Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέτε να κάνει για την ανιψιά μου που θα πάει δεύτερα δημοτικού ή θα το βρει παιδικό; Ε ρε βγάλτε κάνα game της προκοπής, που έχουμε πήξει στα παιδικά γραφικά και στα plebG, lol και δε συμμαζεύεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

παιδες ρωταω εδω μην ανοιγω θεμα,γενικα ειμαι φαν του gwent καθως και του ξεχωριστου παιχνιδιου thronebreaker,και επισης λατρευω παιοχνιδια τυπου ftl/into the breach κτλ

σκεφτομουν το slay the spire καποιες ερωτησεις

1)ειναι single player ετσι?

2)ποση διαρκεια εχει το campaign?

3)ειναι δυσκολο (οπως τα παιχνιδια που ανεφερα-τα οποια και τελειωσα)η εξευτελιστικα δυσκολο ?(οπως το darkest dungeon που παρατησα)

4)οποιαδηποτε αλλη ινφο ευπροσδεκτη

Δικός μας είσαι και για μένα αυτά είναι τα αγαπημένα μου rogue likes μαζί με το Darkest Dungeon. Υπάρχει thread btw.

1)Ναι

2) Έχει 3-4 modes. Το normal που απλά θα το παίξεις 5--10 φορές για να ξεκλειδώσεις όλες τις κάρτες στους 4 χαρακτήρες και δε πρόκειται να ξαναασχοληθείς εκτός αν θες να δοκιμάσεις experimental/troll decks. Αυτό όλο άντε να σου πάρει 5-10 ώρες για όλους τους χαρακτήρες. Επίσης έχει ένα endless που δε πολυασχολούμαι προσωπικά και ένα daily challenge με scoreboard που καμιά φορά έχει πλάκα. To κυρίως ζουμί είναι το ascension mode. Κάθε φορά που τερματίζεις την 3η act σε αυτό ξεκλειδώνουν περισσότεροι αρνητικοί modifiers. Φτάνει μέχρι το 20 και κάθε χαρακτήρας έχει ξεχωριστό progression. Στην beta δε μου ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να πάω στο 15 που τερμάτιζε τότε, ήθελε και κάποια τύχη βέβαια στα μεγάλα ascension. Τώρα στην retail επειδή γίνανε πολλά complaints από τους hardcorάδες ότι ήταν εύκολο να πας 15 γενικά, το ψιλοσκίσανε μετά το 18 tbh. Σε σημείο αν δε μου κάτσουν κάρτες στο πρώτο act να κάνω reset. Άσε που στο 20 έχει διπλό boss fight, οπότε χρειάζεσαι σίγουρα καλό build για να βγει. Και φυσικά αν κάνεις streaks κλπ, το game δεν τελειώνει ποτέ υπό αυτήν την έννοια. Όπως και το FTL κάθε run θα έχει κάτι το διαφορετικό.

3) Μέχρι το ascension 10-15, δε θα το έλεγα ιδιαίτερα δύσκολο αν έχεις λίγη εμπειρία βγαίνει και με μέτριες κάρτες/artifacts. Από το 15 και μετά όμως θες καλές κάρτες tbh και αυτό είναι rng.

4) Πιστεύω να σε κάλυψα.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, yiannis1991 said:

Λέτε να κάνει για την ανιψιά μου που θα πάει δεύτερα δημοτικού ή θα το βρει παιδικό; Ε ρε βγάλτε κάνα game της προκοπής, που έχουμε πήξει στα παιδικά γραφικά και στα plebG, lol και δε συμμαζεύεται..

Διότι όπως είναι γνωστό τα παιχνίδια κρίνονται μόνο από τα γραφικά. 

Το κάνεις copy paste ή το γράφεις κάθε φορά από την αρχή? 

Έχεις παίξει spelunky άραγε? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NickTG είπε

Διότι όπως είναι γνωστό τα παιχνίδια κρίνονται μόνο από τα γραφικά. 

Το κάνεις copy paste ή το γράφεις κάθε φορά από την αρχή? 

Έχεις παίξει spelunky άραγε? 

Το έχω πει εκατό φορές. Δεν είπα ότι κρίνονται μόνο από τα γραφικά αλλά όχι να έχουμε 9 παιδικά και 1 με καλά γραφικά. Και ας μην είναι τύπου RDR2 ντε και καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, yiannis1991 said:

Το έχω πει εκατό φορές. Δεν είπα ότι κρίνονται μόνο από τα γραφικά αλλά όχι να έχουμε 9 παιδικά και 1 με καλά γραφικά. Και ας μην είναι τύπου RDR2 ντε και καλά..

Άρα άστοχο το σχόλιο. 

Όπως το λιγότερο άστοχος και ο χαρακτηρισμός που χρησιμοποιείς κάθε τρεις και λίγο για τα art styles που δεν σου αρέσουν αλλά ΟΚ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Το έχω πει εκατό φορές. Δεν είπα ότι κρίνονται μόνο από τα γραφικά αλλά όχι να έχουμε 9 παιδικά και 1 με καλά γραφικά. Και ας μην είναι τύπου RDR2 ντε και καλά..

Το "καλά γραφικά" που λες είναι επίσης άστοχο. Δεν τα φτιάχνουν αναγκαστικά γιατί δεν μπορούν αλλιώς, έτσι είναι το art style τους. Είναι μια κατηγορία παιχνιδιών για ένα συγκεκριμένο κοινό. Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα pixelated αλλά δεν έχω καμιά δουλειά να τα κράξω, επειδή δεν είναι του γούστου μου. Επίσης το να λέμε ότι δεν βγαίνουν 3Α τίτλοι νομίζω είναι παράλογο, την Ubisoft να πιάσεις μόνο, θα δεις ότι τα βγάζει με το κιλό κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Εντωμεταξύ το spelunky είναι το dark souls των platformer.

