Προς το περιεχόμενο

Iphone 5s vs. Galaxy S5


euxoulhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε λιγες μερες θαχω στα χερια μου ενα απο τα 2 κινητα αλλα ποιο προτεινετε;

βεβαια εγω ειπα να μου φερουν το galaxy s5

ειδα στα χαρακτηρηστικα οτι το s5 ειναι καλυτερο απο το iphone 5s

 

εσεις τι λετε;

τεκμηριωμενες απαντησεις παρακαλω :)

 

Υ.Γ. ΕΔΙΤ ΜΟΝΟ αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα

Επεξ/σία από euxoulhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποιο και να παρεις ευχαριστημενος θα μεινεις.Το θεμα ειναι αν θελεις iOS η android.Προσωπικα αυτα που προσφερει το S5 για εμενα δεν τα εχει το iPhone οποτε θα το επελεγα σιγουρα(πχ μεγαλη οθονη,ελευθερια λογισμικου κτλ) αλλα αν εισαι ενας απλος μεσος χρηστης που δεν θελει να αλλαζει ουτε τη homescreen του μπορεις να πας και σε iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone για design, bilt quality και γκλαμουριά.

 

και 5ς για ελευθερα προγράμματα-παιχνίδια,  οθονάρα, ολα με ένα copy paste, τραγούδια ταινίες τα πάντα, εξτρα κάρτα μνήμης έως 128γιγα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιο και να παρεις ευχαριστημενος θα μεινεις.Το θεμα ειναι αν θελεις iOS η android.Προσωπικα αυτα που προσφερει το S5 για εμενα δεν τα εχει το iPhone οποτε θα το επελεγα σιγουρα(πχ μεγαλη οθονη,ελευθερια λογισμικου κτλ) αλλα αν εισαι ενας απλος μεσος χρηστης που δεν θελει να αλλαζει ουτε τη homescreen του μπορεις να πας και σε iphone

οποιο εχει μεγαλυτερη αποδοση και ποιοτητα κατασκευης θα προτιμησω,

υ.γ. παιδες μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα θα ηθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιο εχει μεγαλυτερη αποδοση και ποιοτητα κατασκευης θα προτιμησω,

υ.γ. παιδες μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα θα ηθελα

Το μεγεθος της οθονης δεν σε απασχολει;;

 

Γιατι στις 4" ειναι αρκετα πιο δυσχρηστο το browsing, λιγοτερο απολαυστικα τα παιχνιδια και η θεαση video κλπ.

 

Τελος, σε 6 μηνες που θα βγει το επομενο iphone που επιτελους θα εχει μεγαλυτερη οθονη για να εισαι πιο παραγωγικος, θα ειναι καπως η 4αρα οθονη του iphone 5s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν υπάρχουν σοβαρές διάφορες μεταξύ s4 και s5 εγώ θα προτιμούσα αυτά έναντι του iphone λόγω της οθόνης και της ελευθερίας χρήσης.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή που θα κάνεις είναι καθαρά υποκειμενική. Θες android η ios; 

 

Αν πας προς android μπορείς να πάρεις το galaxy s4 η lg g2 στα 300€, λιγότερο από τα μισα το s5 και στην ουσια έχεις τα ίδια χαρακτηριστικά και γλιτώνεις 400€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως εχω την δυνατοτητα μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα παιδες..

δεν εχω προβλημα αν ειναι android ή ios..ios δεν εχω δοκιμασει ποτε μου..

οσον αφορα την οθονη δεν ξερω τι να πω..αναφορικα λεω οτι ειμαι με ενα galaxy ace 2..

ενταξει δεν θελω ναναι και καμια παντοφλα για να φωναζω 5 ατομα να μου κρατανε και το κινητο :P

εγω ελεγα σε galaxy s5 γιατι νομιζω εχει καλυτερες αποδοσεις εναντι του iphone που για να το αξιοποιησεις θελει jb,πραγμα το οποιο δεν ξερω να το κανω,ενω αργοτερα οταν βγει custom rom s5 θα μπορω να το κανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως εχω την δυνατοτητα μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα παιδες..

δεν εχω προβλημα αν ειναι android ή ios..ios δεν εχω δοκιμασει ποτε μου..

οσον αφορα την οθονη δεν ξερω τι να πω..αναφορικα λεω οτι ειμαι με ενα galaxy ace 2..

ενταξει δεν θελω ναναι και καμια παντοφλα για να φωναζω 5 ατομα να μου κρατανε και το κινητο :P

εγω ελεγα σε galaxy s5 γιατι νομιζω εχει καλυτερες αποδοσεις εναντι του iphone που για να το αξιοποιησεις θελει jb,πραγμα το οποιο δεν ξερω να το κανω,ενω αργοτερα οταν βγει custom rom s5 θα μπορω να το κανω..

Τοτε χτυπα το.Οπως ειπα τρομερη συσκευη τρομερες δυνατοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχεις ωραιο δίλημμα...:)

Σ αυτα που ζητας παντως ειναι 1-1...

Σιγουρα καλυτερη αποδοση το σ5, σιγουρα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης το 5ς...

Εγω δεν μπορω να μαι αντικειμενικος γιατι ειμαι πολυ εναντιον των iphone,γι αυτο το μονο που θα σπυ πω ειναι να πας να τα δεις και τα 2 απο κοντα, να τα πιασεις στο χερι σου να τα δουλεψεις και κανα 10λεπτο( browsing,camera,μενου κτλ) και αποφασιζεις...οτι και να παρεις πιστευω θα σαι ικανοποιημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...