Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ετσι σε λεγανε και στο xcom...το εβαλα στο watchlist θα δω reviews τι λεει παντως η τιμη ειναι χαμηλη αλλα το "Lightweight hybrid of XCOM and BattleTech" δεν μου κανει, εγω θελω πιο πολλα οχι πιο λιγα 😛

edit: Phantom Brigade is an intriguing prototype, even if not quite ready for mass production. 68/100

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, firepc είπε

Από όπου και αν το πιάσεις αποτυχία μυρίζει το συγκεκριμένο εγχείρημα.

Το κορυφαίο για εμένα. Τότε που βγήκε ο Angel και ανακοίνωσε το Beyond Good and Evil 2 με δάκρυα στα μάτια....Και 1-2 χρόνια μετά τα παράτησε όλα και πήγε να σώσει τα δέντρα στον Αμαζόνιο. Ο ορισμός του Ότι να' ναι

Προσωπικά. Το Beyond Good and Evil το πρώτο είναι ίσως το προσωπικά αγαπημένο μου παιχνίδι όλων των εποχών. Το έχω αγοράσει σε όποια κονσόλα κυκλοφόρησε και συνολικά το έχω τερματίσει 10+ φορές.

Αυτό το αίσχος που παρουσιάσανε, απλά δε με νοιάζει καν αν δεν κυκλοφορήσει και ποτέ. 

Ένα Open World χάος, Always online, με το ζόρι φέρνει στο σύμπαν του πρώτου κτλ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα δημοφιλές παιχνίδι αποκτά τη δική του κινηματογραφική μεταφορά. Ο λόγος για το 'Dead by Daylight'. Τη μεταφορά θα αναλάβουν οι εταιρίες Atomic Monster και Blumhouse. Η τελευταία θα σας ακούγεται γνωστή, είτε θα έχετε δει το λογότυπο της συχνά, καθώς ειδικεύεται στον τομέα ταινιών τρόμου. Η "υπόθεση" του παιχνιδιού καθώς είναι multiplayer, είναι η εξής, για όσους δεν γνωρίζουν: Μια παρέα τεσσάρων παικτών προσπαθούν να δραπετεύσουν από ένα πυκνό ομιχλώδες δάσος, ενώ ένας άλλος παίκτης ελέγχει μια δολοφονική φιγούρα ( υπάρχει μεγάλη ποικιλία για να επιλέξει κάποιος με διαφορετικά abilities ) που τους κυνηγάει να τους σκοτώσει και τους θυσιάζει σε μια υπερφυσική δύναμη/θεότητα που είναι απλά γνωστή στον κόσμο του παιχνιδιού ως 'The Entity'.

Η μεταφορά βρίσκεται σε πολύ πρώιμα στάδια παραγωγής. 

#DeadByDaylight #movies

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν περιμένω τίποτα, πια έχει γίνει γνωστή η συνταγή. ^_^

Ας πάρουμε ένα πολύ γνωστό παιχνίδι/franchise + να πούμε ότι κάνουμε μεταφορά/sequel/prequel για να έρθει το κοινό του + να μην έχει σχέση/να το κατακρεουργήσουμε για "νέο κοινό" + αν δεν αρέσει στους original fans, να τους την πούμε γιατί δεν είναι "σωστοί fans" = Profit (?)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν περιμένω τίποτα, πια έχει γίνει γνωστή η συνταγή. ^_^

Ας πάρουμε ένα πολύ γνωστό παιχνίδι/franchise + να πούμε ότι κάνουμε μεταφορά/sequel/prequel για να έρθει το κοινό του + να μην έχει σχέση/να το κατακρεουργήσουμε για "νέο κοινό" + αν δεν αρέσει στους original fans, να τους την πούμε γιατί δεν είναι "σωστοί fans" = Profit (?)

 

phase1-collect-underpants.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...