*γκουχγκουχ* Ghouls'n'GhostsGhosts'n'Goblins *γκουχγκουχ* για να μη μιλήσω για τα παιδικά γραφικά και θεματολογία του Binding of Isaac

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Το "καλά γραφικά" που λες είναι επίσης άστοχο. Δεν τα φτιάχνουν αναγκαστικά γιατί δεν μπορούν αλλιώς, έτσι είναι το art style τους. Είναι μια κατηγορία παιχνιδιών για ένα συγκεκριμένο κοινό. Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα pixelated αλλά δεν έχω καμιά δουλειά να τα κράξω, επειδή δεν είναι του γούστου μου. Επίσης το να λέμε ότι δεν βγαίνουν 3Α τίτλοι νομίζω είναι παράλογο, την Ubisoft να πιάσεις μόνο, θα δεις ότι τα βγάζει με το κιλό κάθε χρόνο.

Ubisoft; χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ubisoft; χαχαχαχα

Σιγουρα δεν λες οτι τα παιχνιδια της εχουν ασχημα γραφικα τα θεωρω αρκετα ρεαλιστικα. Τα του gameplay ειναι αλλη ιστορια

Spoiler

 

Spoiler
Spoiler

imageproxy.png
imageproxy.jpg
imageproxy-1.png
imageproxy-10.png
imageproxy-11.png
imageproxy-12.png
imageproxy-13.png
imageproxy-14.png
imageproxy-15.png
imageproxy-16.png
imageproxy-17.png
imageproxy-18.png
imageproxy-19.png
imageproxy-2.png
imageproxy-20.png
imageproxy-21.png
imageproxy-22.png
imageproxy-23.png
imageproxy-3.png
imageproxy-4.png
imageproxy-5.png
imageproxy-6.png
imageproxy-7.png
imageproxy-8.png
imageproxy-9.png

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ubisoft; χαχαχαχα

Δεν είναι 3Α τίτλοι με καλά γραφικά τα παιχνίδια της Ubi?? Ή όπως είπες, ας μην είναι και RDR2. Ούτε αυτά θες δηλαδή; Δεν σε καταλαβαίνω ειλικρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Δεν είναι 3Α τίτλοι με καλά γραφικά τα παιχνίδια της Ubi?? Ή όπως είπες, ας μην είναι και RDR2. Ούτε αυτά θες δηλαδή; Δεν σε καταλαβαίνω ειλικρινά.

Έχουν τα θέματα τους και αυτά. Στα AC για παράδειγμα τα npcs είναι ψιλοαπαραδεκτα και τα textures στον δρόμο θολώνουν μετά από λίγα μέτρα ακόμη και αν βάλεις forced από driver x16 anisotropic. Ένα game που μου άρεσαν πολύ τα γραφικά από τεχνικής άποψης ήταν το Plague Tale Innocence..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Έχουν τα θέματα τους και αυτά. Στα AC για παράδειγμα τα npcs είναι ψιλοαπαραδεκτα και τα textures στον δρόμο θολώνουν μετά από λίγα μέτρα ακόμη και αν βάλεις forced από driver x16 anisotropic. Ένα game που μου άρεσαν πολύ τα γραφικά από τεχνικής άποψης ήταν το Plague Tale Innocence..

Έχεις σκεφτεί ότι έχουν τα θέματα τους και βγάζουν καλούς τίτλους πλέον με το σταγονόμετρο, γιατί εταιρίες σαν τη Ubisoft δίνουν περισσότερη βάση στην ποσότητα, παρά στην ποιότητα επειδή υπάρχει κοινό όπως εσύ που ζητάει τέτοια project συνεχώς, επειδή δεν αρκείται με άλλα είδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχουν τα θέματα τους και αυτά. Στα AC για παράδειγμα τα npcs είναι ψιλοαπαραδεκτα και τα textures στον δρόμο θολώνουν μετά από λίγα μέτρα ακόμη και αν βάλεις forced από driver x16 anisotropic. Ένα game που μου άρεσαν πολύ τα γραφικά από τεχνικής άποψης ήταν το Plague Tale Innocence..

Το plague tale εχει ιδιατερη μηχανη γραφικων. Ουτε εντυπωσιαζει αλλα ουτε την λες και κακη

Spoiler
Spoiler

APlague-Tale-Innocence-x64-2019-05-27-14

APlague-Tale-Innocence-x64-2019-05-27-14

APlague-Tale-Innocence-x64-2019-05-27-01

 

 

 

Παιχνιδια που μου αρεσαν πολυ τα γραφικα εκτος αυτα που εβαλα πιο πανω ειναι rage 2

Spoiler
Spoiler

2019-10-12-19-16.png&key=4d59f6fa9cc6a48

2019-10-12-22-34-01.png&key=033793fba219

2019-10-12-22-36.png&key=8e3d0b94632f142

2019-10-13-15-20.png&key=65bfacafaea3c0c

2019-10-13-14-36.png&key=7c06a05fcd52261

 

 

Και shadow of the tomb raider οπως και το rise ειναι το ιδιο εξαιρετικο. Στο shadow ειδα απο τα καλυτερα textures

Spoiler
Spoiler

2019-10-14-14-40.png&key=568ee266052827b

2019-10-14-14-46-01.png&key=79097e48709f

2019-10-15-15-56.png&key=0dab403c4bf8470

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...