Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2023 στις 12:43 ΠΜ, jmirko15 είπε

Να κάνω μία ψιλοάσχετη ερώτηση.. Για fps monitor τι χρησιμοποιείτε; Ψάχνω κάτι σε portable (να μην κάνω install etc).

Του steam 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/2/2023 στις 11:06 ΠΜ, Herald είπε

Αν έχεις το geforce experience, έχει δικό του tool που ανοίγει με alt + r. Και μπορείς να το βάλεις να σου δείχνει ότι θες

Το experience δεν το κατεβάζω ποτέ :P

20 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει το Steam, αλλα Afterburner ftw!

Το steam νόμιζα πως δουλεύει μόνο για τα games που έχεις περάσει από αυτό;

16 ώρες πριν, kostiger είπε

Ακομα και το monitor σου μπορει να έχει counter..

Μπα δυστυχώς το monitor δεν έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mενει να φανει και στην πραξη αν υπαρχει διαφορα στο performance. Παντως το οτι επρεπε να ερθει ps5 port για να γινει σωστο optimization δεν το περιμενα. Δυστυχως ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Mενει να φανει και στην πραξη αν υπαρχει διαφορα στο performance. Παντως το οτι επρεπε να ερθει ps5 port για να γινει σωστο optimization δεν το περιμενα. Δυστυχως ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας

Στην πρώτη έκδοση του SM remastered ενώ βλέπω σε διάφορα σημεία 80%+ με τα 10c/20t που είμαι, κάποιες φορές πέφτει στο 50%-60%. Δεν νοείται dx12 native open world παιχνίδια να κόβονται από το STP για asset decompression και παρεμφερείς, εκ φύσεως παραλληλίσιμες, λειτουργίες.

Είμαι περίεργος να το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάω τα παρακάτω ως θετικά

Sources suggest that the series will be going back to its annual release cycle, with major entries being significantly different from the last. 

Codename Red is reportedly already in good shape, sources told Insider Gaming, with its ‘spin’ on the series set to have two playable characters and the game will have a strong focus on stealth.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Sources suggest that the series will be going back to its annual release cycle, with major entries being significantly different from the last.

Αυτό μου φαίνεται τόσο αντιφατικό όσο και διαστρέβλωση του παρελθόντος, καθώς ο μικρός κύκλος παραγωγής ήταν που οδήγησε τη σειρά στο τέλμα και την παραγωγή τίτλων - κονσέρβας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Αυτό μου φαίνεται τόσο αντιφατικό όσο και διαστρέβλωση του παρελθόντος, καθώς ο μικρός κύκλος παραγωγής ήταν που οδήγησε τη σειρά στο τέλμα και την παραγωγή τίτλων - κονσέρβας.

Άμα κατάλαβα καλά από το άρθρο, η ubisoft πρέπει να έχει δώσει το ip σε πάρα πολλά στούντιο, τα οποία και κοιτάζουν το όλο σύμπαν από διαφορετική σκοπιά. Οπότε ναι μεν θα έχουμε πάλι ετήσιες κυκλοφορίες, αλλά θεωρητικά οι μεγάλες διαφορές μεταξύ τους θα οδηγήσουν στην αποφυγή του υπερκορεσμου. Ή τουλάχιστον αυτό θέλουν να πιστεύουν...

Λογικά κάτι παρόμοιο παίζει να γίνει και με το far cry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, stevenfins είπε

Άμα κατάλαβα καλά από το άρθρο, η ubisoft πρέπει να έχει δώσει το ip σε πάρα πολλά στούντιο, τα οποία και κοιτάζουν το όλο σύμπαν από διαφορετική σκοπιά. Οπότε ναι μεν θα έχουμε πάλι ετήσιες κυκλοφορίες, αλλά θεωρητικά οι μεγάλες διαφορές μεταξύ τους θα οδηγήσουν στην αποφυγή του υπερκορεσμου. Ή τουλάχιστον αυτό θέλουν να πιστεύουν...

Μπορεί να γίνει έτσι. Από την άλλη, αντίστοιχες απόπειρες διαχείρισης franchise με Call of Duty, Halo κλπ οδήγησαν (από τα λίγα που ξέρω) σε σημαντικές διαφορές ποιότητας ανάλογα με την ομάδα ανάπτυξης αλλά και κορεσμό. Εξακολουθώ να μην πείθομαι. Από την άλλη, δεν είναι και franchise που με ενδιέφερε ποτέ ιδιαίτερα οπότε κουβέντα να γίνεται :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, firepc είπε

Έχουν περάσει 14 χρόνια.🤣

Θα σπάσει το ρεκόρ του DNF αν βγει, που δε νομίζω γιατί η ubi είναι σε φάση αγαπούλα πούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...