Προς το περιεχόμενο

Ψυχοτρόπα


Thinart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σοβαρη (?) απαντηση σου στο "καθενας να αναλαμβανει τις ευθυνες/προνομια και τα κοστη που αυτες/αυτα συνεπαγονται" ειναι οτι εγω ειμαι αντικειμενικα(!!) φοροφυγας?

 

 

O κάθε τιμητής της (ελληνικής) κοινωνίας θα μπορούσε κάλλιστα να είναι.

 

Αρχικά τοποθετήθηκες σοσιαλφασιστικά, τώρα συστήνεσαι ως φιλελεύθερος, χαίρω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετές έρευνες που υποστηρίζουν ότι η μαριχουάνα είναι βλαβερή.

Σαφώς και δεν υπάρχουν σημαντικές παρενέργειες γι' αυτόν που κάνει 1 μπάφο την εβδομάδα... όπως βέβαια δεν υπάρχουν παρενέργειες γι' αυτόν  που κάνει 1 απλό τσιγάρο...

 

Νομίζω ότι είναι προφανές ότι το μονοξείδιο του άνθρακα που εισπνέουν οι καπνιστές μαριχουάνας-τσιγάρου δεν είναι υγιεινό.

 

Αυτό εννοώ, αυτός είναι άνθρωπος. Και απ' ό,τι τσέκαρα λίγο στο λινκ, μιλάμε όντως για ρίσκα μεγαλύτερα από το μηδέν που θεωρούσα.

Θα το δω όταν έχω λίγο άπλα με προσοχή και θα επανέρθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μυστικό ούτε θέμα προς συζήτηση οι μακροχρόνιες παρενέργειες του THC. (=βασικού συστατικού του χασίς)

 

Επίσης χτυπάει και τα μάτια, γιαυτό και με την χρήση κοκκινίζουν. (Το κοκκίνισμα είναι συναγερμός του οργανισμού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης χτυπάει και τα μάτια, γιαυτό και με την χρήση κοκκινίζουν. (Το κοκκίνισμα είναι συναγερμός του οργανισμού)

Πες τα γιατί κάποιοι νομίζουν ότι αφύπνισαν τα sharingan (true story)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάμε για τέτοια θέματα όλα θέλουν απόδειξη.

Το επιχείρημα "είναι φανερό" είναι τουλάχιστον αστείο. 

Όταν κάποιος καπνίσει ένα τσιγάρο, κανονικό, δεν υπάρχουν κάποιες εμφανείς παρενέργειες άρα χρειάζεται να γίνει μια μελέτη και μια έρευνα για να βρούμε τα 1000 κακά που προκαλεί. Όταν κάποιος καπνίσει ένα "τσιγάρο" οι επιπτώσεις, οι παρενέργειες και η αλλαγή στη συμπεριφορά και τα αντανακλαστικά είναι εμφανή, γι'άυτο λέω ότι δεν χρειάζεται να μας το πει κάποια έρευνα αυτό, το βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης χτυπάει και τα μάτια, γιαυτό και με την χρήση κοκκινίζουν. (Το κοκκίνισμα είναι συναγερμός του οργανισμού)

 

Γιαυτο και χρησιμοποιείται εδω και δεκαετίες στην ανακούφιση του γλαυκώματος με καλυτερα αποτελέσματα απο όλα τα γνωστά φάρμακα.....

 

 

http://bjo.bmj.com/content/88/5/708.short

 

ΒΟΟΜ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρκούν οι απόψεις στην επιστήμη, αποδείξεις χρειάζονται.

Μα ναι, στο παρόν thread αναλαμβάνουμε επιστημονικό έργο και υποχρεούμεθα να μην εκφέρουμε καμμία γνώμη.

 

Τι να πει κι ο κομμουνιστής πιο πάνω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...