Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η δοκιμαστική έκδοση των Windows Phone 8.1 για developers και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε ρε παιδιά, δείτε κανένα forum για 8.1 να σας λυθούν οι απορίες... Τα ίδια και τα ίδια απαντάει ο κόσμος παντού...
Το store είναι πεσμένο σε πολλές χώρες και έβγαλε ανακοίνωση και η Microsoft. Δεν φταίει το κινητό σας και δεν μπορείτε να κάνετε κάτι για να το διορθώσετε. Λογικά μέχρι το πρωί, θα είναι up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω ενα μικρο προβλημα! Για το store ολοι ειναι γνωστο! Εμενα δεν μου δεχετε το κινητο σαν κυρια γλωσσα τα US English. Ναι μεν μπορω να τα επιλεξω σαν region, keyboard και speech αλλα δεν μπορω να το βαλω στο languane! Μονο δευτερευων την εχει. Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3, 520 και 4, 620, όλα μια χαρά. Και απο μπαταρία και χωρίς το ίχνος λαγκ.

 

Οποιος θέλει την κορτανα, απλα βάζει κυρια την αγγλική γλώσσα.

 

Οποιος έχει θέμα, απλα μπαίνει απο πισι στο μαικτοσοφτ ακαουντ, βάζει ημερομηνία πανω απο δεκαοχτώ ετών και κάνει ενα reset στο κινητό. (όχι δεν θα χάσεις καμια εφαρμογή, πας στο στορ, 3 τελειες, οι εφαρμογές μου και κατεβάσεις οτι είχες)

 

Η κορτανα απαντάει εξερετικα btw, δεν περίμενα από την αρχή να ειναι τόσο καλή.

 

Τρομερή εντύπωση μου έκανε το smoothness στα 520, που έγιναν πιο γρήγορα απο πριν ( όπως και τα 620 επίσης)

 

Τα περισσότερα ταιλς περίμενα να μη μου αρέσουν στο 620 αλλα τελικά ειναι κομπλέ και τα κράτησα.

 

Το wordflow εξαιρετικό όπως και η ταχύτητα του ie.

 

Και με το fb messenger και το action center ολα ειναι κομπλέ, δεν μου λυπεί ο ενσωματωμένος messenger.

 

Μου άρεσε το refresh στις εικόνες, μουσική και βιντεο.

 

Περιμένω να δω και τα καλούδια της νοκια τωρα που θα σκάσουν αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα αυτο να το βαλω πανω απο τα ελληνικα και δεν επαιξε για κανενα λογο! Και οταν εκανα reset στο κινητο για να κανω ενα νεο clean install δεν μου ειχε τα US English πουθενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ.. Εγω πάντως ετσι το έκανα. Ρυθμίσεις. Γλώσσα. Και έβαλα απο πάνω τα αγγλικά us και έκανα restart :\ δεν ξερω τι γινεται με εσένα φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βρηκα το προβλημα! Και αυτο ειναι σε ολους τους χρηστες του 8x unbranded. Για καποιο λογο η HTC δεν εχει περασει τα US English στην συσκευη και υπαρχουν μονο σε Branded συσκευες οπως τα AT&T Verizon Sprint και γενικα ολα τα δικτυα της αμερικης! Αρα οσοι εχουν HTC 8x μην απορησουν γιατι δεν εχουν την Cortana!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστες στο http://forum.xda-developers.com/windows-phone-8/general αναφερουν προβληματα. Οποιοι σκεφτονται να κανουν την αναβαθμιση, ας ριξουν μια ματια πρωτα εκει

Πες μου που ειδες τα προβληματα γιατι εγω δεν βρηκα τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο update και πιο ομορφο απ'ότι το φανταζόμουν, η εφαρμογή της κάμερας αναβαθμίστηκε, το action center είναι φανταστικό, επιτέλους έχω live tile για το χώρο και τη μπαταρία και το calendar δείχνει τον καιρό όπως στο outlook/gmail for desktop και τέλος η κυρα κορτάνα απλά κλέβει τη παράσταση, έξυπνη, με πολύ αίσθηση τόσο του χιουμορ όσο και με πολύ κέφι για interaction (δοκίμασα και κανα-δυο τρικ του μπελφιόρε και έπιασαν σε ανάλογες ερωτήσεις φυσικα), για το VPN/SMIME/Συγχρονισμό ρυθμίσεων-theme-password-IE με το desktop δε το συζητώ καν έχω τρελλαθεί!!!!

από μπαταρία δε μπορώ να πώ καθόσον το έχω λιώσει στο πασπάτεμα.

Θα ήθελα ένα file browser ζητάω/ζητάμε πολλά? :D :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alfagama ούτε εγώ βρήκα προβλήματα σε 7 συσκευές κιόλας. Όχι σε μια.

 

Τι να πω;

 

:P

Μα γι'αυτο ρωταω, ουτε εγω εχω προβλημα στο 920 εκτος απο την μπαταρια που ισως και να ειναι η ιδεα μου (αφου το εχω στο χερι μου συνεχεια), απο την αλλη το μονο Warning  που ειδα στο XDA ειναι να μην αναβαθμισουν οσοι εχουν WP8  αλλα CDMA....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...