhA said:

Ασε γιατι χτες το ειδα και χτυπαω το κεφαλι μου γιατι πριν δεκα ημερες πηρα την Arctic Liquid Freezer II.....

Μπείτε στο Amazon.de και διαλεχτε οποια θελετε

Amazon.de : arctic liquid freezer iii 

Ροδέλες είναι. Τις βαζεις οπως κάθε ροδελα.

Μπαινουν επίσης για να στερεώσεις την κεφαλή της υδρόψυξης στις μεταλλικες βασεις της.

Άσε κοίτα τιμή (delivered) που έχει ακόμα δεν βγήκε στο επίσημο site τους... δεν έχει νόημα να πας από άμαζον μέχρι να τελειώσει το promo.

image.png.f77953a2477bf56607ba76daa6f25433.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Psyber είπε

Αν πήρες από αμαζον μπορείς να την επιστρέψεις. Δεν κατάλαβα τα υπόλοιπα που λες.

Οχι. Την πήρα από Ελλαδα και την κουμπωσα.

Αλλά είμαι στο τσακ να πάρω και την νέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παράγγειλα κι εγώ την 360mm για ΑΜ5.

Αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω RMA την LFII 280mm επειδή σε κάποιες στιγμές ακούγεται ροή νερού, μάλλον λόγω φυσαλίδων στην αντλία (?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Thresh είπε

Παράγγειλα κι εγώ την 360mm για ΑΜ5.

Αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω RMA την LFII 280mm επειδή σε κάποιες στιγμές ακούγεται ροή νερού, μάλλον λόγω φυσαλίδων στην αντλία (?).

πηγαίνεις στο support, ανοίγεις ticket στέλνεις σε βίντεο το πρόβλημα και θα σου απαντήσουν, περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στο site, ένα ανεμιστήρα που ακούγονταν από την υδροψυξη σε 2 μέρες μου απάντησαν και μου έστειλαν άλλο χωρίς έξοδα, όπως και το λεπτό mounting bracket LGA 1700 , μάλιστα επειδή είχε αργήσει την τρίτη φορά επειδή το είχα παραγγείλει για φίλο (το είχα πληρώσει εκεί) μίλησα με το support και μου έστειλαν και δεύτερο χωρίς έξοδα και μου έστειλαν και μήνυμα όταν ήταν έτοιμο για παραλαβή στο ταχυδρομείο της περιοχής μου, εκτός του tracking number,κορυφαίο support με λίγα λόγια.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2024 στις 11:52 ΜΜ, Thresh είπε

Παράγγειλα κι εγώ την 360mm για ΑΜ5.

Αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω RMA την LFII 280mm επειδή σε κάποιες στιγμές ακούγεται ροή νερού, μάλλον λόγω φυσαλίδων στην αντλία (?).

Πως την εχεις τοποθετημενη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Top και στα 2 cases από τα οποία έχει περάσει. :(

το κανει μονιμα η μολις ανοιγεις το pc και μετα σταματαει ?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, akoinonitos said:

το κανει μονιμα η μολις ανοιγεις το pc?

Το κάνει αν αφήσω για πάνω από 1-2 μέρες κλειστό το desktop, να έχει καιρό να δουλέψει η αντλία από ότι καταλαβαίνω. Αν το ανοίγω καθημερινά για τις Χ ώρες που συνήθως δουλεύει δεν θα το κάνει. 😛

Όταν το ανοίγω το κάνει πιο έντονα κι όσο περνάει τα λεπτά/ώρα μειώνεται μέχρι που σταματάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Το κάνει αν αφήσω για πάνω από 1-2 μέρες κλειστό το desktop, να έχει καιρό να δουλέψει η αντλία από ότι καταλαβαίνω.

Όταν το ανοίγω το κάνει πιο έντονα κι όσο περνάει η ώρα μειώνεται μέχρι που σταματάει.

Φυσιολογικο ειναι ,μαζευει το αερα στην αντλια και μετα τον διωχνει, δεν δειχνει καποιο ελαττωμα. Την αντλια την δουλευεις φουλ στροφες?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

φυσιολογικο ειναι ,μαζευει το αερα στην αντλια και μετα τον διωχνει, δεν δειχνει καποιο ελαττωμα

Εμενα η Galahad ii το εκανε καθε μερα οταν τον αναβα τον υπολογιστη ,την αντλια την ειχα και δουλευε τερμα βεβαια .Την εβγαλα εχτες και εβαλα την Artic παλι για να εχω ησυχια .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, akoinonitos said:

Φυσιολογικο ειναι ,μαζευει το αερα στην αντλια και μετα τον διωχνει, δεν δειχνει καποιο ελαττωμα. Την αντλια την δουλευεις φουλ στροφες?

Δεν το έκανε στην αρχή πάντως, μετά από 1-2 χρόνια τουλάχιστον άρχισε να το εμφανίζει.

PWM είναι νομιζω, οπότε πάει πακέτο με τα fans που παίζουν στο 50%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

Εμενα η Galahad ii το εκανε καθε μερα οταν τον αναβα τον υπολογιστη ,την αντλια την ειχα και δουλευε τερμα βεβαια .

και εμενα το ιδιο κανει ,με το που παταω το power κανει γκλουκ και διωχνει το αερα. 

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Δεν το έκανε στην αρχή πάντως, μετά από 1-2 χρόνια τουλάχιστον άρχισε να το εμφανίζει.

PWM είναι νομιζω, οπότε πάει πακέτο με τα fans που παίζουν στο 50%

Στειλτους ενα βιντεο δεν χανεις τπτ ,μηπως εχει πεσει η αποδοση της αντλιας και τραβαει ζορια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

και εμενα το ιδιο κανει ,με το που παταω το power κανει γκλουκ και διωχνει το αερα. 

τωρα καθεται στο κουτι της θα παρω κατι αλλo, μαλλον την καινουργια Artic . Σε gaming χρηση κραταει καλυτερες θερμοκρασιες χωρις να σου παιρνει τα αυτια .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...