Προς το περιεχόμενο

Iphone 5s vs. Galaxy S5


euxoulhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

What?

εχω τον αδερφο μου στα καραβια και τους εδωσαν λιστα αποτι μου ειπε με αυτα τα 2 κινητα και μου ειπε iphone ή s5 να μου παρει

και ετσι του ειπα το s5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλησπερα απο σημερα εχω στα χερια μου και εγω το galasy s5 

με κωδικο ομως SM-G900H - UD

 

στο ιντερνετ που το βρηκα το ονοματιζει ως Samsung Galaxy S 5 (Unlocked) [sM-G900H]

και το κινητο μου ηρθε απο φουτζειρα

και κατι τελευταιο,στο phone γραφει οτι ειναι απο το vietnam

με λιγα λογια το κινητο δουλευει και με την ελληνικη σιμ. (δοκιμασμενο και κλησεις και ολα)

οποτε παιζει να βγαζουν και συσκευες ξεκλειδωτες ;)

 

και για το λογου το αληθες..

14yc22v.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασαι καλα φιλος,δεν γνωριζω γιατι ειναι δωρο απο τον αδερφο μου (κατω απο 500ευρω το μονο σιγουρο),παντως απο τι ειδα το s5 εχει πολλες παραλαγες και μια απο αυτην πετυχα εγω συμφωνα με τον κωδικο που ανεφερα πιο πανω..

τι ενοοω..

οτι cpu εχω 2.1ghz

και αν δεν κανω λαθως δεν εχω 4g αλλα 3.5g

http://swappa.com/specs/samsung-galaxy-s-5-g900h

 

αλλα δεν με καιει...ηδη εφαγε rootarisma η συσκευη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο κακο αυτο ρε φιλε για ποιο λογο να αγορασεις ενα S5 π δεν εχει καμια σχεση με το S5 π ηρθε στην ελλαδα?το κινητο που μας εδωσες στο link ειναι χειροτερο κ απο S4 μην σου πω!(ισως ειμαι υπερβολικος) αλλα σιγουρα κατι LG G2 η Nexus ειναι καλυτερα και απο επεξεργαστη και απο μπραταρια και ειναι 4g...και θα τ αγοραζες με τα μισα σχεδον λεφτα!(η του αδερφου σου στην προκειμενη περιπτωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο κακο αυτο ρε φιλε για ποιο λογο να αγορασεις ενα S5 π δεν εχει καμια σχεση με το S5 π ηρθε στην ελλαδα?το κινητο που μας εδωσες στο link ειναι χειροτερο κ απο S4 μην σου πω!(ισως ειμαι υπερβολικος) αλλα σιγουρα κατι LG G2 η Nexus ειναι καλυτερα και απο επεξεργαστη και απο μπραταρια και ειναι 4g...και θα τ αγοραζες με τα μισα σχεδον λεφτα!(η του αδερφου σου στην προκειμενη περιπτωση)

αν δεν ξερεις καλο ειναι να μην παραπληροφορεις και τους αλλους..

ποσταρε νουμερα αναμεσα στα 2 κινητα ωστε να τεκμηριωσεις την απαντηση σου..

καταρχην δεν εδωσα τα ιδια λευτα με εσας που το πηρατε-θα το παρετε απο την ελλαδα ;)

2ον στην τιμη που το παιρνετε εσεις απο ελλαντα,υπαρχει το κινητο s5 με αλλον κωδικο που ειναι καλυτερο ;)

οποτε ψαξου λιγο και μετα ελα ποσταρε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε το S5 με τον exynos που στο συνολο ισως να ειναι και καλυτερο(στις λεπτομερειες) απο αυτο που ερχετε Ελλαδα με τον snapdragon.

Καλυτερα μηχανικα μερη φακου,σχεδον καθολου υπερθερμανση και ισως να ειναι γενικα πιο απροβληματιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε το S5 με τον exynos που στο συνολο ισως να ειναι και καλυτερο(στις λεπτομερειες) απο αυτο που ερχετε Ελλαδα με τον snapdragon.

Καλυτερα μηχανικα μερη φακου,σχεδον καθολου υπερθερμανση και ισως να ειναι γενικα πιο απροβληματιστο.

δεν ξερω αν ειναι στο συνολο καλυτερο η οχι και δεν με πολυαπασχολει..

οσον αφορα την υπερθεμανση να σου πω οτι προχθες που το ανοιγα-εκλεινα-ανοιγα-εκλεινα και το κοιταζα και το σκαλιζα επειδη δν ειχα ακομα micro sim ναι σε μια στιγμη το ενιωσα λιγο ζεστο..ΑΛΛΑ απο χθες το μεσημερι που του εβαλα την sim και το εχω ξεκολιασει δεν εχω νιωσει την παραμικρη ζεστασια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο exynos octa που παραδοσιακά είναι λίγο χειρότερος του snapdragon αλλά λεπτομέρειες. Είναι τέρας το μηχάνημα. Σε όλα τα άλλα είναι το ίδιο με το ευρωπαϊκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ξερεις καλο ειναι να μην παραπληροφορεις και τους αλλους..

ποσταρε νουμερα αναμεσα στα 2 κινητα ωστε να τεκμηριωσεις την απαντηση σου..

καταρχην δεν εδωσα τα ιδια λευτα με εσας που το πηρατε-θα το παρετε απο την ελλαδα ;)

2ον στην τιμη που το παιρνετε εσεις απο ελλαντα,υπαρχει το κινητο s5 με αλλον κωδικο που ειναι καλυτερο ;)

οποτε ψαξου λιγο και μετα ελα ποσταρε μου..

εχω διαβασει ολο το ποστ κ ηδη κ ειπες το πηρε ο αδερφος σ γυρω στο 500ρικο κ για αυτο σ ειπα οτι με τ μισα λεφτα θα παρεις τα LG π ειναι ανωτερα και απο επεξεργαστη κ απο μπαταρια κ απο 4g...δεν ειπα οτι θα παρεις το S5!(εκτος αν περιμενεις κανα μηνα,ειναι ηδη στα 620 αν δεν μ γελαει η μνημη μ)οποτε παρεξηγεισες το τι εγραψα παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω διαβασει ολο το ποστ κ ηδη κ ειπες το πηρε ο αδερφος σ γυρω στο 500ρικο κ για αυτο σ ειπα οτι με τ μισα λεφτα θα παρεις τα LG π ειναι ανωτερα και απο επεξεργαστη κ απο μπαταρια κ απο 4g...δεν ειπα οτι θα παρεις το S5!(εκτος αν περιμενεις κανα μηνα,ειναι ηδη στα 620 αν δεν μ γελαει η μνημη μ)οποτε παρεξηγεισες το τι εγραψα παραπανω...

προφανως ξαναλεω δεν εχεις ξαναδιαβασει πριν ποσταρεις...μου ποσταρεις οτι το κινητο ειναι για τα σκουπιδια σε συγκριση με εναλλ αλλο συγκεκριμενο και ξαναλεω!Διαβασε συγκριτικα ποστ και τεκμιριωσε μου τις απαντησεις σου με ενεργα λινκ!

και εγω ετσι μπορω να πω οτι το galaxy s5 θαναι καλυτερο απο το galaxy s8 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...